• ba$ka hangi besteleri vardir bilmiyorum ama benim icin bir tek hicaz hümâyun peşrevini bestelemi$ olmasi bile, onun cok kiymetli bir besteci oldugunun ispatidir. ne zaman ucasi gelse ruhumun ba$ka alemlere, hep iyi gelmi$tir...
    http://www.youtube.com/watch?v=lilra9057tq
  • veli dede ünlü hicaz hümâyun peşrevinin bestekârıdır. hem hicaz makamını tanımak, hem de türk müziği ile ilgilenmeye başlamak için doğru adrestir. peşrev zaten makamın tarifi niteliğinde olmalıdır, bir çok büyük ismin önemli peşrevleri bu teamüle uygundur. veli dede bu peşrevle hicaz makamının seyrinde yer alan geçkileri, makama dair ince detayları kendinden sonraki nesle aktarmıştır. kendisine ait ünlü bir hicaz hümâyun saz semaisi de bulunmaktadır ve türk saz müziği repertuarının önemli eserlerindendir.
    (bkz: hicaz/26)
  • veli dede'nin hicaz hûmayun peşrevini çalmaya da, özellikle necdet yaşar-niyazi sayın ikilisinden dinlemeye de doyum olmaz. bu kadar basit notalar ve böylesine sade bir seyir ile nasıl bu kadar yoğun bir eser yaratılabilir, hala anlamakta güçlük çekiyorum.
  • bozcaada'nın kadim çiçek pastanesi'ne alternatif olarak açıldığını düşündüğüm yeni mekan. damla sakızlı, tereyağlı ve bademli ada kurabiyeleri neredeyse imrozun efibademi kadar başarılı. bir de tezgahtaki polonyalı kız ultra güler yüzlü ve kararında ilgili. gittik, gördük, yedik.
  • bozcaada'da yer alan ve damla sakızlı kurabiyeleri muhteşem olan pastane. gece gece birden kokusu burnuma geldi, perişan ettin beni veli dede.
  • gelincik reçeli efsane olan..
  • bozcaada'da enfes reçeller yapan yer. ancak iddia ettikleri gibi doğal olduğunu hiç sanmıyorum zira gelincik reçeli buzdolabında durunca anormal renk değişimi -lila rengi- yaşayıp balçık gibi bir kıvam alıyor, aynı buzdolabında saklanan anneannemin yaptığı reçel sapasağlam olduğu için ben veli dedenin reçelinde bir sorun olduğunu düşünmekteyim. dışarıda tutarak korumayı hedeflediğimiz domates reçeli ise bir ay içinde küflenerek aramızdan ayrıldı. bir de koruk suyu almıştım yemeklere katmak için, bilen bilir buruk ekşi bir tadı olur koruk suyunun, limon yerine kullanılabilir, bu veli efendiden aldığım şey bildiğin üzüm suyu çıktı, tatlı şerbet gibi saçma birşey. bir dahaki bozcaada ziyaretimde oradan alışveriş yapar mıyım, hayır.
  • veli dede kurabiyesi.. bilinçli yeme eylemi çok kısa sürede kontrolden çıkarak kendini insanlıktan çıkmış serbest yeme stiline bırakır. tam sonuncuyu yeyip kutuyu kapatmak üzereyken bir kurabiyenin ucundan pudra şekerini delip geçmiş bir badem parçası göze çarpar. sırf şu bademli kısmı ısırıp bırakayım dersiniz. alınan o ısırıktan sonra dilinize içerilerde başka bir badem parçası daha dokunur, ona da dayanamaz yersiniz. sonunda hepsini yersiniz.
  • bozcaadada harika reçeller, içecekler ve kurabiyeler yapan yer. özellikle şekersiz koruk suyu efsanedir lakin içecek satışı yapılan yerde satış görevlisi midir, oranın sahibi midir nedir bilemiyorum çakma sarışın bir abla vardı, hayatımda bu kadar negatif, bet suratlı bir insan görmedim desem abartmış olmam. satışları minimum %50 düşürür. öyle ki, dolu dolu alışveriş yapacaktım sırf bu kadın yüzünden en küçük şişe koruk suyu aldım. sonra internetten sipariş verdim.
  • bozcaada’nın en güzel damla sakızlı kurabiye yapan pastanesi burasıdır, çiçek pastanesi’nden daha güzeldir kurabiyeleri. ayrıca elmalı-armutlu turtası gayet güzeldir.
hesabın var mı? giriş yap