• son dönemde okuduğum en güzel, en eğlenceli eser. saçma sapan giden hayatımda, asık suratıma tatlı bir tebessüm bırakan muhteşem bir çalışma. tüm emeği geçenlerin eline sağlık. çizgiler ve anlatım hayranlık verici nota bene'ye teşekkürler.
  • bugün kitap fuarında kızım kitap seçerken istemsizce elimin gittiği kitap. büyüklere gerçekçi bir masal..

bir çırpıda okunuyor.. sonra dönüp bakıyor insan..

yeter perisi'ni çağırmak.. bunu zaman zaman yaptım yani yeter dedim. kendimi belki en güçsüz aynı zamanda bunalmış hissettiğim anlarda. o anların bana kazandırdığı çok şey oldu. kitapta bu anlatılıyor ve ben o kazançları ve gücü unuttuğum günlerdeydim. ilaç gibi geldi. üzerine düşünmek gerek. okuması kolay, sindirmesi zaman alacak bir kitap.

kitapta teneke adam ve pinokyo'ya diğer masal kahramanlarıyla birlikte yer verilmiş. yeter deyip kendi hayatı üzerinde söz hakkı alması gerekenlerin sadece kadın karakterler olmaması hoşuma gitti.

kitabın bugüne geliş hikayesinin yer alması hoşuma gitti.

çizimler, sözcükler.. herşeyi ile masal kitabımı sevdim.

--- spoiler ---

-nunila, ne zaman 'yeter' denmesi gerektiğini nasıl anlıyorsun?
    -beni mutlu etmeyen bir şeylerin olduğu her durumda.
    --- spoiler ---
  • "kadınlara fısıldanan bu mutluluk tablosunu hepimizin bildiği bir masal ile sorguluyor kitap. aslında ayağınızı sıkan ayakkabıları, bedeninizi saran elbiselerinizi… ve “yeter” perisi ile tanıştırıyor bizi. söylemeyi unuttuğumuz en sihirli kelime ile… sonra birden külkedisinin aslında vejetaryen ve feminist olduğunu öğreniyoruz. gerçek dostlarınızı, “uyanmakta olan güzeli” ve ağlaya ağlaya kalbini bulan “teneke adamı” tanıyacağınız ve aynı zamanda uyumadan önce okuyacağınız çok özel bir kitap bu."
    http://www.edebiyathaber.net/…-uzerine-kubra-ceviz/
  • bamya sever.
hesabın var mı? giriş yap