• (#66469151) entrysi ile zeka ve bilgi düzeyini kanıtlamış yazar.

tüp bebek yöntemi ile dünyaya gelen çocuklar fiziksel ve zihinsel olarak hep bir tuhaf oluyormuş, zaten ürememesi gereken insanların üremesini sağlamak da neyin nesiymiş...

oturup kişisel haklar nedir, invitro fertilizasyon nedir, neyi değiştirir uzun uzun veronica55'e anlatır gibi anlatırdım da işim gücüm var.

bu kafayla tüplü veya tüpsüz üremez umarım. zira çocuklarına yazık.
  • robert kolej'e torpille sokulan puanı düşük ikizin halası ve bu amaçla sözlükte hesap açmış herhalde:

(bkz: #62125417)

ekran görüntüsü: http://imgur.com/a/gzwel

verilen binlerce ayardan bir kuple:

(bkz: #62130160)
  • cahil dediğim için başlığımın altına yediklerini kusmuş yazar. yazdıklarının bazıları geyik amaçlıymış. gerizekalıya yazar gibi tekrar yazıyorum. yazdığın entryler ortada duruyor. kemoterapi ya da radyoterapiye dair bilmediğin bir sürü bilgi varken kanser hastalarının bunlar yüzünden öldüğünü yazacak kadar cahilsin.

lasik dediğin işlemin adının açılımını bırak gözün en basit kısımlarını bile yazamayacağını bildiğin halde işlemin komplikasyonlarının olduğu facebook sayfasını verip milleti korkutuyorsun. lasik işlemi yılda kaç tane yapılıyor? komplikasyonları nelerdir? komplikasyon oranları nelerdir? bunları biliyorsan yaz aydınlanalım yok bunlar yüzünden kendini öldürenler var aman dikkat diye ortalığa sıçarsan sıçtığın boku alır yüzüne sürerim.

östrojen ya da progesterondan beslenen kanser ne demek? kaç tane bu tür kanserle karşılaştın ve tedavi ettin? bilmediğin konularda ayşe teyzeden duyduğun lafları buraya bilgi diye satarsan yazdıklarını sana monte ederler.

pasif içiciliğin de akciğer kanserine neden olduğunu bilmeyecek kadar cahilsen hiç konuşmayacaksın.

utanmadan bana okb tanısı koymuş. tanımı koydun tedavimi başla o zaman. aksi takdirde cehaletin vücut bulmuş hali olduğunu her şekilde dile getireceğim.

bu ülkenin sorunu sizin gibi kişilerin ne olduğunun farkında olmaması. hemen hemen her konuda fikirlerinin olması. oysa aynanın karşısına geçip ben ne saçmalıyorum diye birazcık düşünsen bu tür cehaletlere imza atmayacaksın ama onun için biraz beyin lazım.
  • (bkz: #76405879)
    şu entrysine cevaben bir iki kelam edip yardımcı olmak istediğim ancak; mesaj atılamayan yazar kişisi.
    sevgili veronica madem mesajın kapalı niye soru sorarak adeta bir yardım çağrısı tadında entryler yazıyorsun sorarım sana.
  • (#87270102)
    (#86945343)
    (#87059339)
    (#86991236)
    (#86943552)
    cehaletin sözlükte vücut bulmuş hali. sağlıkla ilgili zerre bilgisi yok ama her konuda saçma sapan düşünceleri var.
  • başaran holding'e ait jetin düşmesi ve 11 kişinin ölmesi ardından,

"zira benimle yaklaşık aynı yaşlarda olan o kızların ölü hali benim canlı halimden bin kat daha mutlu, iyi durumdadır." cümlesini yazabilecek bir insan. bir cesedin bile daha iyi durumda olduğunu söyleyebiliyorsa iyi, kötü, mutlu, ölüm, hayat, yaşamak vb gibi temel kavramlara sıfırdan başlaması gereken kişidir.
  • #129752975 bu şaheser ile günüme renk katmış akıllara zarar yazar. yukarıdaki rezillikleri görene kadar sadece erkek dusmani zannediyordum, meğerse düşünme yetisi ile ilgili bir sorun varmış.
  • ekşi sözlük ilgi meraklısı.
    (bkz: drama queen)
  • onkolog ile onuşmuş ve ondan dolayı kemoterapinin ve radyoetrapinin öldürdüğünü öğrenmiş cahil. cahil olduğun kadar ahlaksız bir insanmışsın. senin sorunun cahil olduğunu bilmememen. anadolu'nun cahili cahil olduğunu bilir ve o konunun uzmanı karşısında uslu uslu dinler. senin onkologla konuşmuş olman o konuda bilgili olduğun anlamına gelmiyor cahil insan.

sana yine madde madde ve bazı örneklerle yazıyorum;

1- seminom adlı testis tümörünün birincil tedavisi orşektomidir. orşeiktomi sonrası yapılan ek tedavilerin (radyoterapi veya kemoterapi) başarı oranını ilgili linkte okuyabilirsin.

http://cms.galenos.com.tr/…s/article_8298/75-81.pdf

yine hodgkin lenfomalar kemoterapi ile tedavi ediliyor. keza lösemini bazı türleri kemotearpiden oldukça fayda görüyor. malign melanom dediğimiz cilt kanseri şu anda interferon tedavisine oldukça iyi yanıtlar veriyor. daha sayarım ama aklın almaz.

bu sadece basit bir örnek. insanların hayatı radyoterapi ya da kemoterapi ile kurtuluyor. yaşam süreleri uzuyor. birazcık okumak istersen lance armstrong'un hayatını okursan görebilirsin.

2 - meme kanserinde hormon reseptörünün olmaması kötü kriterdir. çünkü bu hasta hormonterapiye ya da kemoterapiye direnç gösterecektir. demek ki hormon reseptörünün olması ve o tümörün hormona duyarlı olması kötü bir durum değildir. yarım akıllı insan. bu linki de beyninin bir tarafına sokarsın

https://www.breastcancer.org/…ms/diagnosis/trip_neg

senin gibi cahil ve ahlaksız insanlara bok, kusmuk ile laf etmem zoruna gitmesin. çünkü sen aydın görünümlü cahilsin. bir yerden öğrendiğin bilgilerle kendini akıllı göstermeye çalışıyorsun. boka bok muamelesi yaptığım için özür dileyecek değilim. sen kimsin ki senin üzerinden prim kasayım? yıllardır sözlükteyim ve kimse hakkında bu kadar iddialı konuşmamışken dün lösemili çocuğun başlığına yazdığın cehalet akan entry nedeniyle eski entrylerini okudum ve gerçekten ne kadar cahil olduğunu gördüm.

sana doğruyu gösteren insanlara rağmen hatalarına devam etmişsin. yok efendim kaliteli iletişim doğruyu göstermekle olurmuş, hatasını göstememiz gerekirmiş. tüp bebek ile ilgili başlığına yazana bile alayla cevap vermişsin. kimse kimseye doğruyu göstermekle yükümlü değil. hele ki sağlık konusunda zırvalıyorsan çekici anında beynine yersin. iletişim kurmamak için mesaj almayı kapatmışsın. mesaj kutun açık olsaydı lösemi için girdiğin entry nedeniyle mesaj atacaktım ama daha önce yaptığın küstahlıkları gördüğüm için anladığın dilden yazmaya karar verdim.

insanlar, kendilerini beni burada yazdığım şeylerden dolayı bana emanet etmiyorlar. cerrahim ve meslek tecrübem için emanet ediyorlar. allah senin gibi yarı bilmiş insanları doktorların karşısına çıkartmasın. daha önce de tüp bebek ile doğan çocuklara yarım aklınla laf etmişsin ama utancından girdini silmişsin. ben tıbbın içinden biri olarak doğru şeyleri yazıyorum. sana tıp diliyle yazacağım hiçbir kelimeyi anlayamazsın. radial arterin superfisiyal medial dalından kalkan perforatör arterin beslediği perforazoma uygun eleve edilen flebin çalışması desem apışıp kalırsın.

burada boş boş dolandığımı iddia eden kişinin son 1 haftada girdiği entry sayısı 50 benim ise 7. yorum okuyanlara bırakıldı.

seni takibe aldım. bundan sonra sağlık ile ilgili yazacağın her entrynin altında belireceğim. en ufak hatanda cehaletini suratına suratına vuracağım.
  • suluboya konusundaki entrysi ekşi şeyler yayınlanmış ve çok faydalı olmuş yazar! teşekkürler
hesabın var mı? giriş yap