şükela:  tümü | bugün
  • vergi ödemesinin alınacağı günlerinden herhangi birinde gidip ödeme yapmak istemiş adamdır. son veya ilk veya orta, faketmez. sonuçta ödeme yapmak için oradadır, parayı vermeye hazırdır ve gerisi oradaki tahsilat organizasyonunun sorumluluğundadır.
  • bir miktar strese girmesi muhtemel.

benzer durum yasayan tum vatandaslar icin vergi daireleri ve vakıf bank, bu gece yarisina kadar açık olacak.

aktarilan bilgiye göre şu saatlerde yaklasik iki bin kisilik bir kuyruk mevcutmus vergi dairesinde.

battaniyelerinizi almayi unutmayin
  • kendisine tanınan süreyi sonuna kadar kullanmayı tercih etmiştir. kendine göre sebepleri vardır belki, bilemem. parayı denkleştirememiştir, yatırmaya fırsatı olmamıştır falan filan.

sırf ibnelik olsun diye son güne bırakmışsa, sistemin son gün ibneliğini henüz tatmamıştır. kalıplaşmış "sistem çöktü" olayını bilmiyordur. türkiye oğlum burası.
  • 13:30 dan 16:45 e kadar sistemleri çalışmaması sebebiyle tarihleri uzatmak yerine çalışan memuru 21:00 e görev başında tutacaklar. nasıl bir mantıktır yazıktır günahtır oradaki çalışanlara..
  • benim bu. ödeme için vergi dairesine gittim. 500 kişi vardı sıra bekleyen. sonra vakıfbank'a gidip 2dk'da ödedim.
  • parası yoksa eyvallah denilecek, parası varsa yapacağın sorumsuzluğa sokayım denilecek adamdır.

sistemi çökerten işte bu ikinci adamlar. bol bol küfredin.
  • 19:39 itibari ile vatan caddesindeki vergi dairesi kompleksinde yaklaşık olarak 2000-2500 kişi arasında bu adamlardan mevcuttur. memurların çalışma 23:59 olarak güncellenmiştir. şu anda herkes küfür etmekte her an memur ve vatandaşlar arasında kavga gürültü çıkabilir.
  • vergisini zamanında ödeyene en ufak bir esneklik göstermeyen devlet vergisini geç ödeyenler son gün sisteme giremedikleri için akşam mesaisine memur bırakıyor. bir başkadır benim memleketim.
  • turktur. bu millet yumurta kapiya dayanmadan is yapmaz.