şükela:  tümü | bugün
  • anlamlandıramadığım durumdur. 10 liralık hizmeti 9 liraya aldıkları için bunları baş tacı ederler. taksicisi yıllık gelir vergisini verir, her ay kdvsini verir. turizm acentası yer açar stopajı verir, vergilerini verir. bu vergilerle insanlar evinde güvenli oturabiliyor, eğitim, sağlık hizmeti alabiliyorlar. sonra birisi çıksın bir uygulama yapsın, internet sitesi açsın vergisini vermeden kendi cebini doldursun, bu ülkeye hiçbir yararı olmasın. çıktığı ülkedeki vergisini ise takır takır ödesin. insanlar bunları barındırmalıyken maalesef bunlardan hizmet alıyorlar. yazık.
  • ...
  • verilen vergilerle daha çok vergi toplanması için yeni maliye binaları, daha çok ceza geliri elde etmek için otomatik ceza kesme sistemleri, daha çok har(a)ç sağlamak için pahalı köprüler-yollar yapıldığı düşünüldüğünde hak verilecek tavır ve davranışlardır.
  • birde açlık sınırının altında maaş alan asgari ücretiliden vergi kesilmesi olayı var hatırlatayım dedim.
  • taksicilerin her ay kdv ödediğini öğrenmeme vesile olan başlık.

adamlar müşterilerin %99'una fiş vermiyor zaten. o kalan %1'e de fiş kesiyorsa o fişler maliyeye beyan edilmez.

kdv ödüyorlarmış! (bkz: puhahaha)

kdv'yi geçtim, ödedikleri vergi de kuş kadar. taksiler basit usule tabi vergi veriyor, yani neredeyse hiç vergi ödemiyorlar diyebiliriz.
    bir taksi plakası yılda en az 70.000 tl net para kazandırır. bunun için ödedikleri tüm vergi 2.500 tl. aynı kârı bir limited şirket elde etse ödeyeceği kurumlar vergisi 15.400 tl. (kdv, stopaj ve diğer vergileri saymıyorum)

aha bakın burada yazıyor:
    http://entelektuel.com/…i-plakasi-vergisi-ne-kadar/

üstelik bunlar sıfır araç alırken ötv kdv ödemiyor. benim 70.000 tl'ye alacağım aracı 40.000 tl'ye alabiliyorlar ve hala ağlıyorlar!
  • bu soruyu koca koca holdinklerin milyonlarca vergi borcunu kimseye sormadan silen siyasi iktidara niye sormuyorsun delikanlı.
    sorarken dikkat et de soru sordun falan diye vergi çakmasınlar.

edit imla.