şükela:  tümü | bugün
  • en sağlıklı beslenme biçimi vejetaryenliktir.
    kulliyen hatalı. tükettiği besinlerin içeriklerine dikkat eden, bitkisel gıdalar kadar hayvansal ürünlerden de faydalanan insanlar en sağlıklı beslenenlerdir. mamafih bahsi geçen beslenme şekli de hayvansal gıdaların az bitkisel gıdaların çok tüketilmesini gerektirir.
  • insani bir tercih olarak vejetaryen beslenme biçimine ve bu beslenme biçimini tercih etmiş insanlara saygı göstermemiz aynı zamanda bilimsel olarak vejetaryenliği haklı çıkarmaya çalışmamızı da gerektirir.

iyi niyetli, sistematik yanlış. vejetaryenlik bir tercihtir.
    bilimsel açından yerinde bir tercih midir?
    hayır.
    bu şekilde beslenenler gayet aklıbaşında, saygıdeğer insanlar mıdırlar?
    evet.
    vejetaryenliğin sağlıklı bir beslenme şekli oldugunu iddia etmek, ordan biraz kreatin şurdan iki kutu vitamin bak ne de güzel oldu demek tarafsız ve yerinde bir davranış mıdır?
    hayır.
    günün birinde bir grup insan çıkıpta bitkileri de hayvanları da öldürmeyelim, bakınız vitamin hapı, bakınız karbonhidrat tüpü, bakınız protein tableti, yiyiniz yaşayınız derlerse onlara da aynı şekilde yaklaşmamız yerinde olur mu?
    evet.
  • vejetaryen yamyam olmaz.

yanlış, bal gibi de olur. kimi yumatu kabileleri kurbanın suyundan yapılmış -katı parçalar bir elek yardımıyla süzülmüş- çorbadan içer, maktulün pişerken üstünde olan çamaşırlarını yerler.
  • vejeteryan kadınlar sevgililerinin etinden sütünden faydalanmazlar.

yanlış, amına bile koyarlar..
  • -vejetaryen hatunlar 'bu da et' diye oral sekse karşılarmış.

yalan, külliyen yalan, kaç tanesinin ağzına verdim bana mısın demediler...
  • sadece otla beslenen hayvanlara da vejetaryen denir.
    otla beslenen hayvanara otcul diyoruz, otobur diyoruz; vejetaryen demiyoruz. diyebilir miyiz?, bittabi. dememiz yerinde olur mu? nayır.
  • vejetaryenler nası olsa ot yiyo, lokantalarda karınlarınlarını ucuza doyuruverirler.

yanlış. hesaplarıma göre vejetaryen menusu kar oranının tavana vurduğu bi menudur.
  • -vejetaryenler, beslenme özellikleri sayesinde kötü kokmazlar.

yanlış, eşşeğe semer vursan yine eşşektir. kötü kokacak insan, bırak et yemeyi kesmeyi, kökten tüm yiyeceklere veda etse yine kötü kokar yine kötü kokar. kırmızı eti azaltmak ter kokusuna engel olamaz.
  • -vejetaryenler büyüyünce kütük dinçöz gibi olurlar, akılları bir karış havada olur, veya hiç olmaz.

yanlış, onunkisi konjenital. beslenme ile ilgili bi hastalık değil.
  • -vejetaryenler et gördüklerinde iğrenirler, hatta kusarlar felan, ortalığı bok götürür.

yanlış, külliyen yanlış. uydurma bunlar. tanıdığım en az iki elin parmağı tane kadar vejetaryen aşçı var. ve bildiğiniz en baba aşçıdan daha iyi adana, urfa felan yapabilen kişiler bunlar. akşama kadar etin içinde yuvarlanıp bana mısın demezler. hiç kustuklarını felan da görmedim ben.