şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kedi ve köpeklerimize gösterilen hassasiyetin yarış atlarına ne derece gösterileceğini ortaya koyacak cinayet gibi kazadır. jokeyler kurtulmuş yüreklere su serpilmiş peki ölen at? at mı salla gitsin yenisi koşturulur nasılsa ... videoyu izlerken göreceksin klasik türk laubaliliği buram buram kokuyor. yol geçen hanı tabiri çaresiz kalmakta.

  veliefendi hipodromu bu kez atların zaferleriyle değil şok bir kazayla tarihi günlerinden birini yaşadı... şahin uluç’a ait 3 yaşlı arap safkanı babaarif isimli tay, pazar günü sabah idmanına başlamak üzere atçılık tabiri ile pistten aşağıya doğru inerken, uzun mesafeden galop yaparak gelen ve pistte çalışan kamil adem dede’ye ait 3 yaşlı tlos, mehmet öksüz’e ait yine 3 yaşlı haliç boğası ve selim baybaşin’e ait 4 yaşlı ingiliz safkanı win star win isimli safkanların bir anda önüne doğru dönünce olanlar oldu...
  hayatını kaybetti
  safkanların çarpışması bu dakikadan sonra kaçınılmaz hale geldi ve iki at da kazadan kıl payı kurtululdu. ancak bir diğer galop yapan taylardan haliç boğası önüne çıkan babaarif ile şiddetli bir şekilde çarpışınca yaşamını yitirdi... başarılı safkan pistte kalırken, yapılan müdahalelele rağmen kurtarılamadı.
  jokeyler ucuz kurtuldu
  tribünde idmanları izleyen kondisyonerlerin gözü önünde gerçekleşen kazada biniciler selçuk akbulat, ismail koyuncu, caner karademir ve mazlum pir demir beklenmedik bu üzücü kazayı ciddi bir sorun yaşamadan atlamayı başardılar ve yüreklere su serptiler.

  link: http://www.hurriyet.com.tr/…yok-boyle-kaza-40865345
 • kopyala yapıştır duyar kasar olduk nerede o eski duyarlar.
 • cinayeti göremediğim kaza. gayet normal bir şekilde atlarla idman yaparken, kontrolünü kaybeden bir jokey nedeniyle kaza olmuş.
  kediyi, köpeği neden karıştırdınız, türkün laubaliliği ne alaka anlayamadım. allah mi bunlar da kazaya müdahale etsin. kaza işte.
 • (bkz: biraz da burama duyar)

  kazadan başka bir şey göremediğim olay. ha derdin atlar yarıştırılmasın ise mevzu başka, ama onun haricinde burada büyütülecek bir durum yok.
 • ömrü hayatınızda bir kez hipodruma gittiyseniz eğer o yarış atlarının ne denli kıymetli olduğunu görebilirsiniz. size temin ederim ki bir çok hayvandan mutlu yaşıyor ve iyi bakılıyorlar.
 • her sike de duyar diyerek cool olduğunu sanan tipleri gösteren cinayet. atı öldüren jokey denen mal tiplerin hatası. jokey denen denyoları var eden, ülkedeki bütün faydasızları bünyesinde toplayan bu at yarışı sikkoluğu. siktir olsun gitsin bu olay bu ülkeden, garibim atlar da feci şekilde çarpışıp ölmesin.

  kapiş? duyar taşşağını alakasını sevdiğimin jokeyleri sizi.
 • çarpışan arabalar kafasındakilere laf anlatmak zor. iki atın doğada çarpışma olasılığı nedir? peki jokey denen kişilerin para kazanmak için kırbaçladığı iki atın çarpışma olasılığı?
  (bkz: atın orada ne işi varmış)
  (bkz: kırbaç yiyerek değerli olmak)