şükela:  tümü | bugün soru sor
 • venezuela halkı ve sevilen, yiğit, dürüst, halkçı, emperyalzme boyun eğmeyen, özgürlükçü lideri maduro'nun kalbi de altınları da türkiye için atıyor.
  venezuela, altınlarını türkiye'ye getiriyor
  venezuela madencilik bakanı, merkez bankasının, ülkeye uygulanan uluslararası yaptırımlar nedeniyle isviçre'de yaptırmak istemediği altın rafinajını, türkiye'de yaptırdığını söyledi.
  venezuela cumhurbaşkanı nicolas maduro, ülkedeki gıda ve ilaç darlığı ile haziran'da yıllık bazda yüzde 46,000'i aşan enflasyona neden olarak, ülkesine karşı açıldığını söylediği "ekonomik savaşı" gösteriyor.
  https://www.takvim.com.tr/…rini-turkiyeye-getiriyor

  edit: doğrusunu öğrenin gençler. venezuella değil, venezuela yazılır. yazık lan halinize...
 • iki ülke açısından da çok olumlu bir gelişme.

  iki ülke de bu durumdan karlı ayrılacaktır. uygulanan ambargo nedeniyle venezuella ihtiyaç duyduğu bir çok ürünü türkiyeden tedarik edecektir.

  türkiye de hem altın işleme hem de sonrasında bu ülke ile ticari faaliyetleri geliştirmesi ile 2 kat fayda sağlayacaktır.

  savunma sanayisinin de bu durumdan büyük pay kapma potansiyeli yüksek.
 • toplamda 3 çeyrek , 2 yarım ve 1 kenarı ısırılmış tam altın olarak gönderilecektir.
 • venezuela yönetimi diktatör, türkiye yönetimi diktatör. abd yönetimi demokrat, avrupa demokrat. emperyalizm, bazılarının iliklerine kadar işlemiş. abd ve diğer sömürge eğilimli ülkeler getirip şu siteye yazar yerleştirseler, bu kadarını yapamazlar herhalde.
 • ambargoyu delerken yine göte gelmemeye dikkat edilmesi gereken durum.

  (bkz: reza zarrab)
 • türkiye venezuela’ya ambargo uygulayan sistemin bir parçasıdır. kısa vadede 200 milyar dolar bulması gereken bir ülkenin böyle bir hamle yapması intihar olur. hayatta hiçbir konuda fikir sahibi olmayan insanların bu konuda atıp tutması ilginç. burada sevinenleri görüyorum. aklınızı başınıza alın diyeceğim ama zaten öyle bir şey yapabilseniz bu halde olmazdık.

  tanım: venezuela’dan ibret alacağına altın alan bir adet ülke içeren haberdir.