şükela:  tümü | bugün
 • veloturk ekibinin organizasyonuyla kapadokya bisiklet festivali 2015 kapsamında gerçekleşecek türkiye'nin ilk gran fondo'su. 47 ve 90 kilometrelik iki ayrı kategoride düzenlenecek. 90 kilometrelik yaırşta 2300 metrede zirve finişi var.
  https://cappadociabikefestival.com/2015/tr/
 • salcano kapadokya bisiklet festivali kapsamında düzenlenecek olan ülkemizin ilk amatör yol bisikleti yarışı diyebiliriz.

  iki farklı parkurda koşulacak. kısa olan daha az tırmanma içerirken, nispeten uzun olan parkur ise erciyes dağının zirvesinde son bulacak.*

  https://cappadociabikefestival.com/2015/tr/
 • minifondo diyelim, iç güveysi fondo hatta.
  belkide yavru fondo.
 • cumartesi günü 90 km'lik parkurda pedal basacağım etkinlik. gelirin tümü, 2000 çocuğa 2000 bisiklet kampanyası kapsamında kullanılacaktır.
 • hayatı avrupa'nın granfondolarında kürsü dereceleri ile geçmiş arkadaşların beğenmediği beğenemediği etkinlik...
 • dogru yazimi icin
  (bkz: velotürk gran fondo)
 • katilip ortalarda bitirmeyi basardigim yaris. erciyes tirmanisi aazima sicti. etabi tasarlayanlarin kulaklarini bol bol cinlattim :)
 • 90 kilometrelik etabına katıldığım ve 64. olarak tamamladığım yarış. genel olarak (özellikle türkiye'de bu türdeki ilk yarış olduğu düşünüldüğünde) harika bir organizasyondu. aklıma gelen başlıca noktalara kısaca maddeler halinde değineyim:
  * thy ile anlaşma sayesinde uçakta bisikletlerin ücretsiz taşınması ve havaalanından ürgüp'e de 15 tl gibi cüzi bir ücrete götürülmesi çok iyiydi.
  * önceki gün yapılan teknik toplantı gayet yerinde ve faydalı oldu.
  * yarış öncesinde ve sırasında organizasyon ekibi tarafından bol bol fotoğraf ve drone ile video çekimi yapıldı ve bunlar yurtdışındaki benzerlerinin aksine ücretsiz olarak sunulacakmış.
  * beslenme noktalarında su, kola, jel ve meyveler bulunuyordu, beklediğimden çok daha zengindi. iki yerine üç tane beslenme noktası olması daha iyi olurdu, fakat aldığımız duyumlara göre aslında üç nokta planlanırken trafik şube müdürlüğünün inadı yüzünden ikiye indirilmiş. o kadar kusur kadı kızında da olur diyoruz.
  * yarışta zaman zaman organizasyon üyelerinin kenarda durup geçen bisikletçilere alkış ve tezahüratla destek vermesi, şevklendirmesi takdire şayandı.
  * finiş noktasında sponsorların yiyecek ve içecek ikramı dört dörtlüktü, hiç para harcamadan karnımızı doyurduk ve sıvı eksiğimizi fazlasıyla giderdik.
  * ürgüp'te oteldeki ve yarış sırasındaki/sonrasındaki bisikletçi kardeşliği atmosferi muazzamdı. herkes birçok yeni bisikletçiyle tanıştı ve bol bol sohbet etti.
  * yarışın kendisi oldukça zorluydu. açıkçası ben parkur için 90 km uzunluk-1750 irtifa kazanımı değerlerini ilk gördüğümde biraz burun kıvırmış ve keşke daha uzun olsaydı da gran fondo adının hakkını verseydi demiştim ama dert etmeme hiç gerek yokmuş :) parkurun ilk 65 kilometresi az yokuşlu olsa da neredeyse tamamen soğuk asfalttan oluştuğu için hissettirmeden bayağı yordu. son 22 kilometredeki erciyes tırmanışı da hem sıcağın, hem de zaman zaman yüzde 10'u aşan eğimlerin etkisiyle resmen kök söktürdü. ayrıca uludağ ve kartepe gibi bol keskin dönüşlü rampaların aksine çoğunlukla düz olması ve çok ilerideki kısımların bile görülebilmesi de özellikle ilk defa çıkanlar için demoralize edici bir faktör oldu. bilhassa 79. kilometredeki 2. beslenme istasyonundan önceki 2-3 km çok çok zorladı, şahsen zikzak çizerek 7-8 kilometre hızla çıkabildim. istasyonun üzerindeki bayrak görünüyor, ama istasyonun kendisi gelmek bilmiyordu.
  * kendi aralarında takım oluşturarak gidenlerin elde ettiği iyi dereceler önceden toplu halde plan yapmanın önemini gösterdi. ilk sefer olduğu için biz arkadaşlarla*** organize olamadık, ama bundan sonrakilerde mutlaka takım stratejisiyle pedallayacağız.

  filvaki, kanımca velotürk böyle çetrefilli ve uğraştırıcı bir organizasyondan gayet alnının akıyla çıktı. biz bisikletçilere böyle keyifli bir yarış sundukları için kendilerine buradan çok teşekkür ediyorum. aldığım duyumlara göre seneye birden fazla gran fondo düzenlemeyi düşünüyorlarmış, umarım bunu başarabilirler ve hem türkiye için alışılmadık derecede başarılı düzenlenen bu amatör bisiklet yarışının keyfine doyasıya varır, hem de daha da fazla çocuğa bisiklet hediye edilmesine katkıda bulunuruz.
 • emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. her şey çok güzeldi.
 • startında çalışıp bir sürü (katılımcı) tanıdığı göremediğim, kalabalık yarış.