şükela:  tümü | bugün
 • black metal'in olu$masina on-ayak oldugu soylenen heavy metal grubu, saygi duyulasi adamlar.

  bir de orumcek adamin saglam bi hasmi var venom diye, cok tehlikeli bir eleman.
 • (bkz: kerrang) gibi dergilerce 10 yil boyunca en kötü grup secilerek ayri bir yer edinmistir gönüllerde..
 • 1999 yilinda cikarmi$ olduklari ressurection albumuyle dinleyicilerini $a$irtan grup.
 • black metal in isim babasi oldugu soylenen newcastle li heavy metal gurubu.
  bas vokalde cronos,davulda abadon,elec.guitar da mantas tan olusur.bir ara cronos gruptan ayrilir.demolotion man ve al barnes in katilimiyla bir sure sahneye 4 kisi cikarlar.lakin demolotion man venom dan gider.ayrilma gerekceside asiri venom hayrani oldugu icin cronos u tekrar vokalde gormek istemesidir.
  kazma muzisyenler olarak bilinirler.
  black metal in patlamasiyla yillarca goremedikleri saygiyi lop diye yalayip yutarlar ve tarzlarinin cok disinda olan lakin gunun trendine cuk oturan ressurection albumunu yaparlar.
  teachers pet,blackened are the priests,burried alive gibi az bilinen hitleri vardir.
 • - 80'lerin sonlarında ülkemizde venom baskılı t-shirt'ü patlaması yaşanmıştı bir dönem. akmar pasajında pentagramın dükkanında çalışan, tişörtlere ilk metal/rock baskıları yapan ve adı uzun yıllar tişörtçü mustafa olarak hatırlanan mustafa vardı, patlamanın düzeyi ile ilgili sık sık bilgi verirdi. hey gidi günner heey!

  - en çok da, ters yıldız içinde çeşitli figürlerde ama daha çok başı görünen ters ayaklı keçi olan baskılı tişörtler modaydı.

  - şeytana inandıklarının göstergesi olarak seçtikleri ters ayaklı keçi imgesine " aslında adamlar çok inatçıymış, o yüzden bu inatlarını göstermek için özellikle keçiyi imge olarak seçmişler" şeklinde engin bir anlam kazandırılıp bol bol gülme konusu olmuş grup.

  - satanist metalci dendiğinde ilk akla gelen grup.
 • black metal'in yaratıcısı olarak bilinen grup. aslında tarzlarının bugünkü black metalle pek bi alakası yoktur. müzikleri gayet eğlenceli olmasına karşın bu adamların 30 senedir hala aletlerini doğru düzgün çalamamaları (aslında çalmamaları desek daha doğru olacak) da ayrı bi konu. davulcu abadon'un yorulduğunda tempoyu düşürüp, gaza geldiğinde abanması bi yana vokalde cronos'un anadili ingilizceyi bu kadar kötü yorumlaması da hoştur.
 • dave mustaine ve james hetfield bu adamların tisörtüyle dolaşıyordu eskiden.
  ayrıca chuck schuldinerin esin kaynaklarından biridir, death metalin yaratıcısı olarak anılmaktan gurur duyduğunu, ancak bu ünvana kendisinden çok venom'ın layık olduğunu söylemiştir.
 • (bkz: murron)
 • kim ne derse desin heavy metalin içinde yeni bazı türlerin oluşmasına önayak olmuş bir gruptur.şarkı sözlerinde hristiyanlık ve tanrıyla,eğitimle ve daha birçok değer verilen şeyle umarsızca dalga geçmeleri, küfür etmeleri sonucu muhafazakar ingilizlerin aşırı tepkilerine maruz kalmışlardır.müzikal değerlerden bir miktar yoksunca ve hatta bazen karambole çaldıklarıda bilinir ama zamanla kendilerini az çok geliştirdiler.
  şu ana kadar çıkardıkları albümler;

  1981-welcome to hell
  1982-black metal
  1984-at war with satan
  1985-possessed
  1986-eine kleine nachtmusik(live)
  1986-the singles 80-86
  1987-calm before the storm
  1989-prime evil
  1991-temples of ice
  1992-wastelands
  1997-cast in stone
  2000-resurrection

  bunlara ek olarak bir ton compilation albümleri vardır.