şükela:  tümü | bugün
  • spider man ile olan ilişkisini biliyorsunuz. symbiote spider man ile birleşir, beraber bir süre takılırlar, peter kendini bozar, eddie brock'u küçük düşürür ve işten attırır, sonra symbiote ile ayrılırlar, symbiote eddie brock ile birleşir ve venom ortaya çıkar.

eddie brock kendini üstün gören, gösteriş meraklısı, kaba, cahil bir adamdır. anti kahraman olacak en ufak özelliğe sahip değildir.

öte yandan venom villain de değildir. venomun tek amacı peter parker ve örümcek adamı yok etmektir. bu yok etme planı onu küçük düşürme ile başlar, yapayalnız bırakmakla devam eder ve öldürmekle son bulur. tek amacı budur venom'un. birilerini kurtarmak için sokaklarda dolaşmaz. öfkesini göstermekten çekinmez. bencil ve içine kapanıktır.

siz venom filmi çekerken örümcek adamı kullanmazsanız, eddie brock'u idealist bir adam gibi gösterirseniz, karakteri öncelikli amacından uzaklaştırırsanız venom filmi çekmiş olmazsınız. belki güzel bir aksiyon filmi çekersiniz ama o film venom'u anlatmaz.

fragmana gelen tepkilerden akıllanıp gerekli düzeltmeler yapılmazsa iyi oyuncuların oynadığı kötü bir film olarak tarihe adını yazdırır bu film.
  • tom holland'ın marvel studios'da geçici bir süre kiralık olarak takılacağını, avengers macerası bitene kadar sony'nin "spider-verse" yaratmış olacağını ve holland sony'e döndüğünde seyircinin zaten aşina olduğu bir evrene geleceğini bilmeyen sığırların atıp tuttuğu film.

bin kere yazılmış bir de ben söyleyeyim: olum peter parker var ulan bu filmde var!
    sony ve marvel studios'un anlaşması bu şekilde: "tom holland'ı dünya yıldızı yapın, biz de bu arada evreni kuralım, sonra iade edin."

ve işe tom hardy ile başlıyorlar. artık gerisini siz düşünün.

hala "spider-man'siz venom mu olur yea" diyen var, valla okudukça kafanızı duvarlara falan çarpmak istiyorum.
  • çocukluğundan beri spiderman'den çok venom'u sevmiş, kötülüğe gönül vermiş biri olarak çok sırıtmayan bir fragmanı olduğunu düşündüğüm film. evet siyah spiderman kostümüne hastayız ama filmi çeken sony nasıl ayarlasın bu işi. copyright meselesinin iyice boku çıktı zaten. marvel'ın spiderman'iyle birleştirseler infinity war'ın arifesinde çok mantıksız. kendileri yeni spiderman bulsa bir de yeni spiderman serisine başlayacaklar öeeh yani. ta ben daraldım burdan. hiç girilecek iş değilmiş aslında.

fragmana gelirsek de benim bildiğim venom anti kahraman olmak isteyen eddie'yi maymun eder. çıkar çıkmaz gideceğim sanırım. bir bu bir de incredibles 2. infinity war'a bu kadar meraklanmadım.
  • dün çıkan yeni trailerı ile hop oturup hop kaldırmıştır, geliyor gönlümün efendisi.

peter parkersız venom mu olur diyen, çizgi romandan bihaber yaprak dolmalarına:

kendi gezegeni ve uygarlığı olan varlık symbiotlar. peter parkerı kim sevmiş?

yeni fragman

edit: ne peter parker fetişisti adam varmış ya, dmden sataşmalar vs.
    venom (ve dolayısıyla symbiotlar) ayrı karakter arkadaş kabul edin artık, bu film venomun da olduğu bir spider-man filmi değil, bu venom isimli bir film.

ben amcanın kadayıfını yiyesiceler sizi...
  • tom hardy’nin izleyenleri bir kez daha kendine hayran bırakacağı film.

spider-man’siz bir venom origin story olur mu, olsa bile ne derece iyi olur orası muamma tabii ama fragmanlar umut vaadediyor bence, heyecan yapmadım desem yalan olur.

merakla beklemekteyim.
  • vizyona girmeden kesin bir şeyler söylemenin mümkün olmadığı film. ancak şunu söylemekte fayda var; simbiyotlar kendi gezegeni, uygarlığı olan varlıklar olabilir ama venom isimli simbiyotu venom yapan en önemli unsur onun ve eddie brock'un spider-man ile olan geçmişidir. zaten insanlar venomu tamamen ayrı bir karakter olarak kabul ettiği için karakterin oluşum hikayesi olmadan onu nasıl yansıtacaklarını merak ettikleri için kafalarda soru işaretleri var.

yoksa istediği her türlü şekle girme yeteneğine sahip olan bir simbiyot neden daha tanışmadığı spider-man gibi görünmeyi seçsin? evet simbiyotlar hepsi bağımsız karakterlerdir ve çizgi romanlarda venom ve carnage haricinde de bir sürü simbiyotun bahsi geçer kiaralarında iyi olanları bile vardır.

ben filmde en azından bir şekilde buna değineceklerini düşünüyorum.
  • süper kahraman filmlerinin karaborsa olduğu şu günlerde ilaç gibi gelecektir. evet sadece 38 tane süper kahraman filmi var. insan doyamıyor, diğerini iple çekiyor.

çok büyük eksiklikti, bunun gibi hepsi birbirinin kopyası 70-80 tane daha filme ihtiyacı var sektörün. dört gözle bekliyorum.
  • ınfinity war’dan daha fazla merak uyandıran film
  • kendisini ta 90'larda show tv/fox kids aracılığıyla tanıdığım, o çıkardığı garip sesleriyle gönlüme taht kuran, kin ve intikam duygusuyla beslenen favori marvel karakterimdir. sinema filmini heyecanla bekliyoruz.
  • bir insan bu kadar mı yakışır süper kahraman filmlerine. umarım bir bane etkisi bırakır tom reyis tekrar.