şükela:  tümü | bugün
 • vitamin takviyesi adı altında aldığımız ve reçete edilen içeriğinde çok zararlı maddeler bulundurduğunu bilemediğimiz ilaçlardan bazılarına alternatif ürün çıkarmışlar.
  bir süredir “sağlıklı yaşıyoruz” çifti önderliğinde görüyorum. arkalarında doktorlar olduğu için ilgi çekici. örneğin b12 ilaçlarının siyanokobalamin ve metilkobalamin formları olması ve etkilerine göz atın derim.
  güvenme konusunda şüpheciliği bırakmadığımdan kısıtlı zaman ve motivasyonla bilimsel dayanaklar araştırıyorum.

  bağımsız doktorların bu yeni ürünler için yorumları, çalışmaları olmalı.

  ayrıca her vitamin reçete eden doktora da sorulması gerektiğine inanmaya başladım. genele yayılırsa bu da kaos demektir. varsın olsun. kaos, bilimi ilerletir en azından.
 • üst edit: ürünlerin sayısı çok fazla olduğundan artık buraya taşımayacağım. ürünlerle ilgili fiyat dahil detaylı bilgi için şu adrese bakın:

  http://venatura.com.tr/venatura/

  sağlıklı yaşıyoruz ekibinin** , içindeki uzman doktorların araştırmaları ve görüşleri doğrultusunda vefa ilaç'a hazırlattığı gıda takviyelerinin markası.

  öncelikle "bu noktaya neden gelindi?" diye merak ediyorsanız, cevabı şurada.

  türkiye'deki her yere sirayet etmiş yasakçı zihniyetin bir kez daha kendini göstermesi sonucu türkiye'de ve sanırım dünyada ilk kez doktor-bilinçli hasta (hasta yerine gıda takviyesi ihtiyacı olan insan da diyebiliriz) işbirliğiyle ihtiyaç olan ve en az katkı maddeli gıda takviyeleri ürettiriliyor.

  şu linkte göreceğiniz üzere şu ana kadar 17 tane ürün çıkmış durumda ve yeni ürünler gelmeye devam edecek:

  * venatura omega 3: ifos 5 yıldızlı, trigliserid formunda, kapsül başı epa 304 mg ve dha 219 mg, 50 yumuşak kapsül, 44 tl
  * venatura selenyum: selenometionin formunda, veganlar için uygun, her tablet 200 mcg, 45 tablet, 21 tl
  * venatura d vitamini: d3 formunda, zetay marka zeytinyağı kullanılıyor, bha içermiyor, damla başı 1000 ıu d vitamini, 20 ml=500 damla, 19.90 tl
  * venatura b12 vitamini: metilkobalamin formunda, her adet 1000 mcg, 30 adet, 19.50 tl
  * venatura demir: bisglisinat formunda, her kapsül 17 mg, 90 kapsül, 39.50 tl
  * venatura çinko: pikolinat formunda, her kapsül 15 mg, 60 kapsül, 29.90 tl
  * venatura magnezyum sitrat + b6 vitamini: her tablet 200 mg, 60 tablet, 34.90 tl
  * venatura koenzim q10: her kapsül 200 mg, 30 yumuşak kapsül, 49.90 tl
  * venatura d vitamini + k2 vitamini (d3k2): sırasıyla d3 ve menakinon 7 formlarında, zetay marka zeytinyağı kullanılıyor, glüten, alkol, ve gdo içermiyor, damla başı 1000 ıu d vitamini ve 20 mcg k2 vitamini, 20 ml=500 damla, 44 tl
  * venatura alfa lipoik asit (ala): her kapsül 200 mg, 90 kapsül, 56 tl
  * venatura magnezyum glisinat: elementer 120 mg, 60 tablet, 39.90 tl
  * venatura ester c (c vitamini): 500 mg, 60 kapsül, 49.90 tl
  * venatura b12 kids metilkobalamin sprey (çocuklar için b12 vitamini): 300 mcg, 60 puf, 19.90 tl
  * venatura metilfolat (folik asit), 400 mcg, 30 tablet, 26.90 tl
  * venatura krom: pikolinat formunda, glüten , renklendirici , alkol , gdo, tatlandırıcı, koruyucu içermiyor, veganlar için uygun, her kapsül 200 mcg, 90 kapsül, 39.5 tl
  * venatura kurkumin: renklendirici, koruyucu, gluten, gdo ve alkol içermiyor, her kapsül 800mg, misel yapıda 30 yumuşak kapsül, 80 tl
  * venatura kids çinko (çocuklar için çinko): çinko laktat 2-hidrat formunda, glüten , renklendirici , alkol , gdo, koruyucu içermiyor, her 1 çay kaşığına denk 2.5 ml'de 7.5 mg çinko, toplam 100 ml, 19.90 tl

  bu ürünler yine linkte görüleceği üzere, sağlıklı yaşıyoruz ekibinin belirlediği 5 kritere sahip olacaklar (her bir kriter bir yıldız tarafından ilaç kutularında gösteriliyor):

  1. yıldız: kaliteli hammadde kullanılacak.
  2. yıldız: kaliteli bir tesiste üretilmesi şart olacak (gmp belgeli).
  3. yıldız: yılda iki kez herhangi bir eczanede raftan rasgele alınacak ürün yurtdışında akredite bir laboratuvara gönderilerek analizi yapılacak ve sonuçlar sy sosyal medya hesaplarından duyurulacak.
  4. yıldız: eczanelere üretici şirket tarafından gerekli eğitim ve bilgilendirmeler yapılacak.
  5. yıldız: piyasadaki muadillere göre en uygun fiyat olacak ve her üründen tev’e bağış yapılacak (her 50 tl için 1 tl). ekim 2019'a kadar altı ayda toplam 261285 tl yatırılmış oldu.

  yeni ürünler geldikçe bu entry editlenecektir.

  not: tüm gıda takviyelerini herkes kullanacak diye bir durum yok. tahlillerinizde görülen eksiklere göre ve doktorunuzun tavsiyesiyle kullanmalısınız. uyarımızı koyalım.

  not2: nurçin çağlar'ın belirttiğine göre ürünlerde piyasadakilere göre minimum katkı maddesi var. bu katkı maddelerinin avrupa'da yasaklanmış olanlardan olmamasına özen gösteriliyor. sy danışma kurulundaki doktorların onaylamadığı katkı maddeleri kullanılmıyor. örneğin hiçbir üründe titanyum dioksit yok.

  edit1: 8. ürün koenzim q10 piyasaya çıktı. link yenilendi.
  edit2: 9. ürün d3k2 yani k2 vitaminli d vitamini piyasaya çıktı. link yenilendi. önceki ürünlerle ilgili daha detaytlı bilgiler eklendi.
  edit3: 10. ürün alfa lipoik asit (ala) piyasaya çıktı. link yenilendi.
  edit4: "bu noktaya neden gelindi?" sorusunun cevabı için link eklendi.
  edit5: 11. ürün glisinat formunda magnezyum, 12. ürün ester c (c vitamini), ve 13. ürün çocuklar için b12 vitamini eklendi. link yenilendi.
  edit6: 14. ürün metilfolat çıktı. link yenilendi.
  edit7: 15. ürün pikolinat formunda krom, 16. ürün kurkumin, ve 17. ürün çocuklar için çinko takviyesi çıktı. link yenilendi.
  edit8: tev'e toplam yapılan bağış bilgisi eklendi. bu miktar bilgilendirme yapıldıkça ara ara güncellenecek.
  edit 9 (üst edit olarak da ekledim): ürünlerin sayısı çok fazla olduğundan artık buraya taşımayacağım. ürünlerle ilgili fiyat dahil detaylı bilgi için şu adrese bakın:

  http://venatura.com.tr/venatura/
 • bence markanın kendisi bir sosyal sorumluluk projesi niteliğinde.. besinlerin bizi yeterince beslemediği ortada, bu sebeple takviyelere ihtiyaç duymaktayız. bunu fırsat bilen kapitalizm ve neferleri dünya paralar ödeterek yararlanımı az ürünleri bize kakalamaktalar-dı taaaki bu iki güzel insanın (okan çağlar, nurçin çağlar) önderliğindeki bu girişime kadar. bu girişime ev sahipliği yapan vefa ilacın ticari çıkarları bir yana atarak, olması gerektiği gibi toplum yararını düşünerek hareket etmesi de tarihin yazması gereken bir şey. yönlendiren doktorlarımızı da unutmamak gerek. sayelerinde yararlanımı yüksek ürünleri bütçemizi sarsmayacak şekilde alıyoruz. ben emeği geçen her bir iyi niyet sahibine minnettarım.
 • tatlı bir girişim. git gide büyüyor da.
  sağlıklı yaşıyoruz ekibine çok güvenirim. objektif değerlendirmeler eşliğinde güncel araştırmaları daha sağlıklı olalım diye çıkarsızca bizimle paylaşan bir ekip.
  katkısız ve uygun fiyatlı besin desteği olarak böyle bir marka oluşmuş.

  geçen eczaneme sordum, "almayın onları ne olduğu belirsiz" dedi. istanbul'un göbeğindeki bu eczanem, "çok soran oluyor" da dedi.
  nasıl bir bilgilendirme yapmak gerek eczanelerin güvenini kazanmak için bilemedim.
  ben de düşündüm ve kime nasıl güveneceğime karar veremedim gerçi.
  aydınlatabilecek yetkinlikte biri varsa yeşillendirsin.

  edit: aşağıdaki 1-2 yorum şaşırttı ve soru işaretleri oluşturdu. b12'yi yükseltmemiş olması ve buna karşın başka markanın yükseltmiş olması düşünülesi.
 • sağlık bakanlığı türkiye ilaç ve tıbbi cihaz kurumu'nin 03-04-2019 tarih ve 44817881-000-e.55619 sayılı kararı ile internet siteleri kapatılmış sözde -gıda takviyesi- firması.

  venatura.com.tr

  edit:açılmış
 • web sitesi tekrardan açılan gıda takviyesi markası. sağlıklı yaşıyoruz'un kriterlerinden biri ürünlerin gmp belgesine sahip bir yerde üretilmesidir. dolayısıyla bakanlık onayı vardır.

  nurçin çağlar web sitesinin kapanmasıyla alakalı dün bir yorum yapmış: "ürünlerin altında işlevleriyle ilgili bazı bilimsel çalışmalar koymuşlar. birileri şikayet etmiş. bu mevzuata aykırıymış; bu ürün şu işe yarıyor gibi anlaşılacak şeyler yazılamazmış. bu nedenle uyarı verip geçici olarak kapatmışlar siteyi. vefa ilaç bu yazıları kaldırdı, prosedürleri tamamladı yarın büyük olasılık açılacak."

  şu anda da site açılmış görünüyor.
 • eczacılar aç gözlü oldukları için pahalıya satılan ve kar marjı yüksek olan ürünleri kakalamakla uğraşmakta olduklarından bu markayı raflarına almak istemiyorlar. yabancı markayı 75 liraya satıp 25 lirasını cebe atmak yerine 44 liraya venatura satıp 9 lira kar etmek işlerine gelmiyor. bu yüzden eczacılar canla başla karalama kampanyası yapıyor, şikayetler ediyor... güveniniz, kullanınız, paranızı arsızlara kaptırmayınız.
 • bazı eczacıların düşmanı olduğu düşük kar marjlı kaliteli gıda takviyesi markası. sattıkları takviyelerin içerikleri iherb ve amazon'da en iyi yorumları almış takviyeler ile aynı. ürün satışlarından elde edilen karın belli bir miktarı tev'e bağışlanıyor.

  (bkz: sağlıklı yaşıyoruz) ekibine bu takviyelerin uygun fiyattan satılmasını sağladığı için teşekkürlerimi iletiyorum.

  takviyeler ve fiyatları
 • sorduğum eczacım “bizde yok siz de almayın, sağlığınızla oynamayın solgar’ınkileri verelim, amerika’da bile bir numara solgar” diyerek kendisine olan guvenimi asiri zedeledi. satmiyor olabilirsin de bu kadar kotulemeye calismak neden?
  ankara cankaya bolgesinde depodan getirten birkac ezane ismi aldim vefa ilaci arayarak, siz de bulamiyor ya da benzer seyler yasiyorsaniz, arayin yardimci oluyor vefa ilac. botanikecza.com’da satilan urunler icin de lutfen satin almayin, internet satisimiz yok dediler.
 • vefa ilacın gıda takviye markası.
  eczacımın tavsiyesiyle aldığım b12, koenzimq10 ve omega3 ü bu yaz deneyimleyeyim ile yarayıp yaramadığını görücez 3 ay süre sonra ama 2 haftada cildimin değiştiğini farkettim bile.