şükela:  tümü | bugün
  • sevgim
  • (bkz: kitap)
  • (bkz: iyi niyet)
  • (bkz: yarak)

edit: zoruna mi gitti?
  • ejderha yumurtaları (bkz: illyrio mopatis)
  • (bkz: am)
    (bkz: göt)
    (bkz: meme)
  • tanım: bir röportaj sorusudur.

videoyu izlerken şunu sormadan edemedim kendime, bu kızların hiçbirisi sevgi ve paradan başka bir şey vermemiş veya verdiyse de pişman olmamış mı? yani şimdi aklı seksten başka bir şeye çalışmayan erkekler klişesini bir kenara bırakalım, kızlar da eminim bu videonun başlığını bile gördüklerinde cinsellik geçmiştir akıllarından. hani ben hep şunu düşünüyordum, verip de terk edilen kızlar pişman oluyor, üzülüyor, kahroluyor, ağlıyor falan... e burada hiçbir kız verip de pişman olduğunu itiraf etmemiş. yani şimdi en son ne zaman seviştiniz sorusuna "dün gece" diyen kızları da gördük sonuçta. yani utanıp da söylemediler desem, cinsellik artık ülkemizde tabu olmaktan çıktı veya az kaldı çıkmak üzere. (bunu olumlu yönde bir gelişme olarak görüyorum) yani en azından bir tanesi çıkıp da, "erkek arkadaşıma gereğinden fazla kendimi verdim" gibisinden bir cümleyle bile bunu anlatabilirdi. ama çoğu bunu "sevgi" ve "değer" olarak cevaplamış. şimdi gelip bana "biz yattık/seviştik" vesaire cümleler kurarak ağlayan kızlar sadece sadece değer verdikleri için mi pişmanlar yani? bu durumda sevişmek olayı o kadar da ölüm kalım meselesi edilecek bir şey değil. yani bir kız için sevişmek sevgiden daha önemli değil. e bu durumda sevmeden sevişmek olgusu kadınlar için de normal bir hal almıyor mu? yani şöyle çok basit bir anlatımla durumu özetlersek kadınlar için "sevgi>sevişmek". yani sevişmek 1 ise sevmek 2. yani sevişmekle kaybedeceğin şey de 1. (işi matematiğe vurarak anlatmak da ilk defa denediğim bir yöntem) şimdi bütün bunlardan sonra, yıllardan beridir sevgisiz sevişin olmayacağını düşünen biri olarak bana; bir kız gelip de sevgisiz sevişmeyelim demesin. sevgisiz veya sevgili sevişirken de "sen ikinci/üçüncü olacaksın biliyorsun di mi?" ya da "uzun zaman oldu, korkuyorum" gibi cümleler kurmasın. evet tümevarım yaptım, kadınları genelledim belki. ama ben yıllardır bu kızlar için üzülüyordum. "sigara"sını ya da "oje"sini verip de pişman olan kızların yanında bu konuda pişman olan bir kız görememek ya da yıllardır ben onlar için üzülürken bugün bu video'nun ardından oturup düşündüğümde de o bana derdini anlatan kızların da hiçbirinin ağzından "verdiğim için pişman oldum" dediğini duymadığımı fark etmek bana bunları sorgulattı, sonuçlandırttı.
  • (bkz: oy)
  • param ve güven duygumdur. bu durumla ilgili başımdan geçen şöyle bir olay anlatayım;

geçenlerde yolda bire teyze ' cüzdanımı evde unutmuşum hastaneden çıktım eve gidecek param yok kimseden de isteyemedim seni güler yüzlü gördüm yavrum bana biraz yol parası verebilir misin? ' dedi. bende insanlık halidir dedim çıkarttım yol parasının iki katı para verdim. ben daha iki metre ilerlemeden arkamdan bir bayan geldi ve ondan da para isteyince; iyi niyeti elden bırakmayıp içimden tüh az vermişim demek ki dedim. teyzeye sormaya gitmek için oyalanırken birinden daha isteyince teyze herhalde eve gitmek için taksi, otobüs minibüs falan değil jet parası topluyor dedim içimden. pişman oldum utanmasam teyze ben biriyle karıştırdım sizi paramı verebilir misiniz diyecektim ama yapamadım tabi. olan benim parama ve zor durumdaymış taklidi yapanlar yüzünden güven duygumun kayboluşuna oldu.