• arkadaşlar uzun zamandır sözlüğümüzde vergi barışı ile ilgili yapılandırmalar sözkonusu olduğunda, işte malumunuz sözlük solcusu radikal bir nevi kitle:

-"ben iyi niyetli bir mükellefim, vergi borçlarımı süresinde ödedim, herhangi bir şekilde de geçmişten bir denetimle ilgili sıkıntım yok. bana hiçbir şey yapmıyorsunuz ama borcunu zamanında ödemeyenlerin faizlerini, cezalarını siliyorsunuz, vergi denetiminde bir şey çıkmışsa da ondan kurtuluyor. peki benim günahım, suçum ne?"

şeklinde zırlıyordu..

gençlik kollarımızın yaptığı çalışma sayesinde artık vergisini zamanında ödeyenler de birtakım teşvikler sayesinde vergi indiriminden faydalanabilecek. yani mükellef geçmişteki borçlarını düzenli ödediyse, geçmiş 3 yılına bakacağız vergi denetimlerinde herhangi bir sıkıntı yoksa, 3 yılında karnesi pekiyi ise o zaman diyeceğiz ki 'ödeyeceğiniz vergiyi daha düşük oranda ödeyin.' oran indirimine gideceğiz.

yani bu tasarı ile mükelleflerimiz gönüllü vergi uyumuna daha çok önem verecek. ayrıca dürüst mükelleflerimiz de bu şekilde ödüllendirilmiş olacak. ama kapsamdan sike sürülecek aklı olmayan sözlük solcuları ne yazık ki faydalanamayacak onlar goygoya devam. her allahın günü "bilmemne tarihli dolar kuru" diye başlık açmaya devam..

konuyla ilgili itiraz istemiyorum.
  • bu memlekette hiçbir zaman vergisini ve trafik cezasını (o da bir çeşit vergi galiba, vergi ödemeleri altında bulunuyor trafik cezaları da) zamanında ödeyen insana kıyak geçilmedi. her zaman çalan, çırpan, erteleyen, siklemeyen taraf oldu kazanan. bu saaten sonra da değişmez.
  • saçı sakalı birbirine karışmış sike sürülecek aklı olmayan sözlük solcusu zerzavatın diğer bir itirazı ise "devlet şimdiye kadar vatandaşını hep sömürdü bu saatten sonra bi bok değişmez" yönünde. elbette bu bir "tık" daha eğitimli solcu kesim sonuna kadar haklı. yani vergisini zamanında yatırmayan: "amaaaan mtv'mi 4 ay sonra öder geçerim nasılsa 35 lira ceza geliyo ehh kur da artacak kafa kafaya gelir" zihniyetindeki aklı kendinden menkul sözümona eğitimli kitle bu indirimlerden faydalanamayacak.
  • ''içişleri bakanlığını cemaat'e vermişlerdi şimdi maliye yi de gençlik kollarına mı devretmişler '' sorusunu sordurtan müjde (!) .
  • zırlamak nedir mk ?
  • ne biçim başlık lan bu? hürriyet manşeti gibi amk!
hesabın var mı? giriş yap