şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmirin meşhur dondurmacısı. dondurmalarını sadece taze mevsim meyvelerinden yaptıklarını söylüyorlar. hürriyete göre türkiyedeki en iyi 6'ncı dondurmacıymış. link

  şubeleri
  (bkz: alaçatı)
  (bkz: ılıca)
  (bkz: balçova)
  (bkz: çandarlı)
 • alaçatı şubesindeki menüsünde bilumum meyve türlerinin yanı sıra(ananas, çilek, kivi, mango, kavun, böğürtlen...) votkalı, kırmızı şaraplı, şampanyalı, bailey's aromalı, bisküvili seçenekleri bulunan dondurmacı. eğer milletin elinde mavi bir dondurma* görüyorsanız bu veli usta'nın işi olabilir. gerçi diğerleri de yapıyor böyle eksantrik ürünler, olmayabilir de.

  sakızlı dondurması idare eder, ben daha çok sakız beklerdim şahsen. yalnız dondurmayı batırdıkları çikolata sos hemen donup kıtırlaşmalı, buna bir çözüm bulmalılar.
 • kavunlu dondurması tekrar istanbul'dan alaçatı'ya götürmek isteyebilir sizi.

  (bkz: damak çatlatan)
 • limonlu dondurması inanılmaz güzeldir. ayrıca ılıca'da ilk kez tadına bakmak için azar azar aldığımız akşam bizden para almayarak hediye etmişlerdir. (daha sonra müdavimi olduk zaten veli usta'nın o ayrı) frambuazlı ve çikolatalı dondurması da enfestir.
 • çandarlı'ya ikinci şubelerini açmışlar. bir de çocuklar için şirinler diye bir dondurma çeşidi yapmışlar.
  yolunuz düştüğünde bal badem ve karadutlu dondurma çeşitlerini mutlaka denemeniz gereken dondurmacı.
 • dondurma tanrısı. o nasıl bir meyve tadı, nasıl bir sakız aroması... dondurma meğersek başka birşeymiş lan.
 • burada dondurma deneyince, öncekiler yalanmış der insan. çok başarılı aromalar içeren dondurmalar üretirler. keşke bozmadan yayılsa da canımız isteyince yiyebilsek istanbul'da da.
 • ilk defa hayatımda yediğim bir dondurmayı çöpe attım, üstelik ne heveslerle gelmiştim. çeşme'deki rumeli pastanesine yönelmek lazım burası yerine.
 • kaşığımı blue sky'a daldırıyorum. dilimin ucunda hafif acımsı bir kahve tadı belirliyor. bir an kahve yudumlamakta olduğumu sanarak şaşırıyorum. dilin ortasına ilerledikçe yoğun bir karamel aromasına dönüşen bu tad, kısa bir süre içerisinde baharatlı bir lezzete bırakıyor yerini. saniyeler içerisinde lezzetler arası geçiş yapan dilim bu işten memnun gözüküyor ve beynim daha fazlası için alarm veriyor. bir sonraki kaşığımı kavundan yana kullanıyorum. soğuk, tatlı bir meyve tadı hissediyorum. içindeki minik pütürcükler dilimi gıdıklarken kavunun o hafif ama özgün lezzeti ağzıma doluyor. o an kavunun yetiştiği tarlaya, kavunun yetişme sürecine tanık oluyorum. topraktan aldığı suyu ve minerali dondurma olmak üzere şekere dönüştürüyor. kökleriyle topraktan emdiği berekete tanık oluyorum. içindeki suyun ferahlığı dondurma aracılığıyla bana ulaşıyor. bir yandan onun ağızda erirken verdiği lezzet, öteki yanda karadutun hafif ekşiliğiyle birleşen tadı... tüm hücrelerimle meyvenin lezzeti ve dondurmanın ferahlığını algılıyorum.

  gecenin sonunda frenk üzümü, bubble gum, bal badem, sakızlı ve kurabiyeyi de tatmış olarak dondurmacıdan bir farklı ben olarak ayrılıyorum. dondurma tutkusu olan bir insana böyle bir lezzeti tattırmak vücudumda maksimum dozda seratonini salgılatıyor ve bunu her bir hücremde hissediyorum. mest olmuş bir şekilde görevlilere teşekkür ediyoruz. gece yarısında bile güleryüzlü nazik halleri dikkatimi çekiyor. düşüncelerimin bir kısmına vakıf olan yan taraftaki müşteri de heyecanla kendi dondurmasını seçmeye koyuluyor.

  kısa süre içerisinde kurumsallaşarak istanbul'da da bir şube açacaklarını öğrendiğimde bir rahatlama geliyor. o zamana dek dondurma orucunda bu lezzete kavuşmayı bekleyeceğim. bana göre efsanevi bir yer olarak zihnime kazınıyor.
 • buradan dondurma yiyeli sanirim en az 5 sene gecti. hala unutamiyorum. gercekten deneyin. muhtesem..