şükela:  tümü | bugün
  • post-modern hasan tan dönemi yaşıyoruz.

... binlerce ağacın olduğu ormanlık alanın bir gecede talan edilmesine izin veren biri odtü'ye rektör olamaz
  • normalde o isimle odtünün kapısına menteşe de olamaz da neyse. ne o öyle eyşan gibi.
  • odtü'ye rektör olamaz ancak, belediyede bir koltuk kapacak gibi görünüyor.
    kimbilir melih'in yardımcılığı filan.. yakışır da hani.

(bkz: 9 eylül 2017 odtü ormanına gece operasyonu)
  • öyle elini kolunu bağlar kalırsın işte verşan efendi.

bugünün en anlamlı pankartı.

https://www.youtube.com/watch?v=jqe_izyogmc
  • odtülüyüm. mezun olduktan sonra da hiç bağımı koparmadım, odtü hocalarıyla sürekli çalışıyorum işim gereği. öğrencilerin bir bölümünün kızgınlığını anlıyorum, odtüde rektör seçiminde en yüksek oyu almayan adaylar atanırlarsa görevi kabul etmezler. kendisi, nedenlerini de açıklayarak kabul etmiştir. bu kabulü destekleyen büyük bir hoca kitlesi de vardır ve bence de, koşullar değerlendirildiğinde doğru harekettir. odtüyü kazanmış, okumuş, mezun olmaya hak kazanmış parlak beyinlerin bunu nasıl anlamadığı bir soru işareti. memleketteki sıkıntılarını oradaki rektörden çıkarmak değildir de nedir? ama dediğim gibi anlıyorum, hayat 20 yaşında siyah ve beyazdan oluşuyor hala, genç arkadaşlar şu anda bunu farkedemese de maalesef öyle.
    bunun dışında da özgeçmişine bakınız bir zahmet. h index’i 36 olan, dibine kadar odtülü, cnrs fransada hocalık yapmış, akademik başarısı ortada olan bir bilim insanı. tam da odtüye rektör olacak kişi.
  • bu pankartı taşıdıkları için 12 öğrenci ve ostim matbaadan birisi gözaltına alındı. gözaltına alınan öğrenciler listesi için: tık

pankartın ne kadar haklı olduğunu kendisi göstermiş verşan kök beyler.
  • verşan isimli birinin nasıl akpli olduğunu anlayamıyorum.

anası babası için utanç kaynağı bir durumdur heralde.
  • odtü için utanç kaynağı olan bir rektörü eleştirme ifadesi.

rektörlüğü kabul etmek için 1 trilyon tane nedeni olabilir. seçilmiş kişi değilken bu atamayı kabul etmek ise haysiyet ve şerefini bir kenara bırakmak demektir odtü'de.

biraz yüzü olsa bu kadar rezil olmaya istifa eder.