şükela:  tümü | bugün
  • yeni vestel telefonu.

5 olanı 849, 5.5 olanı 1299 dan satışa çıkacakmış.
    büyüğünün ram 2 gb, kamera 8 mp olacakmış.

bilgisayar başına geçtiğimde sistem bilgisi için iş bu entry editlenecektir.

edit: ben gelip yazana kadar yazmışlar: (bkz: #56328634)
    ayrıntılı fuar inceleme videosu ise:
    https://youtu.be/7gbyqkcqr2w
    video özeti: aynı iphone, ama nasıl bu kadar ince yapabilmişler şaşırdım.
    (ama orda 3 tane var yayınlanan iki tane hangisini çıkarmışlar bilemedim)

büdüt: 5.5 özellikleri için reklamı: https://youtu.be/3ogr9sbyrhc
  • kasa dizaynı olarak bünyemde ağır bir iphone 6 çakması hissiyatı uyandırarak vestel'e olan inancımı sarsmamış telefondur, telef olmamak için uzak durulasıdır (babama vaktiyle aldığımız diğer model vestel telefon baz alınarak söylenmiştir).
  • üzerine vurulacak türk malı ibaresi ile alıcı kitlesine selam çakacak telefondur.

işlemcisini, bataryasını, malzemesini geçtim, ya sen kimsin ki bu fiyatlara bu cihazları satmaya çalışıyorsun?

bak kardeş, senin bu pazardaki öncelikli hedefin lenovo p70 ayarında, daha yüksek kalitede malzeme ile, gerçek bir amiral gemisi olabilecek bir fiyat performans cihazı üretmek olmalı.
    sen daha venüs ailesini sağlam bir yere taşımamışsın, bir saygınlık kazandırmamışsın, hala daha türk malı muhabbetine insanları düdükleme peşindesin. yapma. etme.
  • türk malı yerine 'osmanlı telefonu' ya da 'cihad telefonu' sloganlarıyla pazarlansa yurt içi pazarında lider olacak hesap makinesi.

hatta zili de 'ya allah bismillah allahu ekber' olsun, saygı duruşlarında falan pratik olur.

en az günah bende, ilk taşı ben atayım dedim.:)
  • abileri (samsung, lg, htc vs.) snapdragon 8xx modelleriyle yardırırken snapdragon 615 modeliyle garip bir çıkış yapan telefon. "biz 1-2 yıl geriden gelmeyi seviyoruz" mu diyorsunuz, nedir? millet 3000mah pilleri standartlaştırmışken adamlar 2480mah pil koymuş. (gerçi o konuda samsung'a da çok kırgınım ben, neyse.)

maksimum ram 2gb, arka kamera 13 megapiksel falan... dünya standartlarında ilerlemekten sakınınca maliyet ne kadar düşüyor, çok merak ettim. düzgün donanımı koy, ondan sonra "adamlar yandaş mandaş ama sahiden iyi telefon çıkartmışlar" diyelim, eleştireceksek rom'u falan eleştirelim.
  • teknolojiye bakış açımız "abi zaten en yeni modelden bi düşüğünü alacaksın" şeklinde olduğundan en yeni teknolojiyi kullanmamalarına hiç şaşırmadım. telefon konusunda teknoloji liderliği beklemiyoruz, onlar da bizi haksız çıkarmıyor, keşke çıkarsalar.

ama eskisi galaxy s3 ten iyi performanslıydı(s3 te takılan bi kaç ejderhalı efektli oyunla deneme yaptık, tabi galaxy s3 de kötü bir telefon). bunun daha performanslı bir şey olduğunu düşünüyorum. almışken en iyisi olsun demeyen birini idare edebilir. edit: genelde full fiyata alınmıyor bu telefon. vestel çalışanı&yakını, zorlu çalışanı&yakını, istikbal indirimi, buzdolabı alana indirimi şusu busu derken zaten 1300 tl lik olan alet en fazla 1000 tl ye satılacaktır. buna göre değerlendirince fiyat performans fena değil. ama 1300 çok pahalı.

bi de cidden ben de merak etmekteyim, en yeni işlemcileri en iyi bataryaları kullansalar ne kadar artardı fiyatları, o pahalı haliyle "ama işlemci çok iyi abi" diyip alan olur muydu.
  • touch id'li home tuşu eksik olan telefon.
  • sar değeri dışında geçen yıl piyasaya sürülen huawei mate7 ile bile yarışamayacak telefon.

kendiniz kıyaslayın: https://www.youtube.com/watch?v=3q3sjwonaio

sar değerindeki durum da huawei'in mallığı, yoksa vestel'in o konuda da bir üstünlüğü yok.

lenovo ve asus zaten fiyat/donanımda dövüyor.

enayi yerine koymayın artık milleti.
  • bunu bu fiyata almak için mal olmak lazım açık ve net. bu fiyata piyasada efsane cihazlar varken gidipte vestel almak parayı çöpe atmak demektir.

(bkz: lg g4)
  • dengi olan yabancı ürünlerle benzer fiyata üretildiği ülkede satılıyorsa, (bkz: taşak mı geçiyon la avradını siktimini) demenin caiz olduğu telefon. konunun ana fikri şöyle olurdu her halde, "yerli sermayeyi desteklemek istiyoruz ama, yerli sermaye bizi düdüklemek istiyor."