• bana bu vergi olayı akp'ye zorunlu bağış toplamak gibi geliyor. sanki ortaya bir kutu koymuşlar zoraki para atıyorsun içine. mesela esnaf lokantasında bir öğle yemeği yedin, karnını doyurdun. hoop en az 2 lira atıyorsun kutuya. gıda ya, en ucuz bağış oranı bu. ne bileiyim marketten alışveriş yaptın, çıkarken bir beşlik de akp'nin kutusuna atıyorsun. gittin telefon aldın hoop akp'ye bir çeyrek altın takıyorsun. her ay fatura geliyor, hoop akp'ye de düzenli ödeme. çok bunaldın iki bira içeyim dedin. hoop 3-5 bira parasını önce akp'ye peşin yatıracaksın ki içki satın alma iznin olsun. maaşlı iş bulmuşsun, çalışıyorsun para kazanıyorsun. hoop maaşının yarısına akp ortak oluyor. aile bütçene ayırdığından fazlasını akp geçindirmeye harcıyorsun. hadi diyelim hala ölmedin ve araba aldın. hoop bir araba da akp kardeşine alsan çok mu? mecbur alacaksın. gitsin diye içine benzin koyacaksın tabii. hoop akp'ye bağış. yıllık vergisi şusu busu. hoop akp'nin kumbarasına. köprüden geçeceksin malum türkiye iki kıtada. hoop akp ve yandaş şirketlerine peşin ödeme. her konuda önce akp'ye sonra sana.

ha diyeceksin akp ile hükümet bir mi, devlet bir mi? evet bir ne yazik ki.

sonra diyorsun ben akp'ye oy vermedim. nah vermedin. akp senin oyunu istemiyor ki zaten. paranı tercih ediyor.

4 senede en az 200 bin lira vergi versen, seçim günü adam başı 200 liradan en az 1000 kişinin oyunu satın alırlar. böyle bizim gibi 1000 tane enayi bulsalar, bir milyon apolitik oy garanti işte. üstüyle de uçak alır, saray yapar, küplerini doldurur, dış borç çevirir devletçilik oynarlar.
  • bir malın ederinin dahi üzerinde bir bedelle vergilendirilmesi (bkz: ötv) anayasaya aykırı temel bir çarpıklıktır. ancak ne hikmetse ülkemizdeki hiç bir kurum, yargı makamı ve odalar bu konuyla mücadele edememiş ve bu garabeti hukuk yoluyla bertaraf edememiştir.

o yüzden bu ülkede yaşamak artık neredeyse imkansız. üstelik bu vergiler ciddi manada bir kısım zenginin cebine akıyor. hizmet alımı ya da ihale adı altında kamu kaynakları çok yüksek maliyetlere katlanılarak belli zümrenin kişisel servetine ekleniyor.
  • malum soygunun ilanidir. herkesin bildiği "vergi ortadirekten alınır" felsefesinin bir anlamda dökümü olmuş.

bu ülkede en zengin ile en fakir vergi vermez. vergiyi orta direk verir ve alt tabaka ile üst tabakayı besler.

arkadaşlar hakketen siktir olup gitmek lazım.
  • olan soygundur.

ben 1 paket sigara alıyorum kendime, sonra otlakçı arkadaşım gelip diyor ki "ooo krdşm sigara almışsın, bana da 4 paket alsana", ben de hiç bir şey demeden alıp veriyorum.

valla karlı iş. girmek lazım
  • kendinizi kurtarmaya bakin, ne kadar cok elestirirseniz elestirin elden hic bir sey gelmez. sadece daha cok sinirlenip, guzel caninizi sikarsiniz baska bir sey degil.
  • üretim yerine vergi ile kalkınan bir ülke için gayet normal bir soygundur.

- hükümet ülkede üretimi bitirir. böylece üretimle bu ülkenin yaşaması hayal.
    - hükümet yandaşların dünya kadar vergi borcunu siler. bu alandada koca bir açık oluşur.
    - koca 80 milyonluk ülkede işlerin yürümesini sağlayacak tek bir kaynak kalıyor. sesini çıkarmayan fakir halka vergiyi dayamak.

işin garip tarafı halkın yarısı bu vergilerden gayet memnun. hatta onlar akpnin yaptığı herşeyden memnunlar. halkın yarısı zombiye dönüşmüş. düşünmüyor, sorgulamıyor, üretmiyor, öğrenmiyor, okumuyor, bilinçlenmiyor, sorunları kafasına takmıyor, dünya yıkılsa umurunda değil. hükümet ananızı getirin dese önce benim anamı ... diye sıra kavgası yapacak bu kişiler. akp içinse fazla birşey söylemeye gerek yok. koca 80 milyon kişinin gözünün içine baka baka soyuyorlar işte. açık ve net.
  • uzun vadede orta sınıfın enkazını dahi tamamen imha edecek, halkı; "hükümete yakın olup ihalelerle hızla zenginleşen azınlık" ve "onların kalabalık popülist işçileri'"nden ibaret kılacak uygulama.
  • 15 yıl evvel çokmu iyiydik belki değildik ama son 15 yılda geldiğimiz nokta maddi manevi bu ülkede yaşamayı anlamsızlaştırmıştır...türkiye cumhuriyeti kimlik belgesi taşıyan, ülkesine gönülden bağlı, kanunlara uyanlar için ülke adeta açık cezaevi haline gelmiştir, hiç bir yere gidemiyorsun ama kalmanın bedeli çok ağır...
  • ancak şu şekilde kurtulacağımız soygun:

sigara içmeyin, araba almayın ve kullanmayın, alkol almayın, limonata içmeyin, çatınıza güneş paneli takın, kendi meyve ve sebzelerinizi kendiniz büyütün, keçi inek falan alın, internet bağlatmayın, su bağlatmayın; çeşmeden çekin, doğalgaz bağlatmayın odun yakın, elektrik de bağlatmayın. yani direk kırsala yerleşin ve sistemin dışında yaşayın. ekonomiye de hiçbir şekilde katkı sağlamayın. sonra da hava-su vergisini bekleyin.
  • yasal soygundur.

bu değişmez artık. avrupa'ya kapağı atmaya bakacaksın. maaşını alırken yüksek gelir vergini verirsin. konu kapanır. yok telefon aldın vergi, yok araba aldın vergi vırt zırt uğraşmazsın. üstelik adam gibi gelir elde edersin.
hesabın var mı? giriş yap