şükela:  tümü | bugün
 • http://www.upn.com/…/veronica_mars_tmpl/index.shtml adresinden anlaşılacagı gibi upn diye bir tv kanalına ait dizi
 • gerçekten de buffy the vampire slayer'ı fazlasıyla andıran, ama baş karakter veronica mars'ın buffy summers'tan bin kat daha sempatik ve zeki olduğu güzel dizi.
 • ilk sezonunda olan dizileri yakalayip izlemeyi seven biri olarak begendigim bir dizi. tvtome'daki ozet gercekten oyle bir hava verse de buffy ile pek bir alakasi yok kanimca..

  jenerik muzigi:
  (bkz: we used to be friends)
 • kristen bell'in canlandirdigi tv dizisi karakteri..
 • ilk sezonu sona ermiş dizi. haberlere göre ve dizinin sonu da dikkate alındığında 2. bir sezonu olacağı kesinleşmiş ancak tarihi henüz belli değil.
 • neptune adlı (hayali) kasabada yaşayan kızımız veronica, züppelerle dolu neptune high'da okur ve boş vakitlerinde kasabanın eski şerifi olan babası keith mars'ın dedektiflik bürosu mars investigations'da çalışır. fıstık gibidir, fazlasıyla akıllıdır, işini iyi bilir. her bölümde ayrı bir esrar üzerinde çalışır ancak nihayetinde istediği, en yakın arkadaşı lily kane'i kimin öldürdüğünü bulmaktır (ilk sezon).

  özel hayatında da (çözer gibi olacağı) bir sürü derdi vardır. anlamadığı bir sebepten dolayı annesi evi terk etmiştir.. tecavüze uğramıştır ama olay hakkında hiçbir şey hatırlamamaktadır- kimin yaptığı dahil.. şerifken lily kane cinayeti üstünde çalışan babası, lily'nin babası jake kane'i cinayetle suçlamış, haksız çıkınca kasabanın en zengin adamını zan altında bıraktığı için dışlanmış ve bu veronica'yı da etkilemiştir. tir tir tir. bir zamanların popüler kızı veronica, okulda tek başına kalır. lily'nin abisi olan popüler çocuk duncan ile ilişkisinin bitmesi de bunun nedenlerinden biri tabi.. ancak, pabuç kadar dili sağolsun, veronica bunları sallamayıp ayakta kalmayı başarır.

  vesaire vesaire, bu bağlantılar gider de gider; öylesine bol entrika var veronica mars'da. bir nevi soap opera ama en gizemlisinden. çok kendine güveniyor, küçücük boyuyla herkese kafa tutuyor, lafını esirgemiyor, her şeyi çözüyor veronica; her şeyden bir çıkış yolu buluyor- bazen inanılmazlık derecesinde. ama eşek gibi de hata yapıyor. boynuz kulağı geçti misali babasına tur bindiriyor kimi zaman ama yeri geldi mi kıçının üstüne oturuyor.

  ilk iki-üç bölümü nispeten vasat ancak seyrettikçe iyice sarıyor hikaye. sıradan bir gençlik dizisi değil; zekice yazılan senaryosu özgün öğeler barındırıyor ve alttan alta ilk gençlik 'travmalarına' çok güzel dokunuyor. ana hikayenin ilerlemesi yer yer aksasa da ilk sezonundaki bir dizi için gayet güzel toparlıyorlar her şeyi. kristen bell ise tam bir bomba. veronica'ya getirdiği enerji ve cazibe birleşip karizma patlaması yaratıyor ekranda. ben bağımlısıyım.
 • emule usulü yazarsak 1x02 numerolu bölümde paris hilton konuk oyuncu olarak yer almıştır ancak oyunculuk namına çok fazla efor sarfettiği söylenemez. kendi hayatından öylesine normal bir günü canlandırmış gibi bir hali vardır...
  (bkz: kaltak mode on)
 • 2. sezonu 21 eylulde baslayacak olan dizi. logan echolls karakterinin* ikinci sezonun butun bolumlerinde yer alacagi aciklandi **. birinci sezonun finalindeki kopru sahnesiyle alakali yeni bir esrar da bu sezonda* arastirilacakmis..

  edit*: 28ine alinmis sezonun ilk bolumu.. uhuhu
 • guzel dizi. ayrica kristen bell mukemmel. arada smg tadi aliyorum o da guzel.

  "brain? check. dead sexy? check. devilish charm? check. formidable scrabble opponent? who cares?"
 • joss whedon:
  "my peeps and i just finished a crazed veronica marsathon, and i can no longer restrain myself. best. show. ever. seriously, i've never gotten more wrapped up in a show i wasn't making, and maybe even more than those. crazy crisp dialogue. incredibly tight plotting. big emotion, i mean big, and charsimatic actors and i was just dying from the mystery and the relationships and pain, this show knows from pain and no, i don't care, laugh all you want, i had to share this. these guys know what they're doing on a level that intimidates me. it's the harry potter of shows. there. i said it. people should do whatever they can to check out this first season so the second won't be a spoiler fest. i'm nutty."

  kevin smith: (http://silentbobspeaks.com/?m=20050903)
  "in a lifetime of dedicated television watching, “veronica mars” is easily one of the five best shows i’ve ever dug."