şükela:  tümü | bugün
  • alaçatı beach & resortun içinde, veranda pera'nın bu sene açılan alaçatı mekanı.

girer girmez dekorunu, ambiyansını, kumsala uzanan ışıklarını çok sevdik. kumda masalar, koca koca masalarda hep beraber eğlenmeye gelmiş aşırı tatlı insanlar, mutlaka ki bir doğum günü ve bir teyzeler masası. ben içeri girerken levent yüksel çalıyordu, gece boyu 90'lar üzerinden devam etti müzik. önce sakin sakin, hatta rakı içerken tam bi ah bee denilecek şarkılar çalıyorlar uzun uzun -hepsi türkçe-, aa bu şarkı da vardı diyorsunuz bazılarına deli gibi eşlik ederken -hatta tarkan'ın söylediği şekliyle seni versinler ellere, beni vursunlar'a girince, tüm mekan aynı anda rakı kadehi tokuşturup bağırarak şarkıyı söylemeye başladı.-. uzunca bi süre çevreyi izleyip, galiba şimdi keyfimden çatlayacağım dedim.

menü genel olarak rakı, meze, ara sıcak yoğunluğunda, biz klasik severler olarak karides, kalamar, haydari -haydariye-, lakerda gibi bi masa donattık. acılı patlıcan aşırı güzeldi, sunumları, çalışanların ilgisi, biz sormadan hemen fotoğrafınızı çekelim bikaç yönden diye konuşmaya girmeleri, tatlışlıkları kalp kalp kalp.

gecenin sonunda herkes masaların üzerinde oynuyordu, kumda çıplak ayaklar, elde rakı kadehleri, halinden çok mutlu görünüyordu tüm mekan. yalnız fiyatlar biraz tuzlu ve gitmeden önce, özellikle haftasonu ise kesinlikle bikaç gün önceden rezervasyon yapılması gerekiyor.

öyle her gece geçirmeye değil ama gidip bi kere denenmeli. öpüyorum burdan mekanı.