şükela:  tümü | bugün
 • venezuela'da ulusal kurucu meclis seçimlerinde hugo chavez ve bolivarcı devrimin, abd ve kilise'nin finanse edip desteklediği faşist* muhalefete karşı aldığı zaferdir.

  venezuela'daki seçimlerin sonuçlarına latin amerika ülkelerinden büyük destek geldi.

  nikaragua devlet başkanı daniel ortega, venezuela'yı kutlayarak, venezuela halkının kendi kaderini tayin ve barış hakkına duyduğu saygıyı dile getirdi.

  el salvador hükümeti de, venezuelalıların "benzersiz yurtseverliklerini" överek, seçim sonuçlarına desteğini ilân etti.

  bolivya lideri evo morales de, venezuelalıları kutladı ve venezuela'ya yönelik saldırganlığın tüm latin amerika'ya yönelik bir saldırganlık olduğunu söyledi.

  küba da başkan maduro ve venezuela halkını başarısından ötürü kutladı.

  seçim sonuçlarından memnun olmayan ise abd, yaptıkları açıklama aşağıdaki gibidir;

  "maduro rejiminin yurttaşlara yönelik şiddetini kınıyoruz" denilen açıklamada, venezuela'daki "otoriter yönetime" karşı daha sert yaptırım tehdidi de gündeme getirildi.

  dışişleri'nin yanı sıra abd'nin bm daimi temsilcisi nikki haley de bir açıklama yaparak, ulusal kurucu meclis seçimlerinin "diktatörlüğe atılmış bir adım" olduğunu ileri sürdü.

  haley, "gayrimeşru bir hükümeti kabul etmeyeceklerini" söyledi.

  kaynak 1 - kaynak 2 - kaynak 3
 • seçim zaferinin moraliyle vakit geçmeden sokaklardaki abd destekli teröristlerin polis ve asker tarafından hapse atılıp karşı devrimci bütün unsurların venezuella'dan temizlenmesi gerekiyor.
 • halkını doyurmayı beceremeyen yavşak diktatörün tekinin rejime meşruiyet kazandırmaya yönelik kıvranışıdır. asıl zafer, muhalefetin 16 temmuz'daki, bu tiyatroya olan katılımı katlayan gayriresmi (ama gayrimeşru değil) oylamasındadır.
 • devrimden sonra seçim mi olur ki zafer olsun amk? bu zamana kadar hangi devrimci hareketin seçim yaptığını gördünüz? plebisittir o; seçim olsa duramazdın.
 • sefaletten rte'yi aday göstersen seçtirebileceğin raddeye gelmiş bir ülkede, adamların diktatörlerini geri seçtiklerini iddia etmek neyin kafasıdır? bas geri, sağ yap, toplayarak geri gel, hah en son adi kapitalistler komplolarla ülkeyi sefalete sürüklüyordu oradan devam et. bunu söylenmemiş sayalım, o bile daha tutarlı.
 • (bkz: devrim.ini)
 • http://www.hurhaber.com/…nin-gerisinde/haber-646674

  seçim katılım oranları ile gelenlere gelsin.

  ayrıca bugün bir video izledim, motosikletli polisler giderken patlama oluyor. sebebi belli oldu.

  bak doğrudur yanlıştır demiyorum, bugün olması sadece kör gözüne parmaktır.
 • abd ve kilise desteği ile hastahane'ye saldıran, gıda deposu kundaklayan muhalefete rağmen kazanılan seçimdir.
 • amk'un latin sözde sosyalist çomarlarının zafer diye dillendirdikleri hadisedir.
 • darbedir, tam anlamıyla tek parti diktatörlüğünün tescilidir. zira bu oylama muhalefetin çoğunlukta olduğu meclisin fes edilip yeni bir meclis kurulması, bu kurucu meclisin de yeni anayasa yapması için gerçekleştirilmiştir. meclise gösterilen adaylıkların tamamı iktidar partisindendir, muhalefet tek bir aday dahi göstermemiş, seçimi boykot etmiştir.

  şöyle düşünün bizim mecliste diyelim chp çoğunlukta, erdoğan bu çoğunluğu kırmak için meclisi fesh edip tamamen akplilerden oluşacak bir yeni kurucu meclisi oylatıyor. sandığa da sadece akpliler gidiyor. ve bu şekilde oluşan meclis anayasa yapacak.

  bir iktidar için korkunç bir acizlik ve zavalılık bu.