• yurdum insaninin bir $ekilde elde edemedigi her kadina yaraticiliktan uzak, beylik saldirma yontemi. erisemedigi cigere mundar demek suretiyle ki$i maymun olur, bu sayede sadece kendisine ve yakin cevresine degil, yuzlerce insana rezil eder kendini.
  • asil cümle söyledir: "bana verirsen saglam karisin, baskasina verirsen orospu"...
  • terk edilen erkek, erkek ozellikleri kadin da kadin ozellikleri gosteriyor. akli basinda oldugu olcude torpulenebilen, medenilestirilen duygular bunlar, kadin icin de gecerli. ama arabesk bir sarkiya yansiyacak bicimiyle konusursak, orada sunu goruyorsun. bir kadin kendisini terk eden adama kizabiliyor, onu girtlakliycakmis gibi hissediyor, kendisine haksizlik yapildigini dusunuyor, ama butun yaptiklari o adama bir deger vermeyi de iceriyor. butun bunlari degeri inkar etmeden yapiyor. halbuki erkek 'kaltak, orospu, sen bes para etmezdin zaten' gibi seylere giriyor. burada kendini aldatmaca var. cunku o laflar dogruysa, neden dovunup duruyorsun o zaman? mesela 'sen bes para etmezsin ama allah bana boyle bir zaaf vermis' diye aciklama getiriyor. durumu kendinden dislastiriyor. kadinda butun suclamalarin yani sira 'acaba ben ne kadar sorumluyum?' var. genelde erkekte olmuyor bu. erkek hic 'benden mi acaba?' demiyor. belki de ondan oldugu icin dile getirmiyor cunku onun kendisiyle iliskisi de boyle olmali. icinde ozelestiri barindirmamali. o zaman, baska bir kadinla baska bir iliskisi olacaksa, o iliskide de kadindan ona yonelecek bir elestiri olmamali.
    yani mutlak olarak o herif, o herif oldugu icin benimsenmeli! erkegin boyle bir talebi var hayattan, bunlar bana cok sinir geliyor..
    murat belge ile yapilan bir roportajdan..
  • toplumumuzda tersinin daha gecerli olduguna inandigim genelleme.
  • her türk erkeğinde olduğu gibi bizim de mottomuzdur çok şükür cizgimizi bozmadik.

fener demek göt demek herkese veren demek
    bizim başımız kelmi bize de vermem gerek hesabı.(bkz: ekinler dize kadar)
hesabın var mı? giriş yap