şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarı.
  • robert kolej'e torpille sokulan puanı düşük ikizin halası ve bu amaçla sözlükte hesap açmış herhalde:

(bkz: #62125417)

ekran görüntüsü: http://imgur.com/a/gzwel

verilen binlerce ayardan bir kuple:

(bkz: #62130160)
  • sadece sözlük için söylemiyorum, hayatımda gördüğüm en kirli zihniyetli insanlardan biri bu. o robert'e haksızlıkla giren kızı ve ailesini savunmak kolay iş değil. net kötü insan. korkunç amk.

(bkz: #62125417)

muhtemelen kendisi de okuduğu okulu, işini falan birilerinin kayırmasına borçlu. kazanmaya, emeğe falan inanmıyor. böyle saçma sapan savunması o yüzden olabilir.

nasıl insan lan bunlar? aile şerefi'ndeki oktay'ın ailesi mi yetiştirdi olm sizi?
  • bahsi geçen robert koleji olayının kahramanları olan aile ile ne uzaktan ne de yakından herhangi bir akrabalık, arkadaşlık, dostluk vs bağlantısı olmayan sözlük yazarıdır. bu kişileri sokakta görse tanımaz, ismen dahi bilmez.
    ve yine bahsi geçen konuyla ilgili, "puanı yetmediği halde ikiziyle birlikte okusun diye okula kabul edilen öğrenci" cümlesinden öte bir bilgisi olmayıp, başlığı o gün sol framede görüp, ilgisini çekmesi üzerine, gayet "casual" olarak, tamamen iyi niyetle girdiği entry'nin bu kadar yoğun ve aşırı tepki alması, ve bu entry'e nefret, hakaret, aşağılama dolu söz ve yorumlarla karşılık veren, hiç tanımadığı ve kendisini hiç tanımayan kişilerin, ona "kötü insan" demeleri karşısında şaşırmış olan bu yazar, bu ironik, garip duruma bir anlam verememiştir.
    tüm sabır sınayan yorumlara rağmen, olayı kişiselleştirmeyecek ve kimseyle abes klavye kavgalarına girmeyecektir. kötü düşünen, kötü söz söyleyenleri, o düşünce ve sözleriyle başbaşa bırakmıştır.
  • (bkz: #62843177)

kardeş bu durum ülkenin değil paypal'in "boktan" olduğunu gösterir.

ülkeyi seversin, sevmezsin, ya da benim gibi o an mevcut hükümetten nefret edersin, lakin burası dağ başı, patagonya değil. burada iş yapmak isteyen her türlü kuruluş bu ülkenin yasalarına, yaptırımlarına, mevzuat ve tüzüklerine uyacak. ya uyarı geldiği zaman uyacak, ya da paypal gibi ss kuralıyla.

ha senin paypal özür diledi ve server'larını türkiye'ye taşıma sözü verdi, birkaç ay sonra ülkeye geri dönecek.

sen de onlara mesaj atıp background hoşafları sizin yüzünüzden ebay'dan alışveriş yapamadım diyebilir, hesap sorabilirsin. gerçi gelmelerini beklemeye gerek yok, şimdi de sorabilirsin.

çıldırmayı lafın gelişi değil de sözlükteki 1. anlamıyla kullandıysan yalnız, işler çetrefilleşiyor o noktada. iki kuruş ucuz alamadım diye bu kadar yıpratmamalı kişi kendini.
  • büyükbaş hayvanlar çoğunlukla eti için beslenirler. (et aramıyorsan süte yönelirsin) aynı şekilde koyun, keçi gibi küçükbaşlarda et için beslenir. bunun için vardırlar. senin malındırlar ve bunu kesme yetkin vardır. tıpkı cebindeki telefon gibi. ayrıca şöyle de birşey var; tanrıya adak dahi olsalar insanlar bu sayede etle buluşmuş olurlar. ibadet kadar yemeğin kendiside bir motivasyondur. dolayısıyla adaklar üzerinden bir eleştiri getireceğin zaman kesinlikle vegan olman şarttır. bir yandan döner dürüm yiyip diğer yandan rızıklanan insanları eleştiremezsin.

tanım: bir yazar.
  • (bkz: seylann) malesef sen de o başlıkta neyin eleştirildiğini anlamamışsın. tekrar oku derdim ama zaten başlık kaybolmuş o yüzden uzatmak yersiz.
  • (#66469151) entrysi ile zeka ve bilgi düzeyini kanıtlamış yazar.

tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelen çocuklar fiziksel ve zihinsel olarak hep bir tuhaf oluyormuş, zaten ürememesi gereken insanların üremesini sağlamak da neyin nesiymiş...

oturup kişisel haklar nedir, invitro fertilizasyon nedir, neyi değiştirir uzun uzun veronica55'e anlatır gibi anlatırdım da işim gücüm var.

bu kafayla tüplü veya tüpsüz üremez umarım. zira çocuklarına yazık.
  • görüyoruz ki tüp bebeği olan ve (bkz: karşıt görüşünü hakaret etmeden belirtemeyen insan) başlığına ait bir arkadaş kendisine çok kızmıştır. peki komik mi şimdi bu? komik tabii
    canını yakacak şeyler de yazardım ama gerek yok, olmuş artık, güle güle büyütsün.
  • başaran holding'e ait jetin düşmesi ve 11 kişinin ölmesi ardından,

"zira benimle yaklaşık aynı yaşlarda olan o kızların ölü hali benim canlı halimden bin kat daha mutlu, iyi durumdadır." cümlesini yazabilecek bir insan. bir cesedin bile daha iyi durumda olduğunu söyleyebiliyorsa iyi, kötü, mutlu, ölüm, hayat, yaşamak vb gibi temel kavramlara sıfırdan başlaması gereken kişidir.