şükela:  tümü | bugün
  • 1878 yılından itibaren çikolata üretimi yapan italyan firma. ayrıca gelatoları,veronada, arenanın sol tarafından uzanan mermer döşeli yolda yer alan, yemek sonrası turistlerin uğrak noktası yerine gelmiş aynı adlı dükkanda denenip, mutluluğa kanat açtırabilir.
    http://www.venchi.it/
  • torino doğumlu çikolata saadet zinciri.
  • gerçekten kusursuz çikolatalar yapan çikolatacı. fiyatları biraz uçuk olsa da sonuna kadar hak ediyorlar. buono buonissimo.
  • eataly'de bir dondurmacı.

kusursuz dondurmalar yapıyor. italyan olmasına rağmen dondurması hiiiç de cıvık, köpüksü italyan dondurması değil, muhteşem katı kıvamda.

kıvamının yanı sıra malzemenin tadını yansıtması da güzel. yani sütlüsü efendi gibi süt tadında, çikolatalısı yoğun çikolata tadında. sütlüyü çikolatalıyı güzel yaptım, meyvelileri sallayayım o zaman da dememişler. hele bir mangolusu var ki nasıl mis.

dondurma koltuğu yaşar ustanın eski zamanlarından beri boştu, venchi oturur oraya.
  • roma'da tatma şerefine nail olduğum efsane çikolatacı.

tabi ben çikolatalı dondurma olarak tattım. gerçekten çok leziz bir tadı var. ayrıca dondurmacı kızlar gayet bol kepçe davranıyor. o yüzden acımayın doldurun külahları. son olarak geri dönmeden sadece dondurma ile bu iş olmayacak diyip bir de çikolatalı makarna aldık. kısa zamanda deneyeceğiz efendim.
  • harika çikolatalar üreten italyan çikolatacı.
  • italya'nın pelit'i olarak düşünülebilir, hemen birçok şehrinde premium konseptte mağazaları bulunur. eataly'deki şubesinde dondurma ve çikolata bulunur, özellikle mascarponeli ve bitter çikolatalı dondurmaları enfestir.
  • italya'da birinci tercihim bu, ikinci tercihim de grom'dur. bu iki markanın dondurmalarını çekinmeden tercih edin. özellikle venchi' nin üst tamamen çikolata ile kaplanmış olan cremino venchi isimli dondurması çok lezzetli. külaha koymadan önce dondurmayı iyice karıştırıyorlar ki üzerinde ki çikolata sosu tüm dondurmaya karışsın. roma havalimanında dış hatlar e kapısının o kısımlarda da var. tatmadan gitmeyin. güncel fiyatları 2 top 3 euro, 3 top 4 euro, 4 top 5 euro.
  • çikolataları efsane olan marka.
    romada arkalarında akan çikolata şelalesi fontana di trevi ile yarışabilir.
    o kadar mı evet o kadar.
  • hayatımda yediğim en lezzetli dondurmaları yapan yer.
    dondurma sevdalısıyım. paket dondurma tüketmem. maraş dondurması falan çok severim. istanbul’daki hemen hemen bütün dondurmacıları denedim.
    eatalydeki pahalı gerçekten ama şöyle ki, 1 top yerim burdan yerim. hindistan cevizli ve sütlü dondurmaları çok çok güzel.
    italya’da sürekli bağımlı gibi karamelize incirli mascarponelusunu yemiş ve hayran kalmıştım. türkiye’de var mı bilmiyorum.
    şeker tadından çok hoşlanmıyorum. genelde dondurmalı hayaller kurup, ilk lokmada biraz mutsuz olurum. ama bu çok tatlı diye. venchide onu yaşamıyorum
    aynı klasta değil ama madonun şekersiz bal bademli dondurmasının da benim için yeri ayrı. bana bu ikisini verip tüm hayatımdan şekeri çıkarsalar umrumda olmaz o derece.