şükela:  tümü | bugün
  • 'ama'dan sonrası genelde bastırılmış nefret cümleleriyle devam eder. özellikle klavye ergeni jargonları daimi abonelerinin bunu söylerken orgazm yaşadıkları rivayet edilir. altında yatan duygu muhtemelen "proteinsiz veganlara bile saygı duyuyorum, ne medeni bir insanım, vay be" gibi bir tatmindir.

bir de; içinizdeki nefreti kusup ama bir yandan da bu tavrın ulu ortaya yansıyan olumsuz özellikleriyle ilişkilendirilmek istemeyip, "veganlar iyi ama küçük de olsa böyle faşist, nazi veganlar var işte, benim derdim onlarla yoksa 'gerçek vegan'larla ne derdim olabilir ki" gibi bir pragmatik yaklaşım benimseyenler var. yani ne şiş yansın ne kebap. hem veganlığı saçma bulup hem de saygı duyuyorum ayağı, ama bir yandan da sinir krizi geçirirken gelen kin kusma itkisini giderip rahatlamak için "faşist veganlar var" diye aralanan kapıdan, veganlığa ağzına geleni söyleme akrobatlığına terfi etme durumu. hayvanların katledildiği bir ortamda, bu çok önemli bir nüans. içten içe kurban bayramında veganlara hayvan kellesi fotoğrafları atıp "ahahahahahah amk veganları çok şey kaçırıyorsunuz" yazmak istemek ama kendini frenlemek zorunda kalmak, feminist, sosyalist vb. gibi göğüslerinde bir madalya gibi taşıdıkları kimliklerine halel gelme riskini göze alamamak. iyi kalpli yamyamlar'ın 'pragmatik ve kontrollü yamyam' rotasyonuna girmesi. kurban bayramında çomarlarla vitrine çıkmak istemezler ama vegan çocuk vb. gibi ısmarlama haberlerden sonra ortaya çıkıp nefretini kusma fırsatını da kaçırmazlar.

bir akp'li esnaf "kurnazlığı", alex'in ayağını kaydırmak için her türlü hileyi yapan ama "alex en çok benim zamanımda istatistik yapmıştır" diyen aykut kocaman sinsiliği veya "ali koç'u seviyorum onu ben aday gösterdim" diye mavi boncuk dağıtan ama kapalı kapılar ardında onun bir fetö projesi olduğunu anlatan aziz yıldırım menfaatçiliği vardır. ülke insanının her hücresine sinmiş bir davranış patterni.

bir de bunun "veganım ama et yiyenleri eleştirmek haddime değil, isteyen istediğini yer" diyenleri var, onlar daha beter. eleştiriyi bu kadar kötü bir şey gibi aktarmak bir yana, veganlığın bir hayvan hakları meselesi olduğunu kavrayamamış; hayvan katletmeyi, ayakkabı seçmek gibi bir tercih mertebesine indirmiştir.
  • veganlara saygı duymamın tek sebebi insan olmaları ve özünde zararsız olmaları. yoksa et yememek, buna karşı çıkmak bana mantıksız geliyor. istedikleri şekilde yaşasınlar ama insanlara kendi hayat görüşlerini, yaşama biçimlerini başkalarına aşılamaya çalışmasınlar. zorla güzellik isteyenler bile var.. ayrıca son derece faşizan bir düşüncedir. hayvan hakları de, bitki haklarını es geç. olacak iş değil *
  • daha once düşünülen şey.
    veganlar
  • veganlara saygi duyuyorum cunku zeka olarak geriler. biyolojik olarak gerizekalilara ancak saygi duyar gecersin. dunyanin en ahmak toplulugudur bunlar. sonra greenpeace daha sonra da peta gelir. ot kemirmekteb beyni calismayanlarin gp ve petayi cevreci orgut sanarlar. alik iste ne yaparsin.
  • veganların insanların ne yeyip içtiğini saldırırcasına eleştirecek kadar hadsiz olduklarını düşündüğüm için veganlara saygı duymuyorum. kendi duyarını kendin kasma, sağda solda et yiyen insanları orospu çocuğu ilan et sonra bize saygı duyun diye ağla.atın sikini yeyin emi. ha pardon et yemiyordunuz.