• 7 ocak'ta pump falan yapılmayacak coin'dir. pump'ın mantığı coin'in pump yapılacağı an söylenmesidir, 5 gün önceden söylenmesi değil. hele o meşhur discord grubunda asla böyle bir şey olmaz, adamlar 7 saniyenin kavgasını yapıyor içeride. ama siz de haklısınız tabii, düz davet linki koysanız kimse siklemez. gerçi böyle de küfür yiyorsunuz ama olsun, söz konusu para kazanmaksa onu çok dert etmiyorsunuz.
  • 2012'den beri takipte olan vizyoner arkadas, diger basliklara da ayni mesaji spamlemis. engelleyin bu donanimhaber oluculerinden beter herifleri. anasini siktiler sozlugun.

tanim: asansor coin.
  • bitcoin başlığında bir yazarın entrysine denk gelmiştim vergecoini takip edin demişti ulan dedim alayımda bir köşede dursun bir saat önce aldığımın 2.5 katına elimdekileri çıkardım. allah razı olsun reyiz sayende çocuklara üst baş dolaba erzak aldık akldlkasdkl benim için güzel bir kâr oldu. bugün neredeyse bütün gün bitcointalkı kurcaladım resmen aydınlanıyor insan. olm var ya işlerim rast giderse anasını sikicem dünyanın. isim vermiyorum ama bilhassa banka ödemeleri ve altyapısıyla ilgili olan altcoinlere dikkat edin. aha buraya yazıyorum orta vadede bile yüzünü güldürecek milletin.
  • buyrun orjinal coin'in bitcointalk'taki thread'i : https://bitcointalk.org/index.php?topic=817937.0

2014 senesinden beri elin orospusu olmuş coin, o zamandan beri kimin kazıp zulaladığı belli değil.

muhtemelen düşük difficulty ile birisi solo mine ederek epey bir ön hazırlığını yaptı pump'ını yapmadan önce.

market cap yanıltmasın, coin'ler belli bir zümrenin elindeyse istedikleri kadar pump ederler, zaten milyarlarcası var, piyasaya sürmediğin ve talebi de körükleyebildiğin sürece coinmarketcap'te üst sıralara yerleşirsin. oradaki milyarlarca dolar market değeri o coin insanlara doğru bir şekilde dağılmış olsa geçerli olacak değerlerdir. coin'lerin büyük çoğunluğu 5-10 kişinin elindeyse o iş yaş.

buyrun difficulty chart, aralık ayına kadar kazan kazmış.

https://www.coinwarz.com/…ts/verge-difficulty-chart

teknik olarak bahsedilen artısı da kanaatimce bir artı değildir. coin'de anonimlik protokol üstünde olur, client üstünde olmaz. ben istersem o cüzdanı tor network'ü üstünden çalıştırabilirim zaten (tr de nah çalıştırırım orası ayrı). cüzdan kullanan var mı bu arada?

küçük yatırımcıya not : bu tip coin'leri pump / dump takılanları kerizleyebiliyorsanız siz de olaya katılıp al sat yapın ancak yatırımlık falan asla düşünmeyin.

block explorer'ı üstünde milyonlarca coin'i oradan oraya atmış bir cüzdan örneği.

https://verge-blockchain.info/…5whpiabhllzdwuyz8bjb

edit : aynı isimde bir tane daha coin varmış bitcointalk'ta, adresi düzenledim.
  • bu coin ile ilgili bazı rahatsız edici gerçekler vardır, mesela bu coin dogecoin'in bir forkudur. dogecoin dark olarak biliniyordu. dogecoin'in geçtiğimiz hafta 1 cent oluşunun sevinçle karşılandığı düşünülünce, vergecoin'in şu an ne kadar şişik olduğu da tahmin edilebilir.

vergecoin, tor ağını kullanarak gizlilik sunduğunun reklamını yapıyor, oysa biraz karıştırınca gerçek bir gizlilik sunamadığı da ortaya çıkıyor. wraith protocol dedikleri şey gelebilirse bir şansı var. ama o wraith protocol defalarca ve aylarca ertelenmiş durumda. yılbaşından önce gelirse, belki bu coin uzun vadede kendini toparlar. gelemezse developerlara olan güven bir kez daha sarsılacağı için, iyice yerin dibine girebilir.

kimseye zarardayken çıksınlar diye yazmıyorum, yazdıklarım hiçbir öneri veya tavsiye içermemektedir. geçtiğimiz haftalarda bu coine çok güvenip, portfolyomun büyük kısmını buna gömmüştüm. araştırıp bu yukarıda saydığım gibi şeyleri okuyunca, azıcık karla tamamını elimden çıkardım. bir daha da çok düşük fiyata gelmezse portfolyoma ekleyeceğimi sanmıyorum.
  • aslında wraith protocol beklentisinden ziyade, balinaların wraith protocol den önce pompa yapmayıp iki taşla bir kuş vurma derdinden kaynaklanıyor şu anki yükseliş. sadece wraith protocol ile en fazla 2500 satoshiyi geçerdi. çünkü inceleyip eleştirenler yada bok atanlarla sallanacaktı. şimdi wp den önce 1600-1700 lerde tutacaklar ve dedikleri gibi wp yayınlanırsa 3000 üzerine zıplamayı deneyecekler. ben de pusudayım 3000 i görünce basacağım satışı. isterse sonra 6000 satoshi olsun. yordu beni ibneler müdürüm afedersin...
  • şimdi önceki entrylerden de anlaşılacağı üzere 97 satoshiden beri 10bin üzeri xvg ile takipte bulunup keyif çatan biri olarak bir kaç fikir beyan edeyim.

- xvg doğal mı yükseliyor pump mı?
    + pump fakat bir vurkaçlık değil. ocağın ilk haftasına kadar .50 ile 1 dolar arası yapmanın hesabındalar ve sanırım yapacaklar. balina grupları var ve kabul edeyim çok zekice pump yapıyorlar.

- öneri?
    - al sat yapmayın kesinlikle. al sat yaparak geldiğim 19 bin xvg gi bunların dalgasında 11 bine düşürdüm. sıçtım yani. bir tür hodler müşteriye yılbaşı hediyesi sunma derdindeler ve alsatçıların psikolojiyi bozacak pump dumpları var. hazirana bir doları görür demem, hazirana 10 doları görür ama hazirana kalmadan birden patlamazsa. bakın bu coinin fanı olarak söylüyorum, son iki gündür pump dump konusunda böyle dengeli çakan ekip görmedim. ben yılbaşından sonra ana yatırırımımı çekip kalanıyla hold edeceğim.

ref linkim yok ama refik’im var. canım arkadaşım.
  • pump söz konusu olmayan coin. 97 satoshi den aldım. temsilen 3 yükseliyorsa 1 düşüyor. yani her durumda 2 cepte. 440 satoshi gördüm 4 gün önce yine satmadım. aksine 5bin adeti ikiye katladım. istikrarını sevdiğim iki coinden biri. diğeri enjin. almak isteyenler için refli link vermeyeceğim. buraya kadar okuyup hala anlamadıysanız girmeyin hocam. yukarıda yüzlerce anlatım var.
    edit: hayvan gibi pump var. ama balinalar verge fanları ya da vergenin kendi ekibinden. bu yüzden hedef milleti ayıklamaktan ziyade pazar payını büyütmek yükselterek.
  • ilerde şu fakirlikten kurtulacaksam sebebi bu ve birkaç altcoin olacak. köşede dursun diye birkaç adet aldım koydum 0.053'den an itibarı ile 570'ü gördü verge bey nabıyorsunuz asdfghjkl. yürü be reyiz.

edit: 700'ü zorluyor anam coştu lan bu.
  • şu an 117 seviyelerinde seyreden coin. dün neden bilmiyorum ama 74 seviyelerindeyken gaza gelip bütün paramı bu coine yatırmıştım. bir günde ciddi bir kazanç getirdi sağolsun
hesabın var mı? giriş yap