• lise arkadaşım. su anda cnnturk'te canli yayinda. ortadoğu konusunda kendisini epeyce geliştirmiş. tebrik ediyorum.
  • tayyip'e cumhurbaşkanlığını hediye eden ekmelettin amcanın türk medyasına attığı kazık. tepeden inme olunca böyle oluyor. harbiden bıktım artık böyle vasat tiplerin orda burda boy gösterip, para kazanmasına, reklamını yapmasına. oray eğin güzel yazmış hakkında.

verda özer ileride hürriyet’in çok işine yarayacak.

nasıl olur, nasıl temel gazetecilik bilgisinden yoksun, haberden anlamayan, analizden yoksun biri hürriyet gibi önemli bir gazetede paraşütle dış politika yazarlığına kondurulur diye düşünüyordum… takıntı haline geldi. herkese ‘nerden çıktı bu kız’ diye sorup, yanıtını alamıyordum.
    çünkü hürriyet’te çalışanlar bile bilmiyorlardı yanıtını. dahası, onlar da anlamıyorlardı.
    aslı aydıntaşbaş, amberin zaman gibi hem dünyayı hem türkiye’yi çok iyi bilen, adres defterleri kalabalık usta gazeteciler boşta duruyor… zeynep gürcanlı gibi yılların gazetecisini kapının önüne koyuyor hürriyet…
    neredeyse ‘hosteslik kariyeri olmayınca dış politika yazarlığını deneyeyim’ diye işe girişmiş birine ise sayfalarını açıyor…
    ama kendisini iyi pazarlıyor.
    öyle iyi pazarlıyor ki yavaş yavaş, usta işi nakışla sonunda erdoğan’ın uçağında yer aldı… dünyadaki kadın liderler hakkında yazıp yazıp, emine hanım’la fotoğrafını iliştirdi.
    anlaşıldı, hürriyet’in çok işine yarayacak bugünlerde.
    verda özer’i kim hürriyet’e tavsiye etti, sonunda öğrendim.
    ekmel bey!
    cumhurbaşkanlığı’nı erdoğan’a armağan eden ekmelettin ihsanoğlu cömertliğini hürriyet’e de uzatmış ve yakın arkadaşı aydın doğan’a verda özer’i önermiş.
    ekmel bey’den kimseye daha fazla fayda gelmez umarım.

http://www.sozcu.com.tr/…-alkislarin-sirri-1002574/
  • ne oluyor? programında an itibariyle tanıştığım yazar.mış.
    kendisini dinletemeyen, özgün sözler söyleyemeyen, ortadoğu'dan da pek anlamaya bir gazeteci.
    eklemeden geçmeyelim; bir hükümet vekili gibi konuşuyor, hep bir savunma halinde olan gazeteci. durduramıyoruz.
  • unlu olmaya calisan, ntv de boy gostermeye baslayan yazarcik.

cok tanimam kendisini ama yapmacik, zorlama biseyler var gibi bu kadinda. politika konusmaya "calisiyor" resmen. birseyden anlamayan ama ezber yapip 100 puan alan ogrenci gibi.
  • cnntürk'teki ne oluyor programına kadın kotasından katılan içi boş tipleme.
  • şu dakikalarda kaşlarını çatmış, tespit kasmakta gibi görünüyor ancak sadece sahibinin sesi...
  • hakkında hepimizin merak ettiğini oray eğin'in sorduğu, doğru kişilere yanaşarak kariyer çizdiğini düşündüğüm biri http://www.gazeteciler.com/…ti-bu-yazar-93368h.html
  • hürriyetin ak yörüngeye oturmasıyla birlikte hürriyet dış politika yazarı olan bu zatın satır aralarında akp'yi övmesi pek şaşırtıcı olmadı.
    cumhurbaşkanlığı uçağının koltukları sıcak anlaşılan!

bugünkü yazısından 1 paragraf alıntılayayım.
    "erdoğan fortune 100 diye adlandırılan dünyanın en büyük 100 şirketinden 25'inin liderleriyle buluştu... ve anlaşılan o ki türkiye'ye büyük miktarda yatırım çekmeyi başardı!"

--- ak mode on---
    kesin.
    %100.
    maşallah.
    geliyor paracıklar....
    türkiye kalkınıyor.
    --- ak mode off---

böyle bir yatırım olsa bile bu yatırımın sıcak para değilde doğrudan yabancı yatırım olacağına kaç kişi inanıyor?
    neyse akif beki'den sonra abdülkadir selvi ve yakında fehmi koru da hürriyet'e gelir. baktılar havuz medyanın satışları dipte çok satan gazeteleri ak'laştırırlarsa daha çok kişiye ulaşacaklarını düşündüler.
    ah aydın doğan ah (fıkradaki) sarı öküzü vermeyecektin.
  • bu hanım kızımız hem onur öymen tarafından yere göğe sığdırılamıyor hem ceren kenar tarafından referans olabiliyor hem arda batu ve etrafındaki "high society"de yer bulabiliyor, hem de rte'nün dış gezilerinde uçaklardan inmiyor. tabii kendisi de bu kimselere her seferinde göz kırpmadan etmiyor ve bizlere rte'nün amaçsız dış politikalarının bir amacı olduğu konusunu bıkmadan usanmadan anlatıyor.
    bilgisizliğin (cahillik diye de okuyabilirsiniz) bu kadar farklı çevrede memnuniyet odağı olması her ülkeye mahsus değil. gereksiz ve bilgi boşlukları dolu musul yazılarına atıfla: gazetecilik yaparak neyin peşindesiniz? hedefiniz milletvekilliği almak mı? bizi salak yerine koymaya hakkınız var mı? diye soruyorum.
  • (bkz: vasat)
hesabın var mı? giriş yap