şükela:  tümü | bugün
 • kahraman polisimizin bir diğer kahramanlık destanı yazdığı olay. bir ülkede bu kadar çok kahraman polis ve bu kadar çok kahramanlık olamaz!!
 • kolu koparilip sokak köpeklerinin agzinda bulunmus bir oglun anasina reva görülendir. vebali, sarayi, meclisi, bakani, muhalefeti, polisi topunun. o tamam. o kadar mi? gercekten o kadar mi? kendimizi saymayacak miyiz kardesler? bu haksizligi, vicdansizligi daha ne kadar görmezden gelecegiz? yapabilecegim bir sey yok demeyin, kimse kimseden kahramanlik beklemiyor zaten. ama yapilabilecekler var, hic olmadi anlatin yapilani, duymamislara. korkunun hakli nedenleri var, kimse yok demiyor zaten. ancak korku kadar umut etmemizi gerektiren, degistirmemiz gereken bir yarin var, kendimiz icin, ailemiz icin, annelerimizin bizler icin sokaklarda sürüklenmemesi icin.
 • yerde yatan bir annenin, bir kadının tekmelenmesi. tekmeyi atanda hiç tanımadığımız büyüklerimize bile duyduğumuz saygının kırıntısı kalmamış. yoksa insani değerlere sahip olan, değil yerde yatan yaşlı bir kadına, hayvana, ağaca bile tekme atmaz.

  böyle görüntüler gördüğümde, görüntünün sadece içindeki kişilerden oluşmadığını, her bir şahsın bir değeri temsil ettiğini düşünürüm.

  o yerde yatan ve tekmelenen kadın hepimizi temsil ediyor. adalet arayışımızı, eşitlik arayışımızı, özgürlük arayışımızı...ve ona yönelen tekme de devletin refleksini...

  öyle ya da böyle, bir gün adalet, eşitlik ve özgürlük kazanacak.
 • vicdanları sızlatmıştır. kanıksamayın.
 • artik ne kadar serefsiz olunabilir onun sinirlarini yine test eden goruntudur.
 • bir an için kendi annemi düşündüm orada. yerde sürüklense ne yapardım diye. "hayal dahi edemiyorum" demeyi çok isterdim ama yarın öbür gün benim ya da hakikaten annemin polis tarafından yerde sürüklenme ihtimali o kadar fazla ki.

  veli saçılık'ın annesi, khklar nedeniyle ihraç edilen ve açlık grevine giren nuriye gülmen ve semih özakça'ya destek vermek için gittiği mitingde yerlerde sürüklendi. yerde sürüklediğinin bir insan, hem de yaşlı bir insan, bir kadın hem de bir anne olduğunu çıplak göz ve belli ki et yığını beyniyle anlayamayan polis, insanlıktan nasibini alamamış zavallı bir yaratık olduğunu kanıtlamıştır. normal bir ülkede olsak şu an o polisin yargılanması gerekir ama türkiye için böyle bir ihtimal olası bile değil.

  dua edelim de şu yaşında terörist ilan etmesinler kadıncağızı.

  not: genellemek istemiyorum, çok iyi polis abilerimiz ablalarımız var. ama özellikle gezi ve sonrası yaşanan olaylara bakılırsa büyük çoğunluğu vicdansız ve akıl yoksunu.

  bu; üstte tutulması gereken bir başlık. umarım her gün açılan vücut geliştirme başlıkları ya da içinde "sevgili" kelimesini içeren başlıklar kadar ilgi görür.
 • 21 mayıs gecesinden beri sinirlerim tepemde, semih özakçanın evi basıldığından beri. yetmiş gün gibi kritik bir dönemi aşmış insanları gözaltına almak, bunu gece yarısında yapacak kadar korkak, ödlek ve şerefsiz kişilerin haklı bulduğu bir eylem.
  dün yükselde, insan hakları anıtı'nın çevresine barikatlar çekildi, polisler etrafı sardı.
  neymiş efendim bu eylem gezi'ye tekel'e dönebilirmiş.
  şaka mısınız ulan siz? yetmiş gün bir şey olmamış, siz gelene kadar hiçbir şey olmamış! insanlar haklı taleplerini de mi savunamayacak, insanlar sizin istemediğiniz hiçbir şeyi mi yapamayacak? insanları işlerinden attınız, kovdunuz, cüppelerini ezdiniz buna karşı eylem yapanları bari rahat bırakın, bu insanlar zaten kritik durumdalar.
  dün, yüksel'de veli saçılık'ın annesi yerlerde sürüklendi.
  dün, semih özakça'nın açlık grevindeki annesi gözaltına alındı.
  dün, bildiğiniz heykel yahu bir heykel barikatlarla çevrelendi ki insanlar, dayanışmaya katılmasın. insanları ölüme mahkum ettikleri yetmiyor süreci de zorlaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
  inandığınız şey aşkına hangi inanç, hangi mantık tüm bu olanları kabul edebilir ya?!
 • 2013'te de bu dallamalar birçok insanı yerde sürükledi, dövdü, dükkanların evlerin içine gaz bombası attı.

  hele ki helikopterden gaz bombası atan özel harekatçılar vardı ya.. sahi ne oldu onlara?
 • son derece insani bir harekettir. islamcı insanlığı baz alınırsa gayetle hümanist bile sayılır. şaşıran salaktır, lan bu zibidiler ötedeki başlıkta mançester patlamasında ölen çoluk çocuğa laf saydırıyor, tekme atmak kaç para varın anlayın