• aslinda koksa cok guzel koku.
  • versace'nin "x jeans" serisinin erkekler icin olan blue jeans versiyonu. mavi ve oldukca karizmatik bir sisesi vardir. baharatli ve narenciye agirlikli kokusuyla dunyadaki gelmis gecmis en guzel erkek kokusudur*
  • ml/lira oranı 1'in altında olduğundan kelli, kısaca fiyat odaklı yaşamam gerektiği için yeni atandığım parfüm.

bugüne kadar; 212 sexy men, bvlgari black, burberry beat ve çakma olduğunu düşündüğüm ck one ile burrbery klasik kullanmış biri olarak en sevdiğim koku 212 sexy men idi... sanırım şekerli kokuları daha çok seviyorum. buna karşılık blue jeans şekerli bir kokudan ziyade baharatımsı bir yapıya sahip! koku konusunda pek becerikli biri değilimdir, ne kokladığımı genelde öyle ayırt edemem. bu nedenledir ki kokusunu tarif etmekte güçlük çekiyorum... söyleyebileceğim yegane şey şekerimsi değil de daha çok narenciyemsi ferah bir kokusu olduğu, hatta ilk sıkımdan bir kaç saniye sonra yakıncana koklayınca bariz limon kokusu duyuluyor.

hasılı kelam bir 212 sexy men değil zira şekerli bir kokusu yok, daha meyvemsi/baharatımsı ama ferah oturdukça da ağırlaşan bir koku... fena değil...

70 liraya gayet alınabilir ilan ediyorum kendisini... zira memleketimizin meşhur camcılarında, şişesini satsalar çok rahatlıkla 30-40 lira isterler! güzel bir sunumu var... iyi işte ya tatava yapma al geç diyim ne diyim!*
  • en son 1997 yılında kokusunu aldığım parfümün kokusunu halâ zihnimde çok net canlandırabiliyorum. ne garip. satın mı alsam ne yapsam. adamlar 16 yıl zihne kazınan parfüm yapmışlar. vay canına.
  • fiyat / performans açısından bir numaralı parfümdür. bir alan bir daha vazgeçemez.
  • ingiltere'de 10 pound'a satın alınabilecek parfümdür.
  • inanılmaz güzel bir şişesi olan ve inanılmaz güzel kokan erkek parfümü (idi). ama artık hiçbir yerde yok nedense.
  • kalıcı değil diyenleri dinlemeyin. eğer at gibi terlemiyorsanız en az 8 saati garanti. sabah evden çıkarken sıkıyorum, akşam eve döndüğümde "hala mis gibi kokuyorsun babacım"larla karşılanıyorum.

23 yıldır (piyasaya çıkışından 1 yıl sonra, yarım şişesini abd'den gelen kuzenim vermişti) aklımdan çıkmayan ve bir şekilde , zamanla başka parfümler kullanmış olsam dahi, döndüğüm bir parfüm. 6 ayda bir , bir şişe edinirim.

hafif bir parfüm değildir. bolca narenciye biraz da anason kokar. tam sarhoş olmalık.

bir de ucuz ki sormayın. tam bir fiyat/performans canavarı.
  • on senedir kullandığım eşsiz bir koku. alt notasındamıdır nedir, tende ağır olmayan hafif ama bağımlılık yapan ilginç bir koku bırakıyor. alternatifini henüz bulamadım.
  • artık kutusunda ve şişesinde versace değil versus yazıyor. bunun dışında değişen bir şey yok.
hesabın var mı? giriş yap