şükela:  tümü | bugün
  • akp hükümetinin yaptığı soygundur.

mesela yol yaptık dedikten sonra siz o yola girince sizden alınan haraçtan veya akp dönemine kadar milletin olan ama şu an özel sektörün elinde bulunan "müzelerden" falan bahsetmiyorum.

günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmiş, nefes alıp vermemiz kadar basitleştirilmiş bir soygundan bahsediyorum. maaşımızdan, benzinimizden, aldığımız ekmekten; evimize gelen her faturadan bahsediyorum.

https://www.facebook.com/…784615270/?type=3&theater

https://www.instagram.com/p/bdvpbxtf9bd/

ps. veriler ozan bingöl den alınmıştır.
  • malum soygunun ilanidir. herkesin bildiği "vergi ortadirekten alınır" felsefesinin bir anlamda dökümü olmuş.

bu ülkede en zengin ile en fakir vergi vermez. vergiyi orta direk verir ve alt tabaka ile üst tabakayı besler.

arkadaşlar hakketen siktir olup gitmek lazım.
  • birazdan devlet tabi ona vergi vereceksin hede hödöcülerin toplanacağı başlık.
  • peşkeş çekilen kamu kaynaklarının oranını artırdığı vergilerdir
  • olan soygundur.

ben 1 paket sigara alıyorum kendime, sonra otlakçı arkadaşım gelip diyor ki "ooo krdşm sigara almışsın, bana da 4 paket alsana", ben de hiç bir şey demeden alıp veriyorum.

valla karlı iş. girmek lazım
  • şimdi geldim ,

devlet tabi ona vergi vereceksin hede hödö
  • kendinizi kurtarmaya bakin, ne kadar cok elestirirseniz elestirin elden hic bir sey gelmez. sadece daha cok sinirlenip, guzel caninizi sikarsiniz baska bir sey degil.
  • bir malın ederinin dahi üzerinde bir bedelle vergilendirilmesi (bkz: ötv) anayasaya aykırı temel bir çarpıklıktır. ancak ne hikmetse ülkemizdeki hiç bir kurum, yargı makamı ve odalar bu konuyla mücadele edememiş ve bu garabeti hukuk yoluyla bertaraf edememiştir.

o yüzden bu ülkede yaşamak artık neredeyse imkansız. üstelik bu vergiler ciddi manada bir kısım zenginin cebine akıyor. hizmet alımı ya da ihale adı altında kamu kaynakları çok yüksek maliyetlere katlanılarak belli zümrenin kişisel servetine ekleniyor.
  • dostum soygun demişsin ama bu bildiğin tecavüz!
  • uzun vadede orta sınıfın enkazını dahi tamamen imha edecek, halkı; "hükümete yakın olup ihalelerle hızla zenginleşen azınlık" ve "onların kalabalık popülist işçileri'"nden ibaret kılacak uygulama.