• yazarı aşık meftuni 'dir. şüphesiz en güzel seslendiren engin nurşani'dir. ona el veren üstad ise babası ali nurşani'dir.
  • engin nurşani'nin 2003 çıkışlı adına bir çizik çektim albümünün dikkat çeken eserlerinden biri. stüdyo versiyonu doğal olarak daha derli toplu olsa da engin nurşani'nin arkadaş ortamında muhtemelen alkollü olarak icra ettiği versiyonu ile ün kazanmıştır. sözleri:

iflah etmez hiç kimseyi
    iki sevenin vebalı vay vay vay vay vay vay!
    verin benim sevdiğimi
    sizin olsun dünya malı vay!

bağırıyom duymuyorlar
    çağırıyom duymuyorlar vay!
    gönlüm bir güzeli sevdi
    onu bana vermiyorlar vay!

fakir ölse şaşan olmaz
    evi yansa koşan olmaz vay vay!
    mezarını deşen olmaz
    ne olacak engin'in hali

bağırıyom duyulmuyor
    çağırıyom duyulmuyor vay vay!

ekmek olmazsa olmuyor
    şükür karın doyurmuyor vay vay!
    ey muhammed ümmetleri
    şükür karın doyurmuyor vay!

meftuni'yem dilden soldun
    gah boşalıp gahi doldun vay vay vay vay vay vay!
    sanki poyraz yeli oldun
    esiyorsun deli deli vay!

bağırıyom duymuyorlar
    çağırıyom duymuyorlar vay!
    gönlüm bir güzeli sevdi
    onu bana vermiyorlar vay!
  • engin nurşani'nin ismiyle özdeşleşen eser. güzeldir.
  • engin nurşani 'den dinlemeyi çok sevdiğim bir türküdür.
  • bu videonun ilginç yanı şudur. videoyu kaydeden şahsiyet performans boyunca asla susmamaktadır. her izlediğimde küfür ederim. videonun altındaki yorumlardan da anlaşılıyor herif tam sövmelik bir zevzek. dayıya küfür şenlikleri var yorumlarda.

fakat ölümüne kızamıyorsun herife, zaten videoyu kaydetmiş, sağolsun rahmetlinin müthiş performansını izleyebiliyoruz. karşıma çıksa adam şunu derim kendisine: sağol dayı videoyu çekmişsin ellerine sağlık. ama senin ta amk, o susmayan ağzına sıçayım. siktir git gözümün önünden...
  • iflah etmez hiç kimseyi iki sevenin vebali diyor ya bu türküde, gerçekten de öyle. iki seveni ayırdılar hiç biri iflah olmadı, bizzat gözlerimle gördüm. ama sevenler perişan oldu, kahroldu, kavuşamadı orası da ayrı bir konu...
  • https://www.youtube.com/watch?v=lnxeje23_li
    dayısız versiyonunu yapmışlar ama dinleyince dayıya ne kadar alıştığımızı anladım
  • engin nurşani'nin arkadaş ortamında yıllar önce bambaşka boyut kazandırdığı aşık meftuni türküsü.

#110025509 entry'de bahsedilenin aksine bile isteye "şükür karın doyurmuyor" diye seslendirmiştir. nitekim şarkının orijinal hali aşık meftuni tarafından da böyle seslendirilmiştir. hatta meftuni'nin albümünde şarkının adı "şükür karın doyurmuyor" şeklinde yer almıştır. şuradan görülebilir. (videoda orijinal albüm kapağını görebilirsiniz. nedense deka müzik işgüzarlık yapıp şarkıyı sadece "şükür" diye vermiş youtube'a. komiksiniz ne diyeyim. )

sonuç olarak bizim iki arada bir derede kalmış toplumumuz için uydurulan şehir efsanelerinden, vicdan rahatlatma eylemlerinden biri olmaktan çıkar bu mısra. bile isteye ozan: "şükür karın doyurmuyor" der ki fakir kardeşim bazı şeylere uyan diye! bazı islamcı hasasiyet sebebiyle "yok abi yeaa orada şükür demiyor ki şikir diyor. o yüzden problem yok, islami usullere uygun olarak dinleyebilirim" kafasından ne zaman sıyrılacağız bilemiyorum.
  • engin nurşani'nin harika bir parçasıdır.
    bazen uzaklara götürür bazen duvarlara boş boş bakmanıza vesile olur.
    bir miktar sativa ile dinlenmesi tavsiye olunur.
hesabın var mı? giriş yap