• amerikanin telefon ve internet komunikasyon saglayicilarindan birisi. en super ozellikleri evinize telefon baglatmak istediginizde, sizden ulasilacak telefon numarasi istemeleridir. cep telefonu alsam, onu versem deseniz, cep telefonu almak icinde ev telefonunuz olmasi lazimdir. bilemiyorum ilk olarak nasil ustesinden gelinmis bu bulmacanin. tavuk mu yumurtadan cikar, yumurta mi tavuktan gibi ve fakat gercek bir bilmece.
  • - merhaba telefon baglatmak icin gelmistim ben
    - telefonunuz var mi?
    - yok, baglatacam
    - once telefonunuz olmasi lazim
    - nasil olmasi lazim??? iste size geldim telefon baglatmak icun olur mu oyle sey?
    - ne demek olur mu? yogurt yapmak icin once yogurt gerekmiyo mu? biz amerikali halimizle bunu biliyoz siz neden bilmiyorsunuz?
    - gerekiyo ama...
    - e amasi telefon baglatabilmemiz icin de telefonunuzun olmasi gerekiyor
    - ama ben basvuru da ilk kez telefon baglatacak opsiyonunu isaretledim
    - canim herkesin bir ilk telefonu vardir, onun uzerine ilk kez demek istedik biz
    - ben gidiyorum
    - kapiyi cek de cik
  • ankesorlu telefondan verizon aranir

- merhaba ben evime telefon baglatmak istiyordum
    - hay hay su an evinizden mi ariyorsunuz?
    - hayir ankesorlu telefondan ariyordum
    - telefonla basvurulari ancak evinizde telefon varsa kabul edebiliyoruz
    - evimde telefon varsa niye basvurayim telefon icun?
    - o sizin bileceginiz is her turk asker dogsarsa her amerikali ankesorlu dogar, telefonsuz olmaniz sizin ayibiniz
  • - beyefendi bakiniz cok onemli telefon baglatmam icab ediyor, yurtta herkesin telefonu var bir benim yok
    - e yurdunuzda herkes telefon gostermis referans olarak
    - nasil gostermisler?
    - iste cep telefonu gostermisler buyrunuz
    - e tamam verin bana da cep telefonu
    - veririz ama once referans icin telefon numarasi almaliyiz yoksa bad credit olursunuz veremeyiz isleme bile konmaz talebiniz
    - email varsem?
    - olmaz
    - telgraf versem?
    - i ih
    - agzina versem?
  • internetten verizon a basvurulur, herhangi bir telefon talebi ile karsilasilmaz. ama bu seferde eski bell atlantic abonesi olup olmadigimiz sorgulanir, eger degilsek islem bir e donmemiz icab eder.
  • bu guzide amerikan sirketinin 2000 yilindan once nyc deki adi bell atlantic tir.
  • (bkz: sprintpcs)
    (bkz: voicestream)
    (bkz: att)
  • bell atlantic'i aldiktan sonra amerika'nin en büyük telekominikasyon şirketi haline gelen şirket. bir gün gelir de aol'i de almaya kalkarlarsa yedi kollu dev olabilirler. tersi de olabilir. hatta kimbilir belki daha da gaza gelip docomo'yla da birleşirlerse dünya üzerinde herkesin telefon ve internet hatları aynı olur heralde.
  • veritas ve horizon kelimelerinin birle$mesinden ortaya cikmaktadir. veritas kismi guvenilirlik ve dogruluk olayini olu$tururken, horizon kismi ileri goru$luluk ve vizyon sahibi olma olayini vurguluyor; biz boyleyiz dedikleri t-shirtleri var.
hesabın var mı? giriş yap