şükela:  tümü | bugün
  • yarın yapacağım işlem.
    yalnız kafamı deli gibi kurcalayan uykumu kaçıran bir kaç husus var bu konuda bilgi sahibi olanların engin tecrübelerinden yararlanmak isterim.
    satıcının aracı kızının adına tescilli vekalet ile satış yapacak aracın ödenmemiş mtv borcu varmış benden alacağı parayla borcu ödeyecek kalan miktarı da noterde ödeyip satışı gerçekleştireceğiz bu durumda nelere dikkat etmem gerekiyor bilgi sahibi olanlar yardım ederse sevinirim.
  • yaptigin is biraz sakat cunku senden aldığı parayla mtv odemeden ve bu hesaba gecmeden satis olmaz. kisinin parayi senden aldiktan sonra tuyecegine yada vazgectim deme ihtimalini goz onune aliyorsan sorun yok
  • alım- satım için notere gidince noter vekaletin verildiği diğer noteri arıyor, arayıp vekaleti onaylamadan işleme başlamıyor. mtv’ yi bilmem.
    ekleme editi: noterin sabit numarasını arıyor hatta, notere ulaşılamadı diyelim noter avukatının cep telefonunu bile versen kabul etmiyor illa sabit telefon.
  • senet vs alamıyorsan noterde mobil üzerinden mtv borcunu öde aracın, bir saate kadar sisteme düşmüş olur. sonra satışını yine noterden alırsın. yalnız olmamanı öneririm bu durumda. vekaletin gerçekliği konusunda bilgim yok maalesef.

düzenleme: vekaletin gerçekliğini noter diğer noteri arayarak teyit ediyormuş.