• ayni zamanda arjen anthony lucassen'in -sanirim- ilk grubunun adidir. arabia diye bir sarkilari vardi, allaam allaam nasi bi sarkiydi; hala dinlerim arada, avaz avaz eslik ederim nakaratina. grubun bu sarkiyla acilisi super gazdir ama bir sarki sonra gazi kacar.
  • malmsteen'in rising force'dan sonraki en iyi şarkısı bence. maalesef underrated kalmış.
  • blue öyster cult'un fire of unknown origin albümünden şahane bir parça.
  • the equalizer adlı filmde de kullanılmış zack hemsey bestesi.
  • b.j. novak'ın yazdığı, yönettiği ve oynadığı orta kalitede bir film. komedi ile başlayıp gizeme doğru evrilen yapısı beni memnun etmese de ilk uzun metraj için iyi sayılabilecek bir yapım.
  • öncelikle, yerli filmlerde taşra boklamasına alıştırılmış bir izleyici olarak, new yorklu bir entelektüelin bir cinayet soruşturması için gittiği teksas'ta kentli kibriyle yerli halkı aşağılayıp ezeceği bir film izlenimiyle başlayan fakat yediden yetmişe taşralı tüm karakterlerin her fırsatta entelektüelimize soğuk duş aldırmasıyla şaşırtan film; komediyle gizemi harmanlaması, güçlü metni (biraz fazla geveze belki), felsefi diyalogları ve şok edici finali ile beklentimin çok çok üzerinde bir yapım. bonus olarak çok etkili bir ashton kutcher performansı vaat ediyor. özellikle kutcherli sahnelerde edilen kalın kalın cümleler irdelenmeyi hak ediyor. lakin ne zamanım ne de ruhum buna elveriyor.
  • tespitleri, metinleri neredeyse kitap tadında olan oldukça duru bir filmdi (bkz: ashton kutcher) de adeta pastanın çileğiydi.

--- spoiler ---

- pişmanlığım yok.

-o lafı hiç anlamadım. pişmanlığım yok. yani nasıl.. benim hayatımda her şey bir pişmanlıkla başlar ve bir pişmanlıkla biter. arası da pişmanlıkla doludur. tamamen pişmanlıktır. son pişmanlığından olduğunca hızlı kaçarsın ama tabi doğrudan sıradakine gidiyorsundur. hayat böyledir. tamamen pişmanlıktır. böyle demeleri gerekir. hayat başka şekilde yaşanılmaz. tamamen pişmanlıktır. bunları iyi değerlendir.

--- spoiler ---
  • acikcasi konusu ve akisi olmayan birkac sanat filminin ustune ilac gibi gelen film 6.5/10
  • araba sahnelerinin niçin cgi olduğunu anlayamadığım 2022 yapımı film.

ayrıca "teksas'ta 911'i aramayız" sözünün geçtiği filmdir.
  • ek olarak şu aile masasına matthew mcconaughey ne uyardı dediğim film.

gözlerim onu arıyor şu an izlerken.
hesabın var mı? giriş yap