şükela:  tümü | bugün
  • içerisinde berrygillerin(blueberry*,raspberry*,strawberry*,blackberry*) tümünü ya da en azından birkaçını barındıran muffin çeşidi.
    tarifini vereyim de tam olsun:
    -1 1/3 bardak un(tam tahıllı olabilir)
    -1 bardak yulaf ezmesi
    -yarım bardak esmer şeker
    -1 yemek kaşığı kabartma tozu
    -1/2 yemek kaşığı toz tarçın
    -1 bardak süt
    -1 yumurta
    -3 yemek kaşığı sıvı yağ
    -2 bardak taze berry(yaban mersini ve malina öncelikli olarak)

bunları karıştırın,sonra muffin kalıbına her muffin haznesinin 2/3'ü dolacak şekilde karışımı boşaltın.200-220 derece önceden ısıtılmış fırında pişirin.
    "taze meyveyi nerden bulucam?, bulamam ki!" diyenlere tavsiye; superfresh'in dondurulmuş malina'sı* var.

he bir de "salla, ne uğraşıcam karıştırmayla pişirmeyle" diyenler, starbucks'da alası var, canın çektiyse hiç bunlara kasma.
  • gün itibariyle beş lira elli kuruş. reklamlağr.
  • starbucks'ın en iyisi.
  • üzerindeki kıtır kıtır tatlı hamurlara bayıldığım muffin. starbucks'ta yiyebileceğiniz en güzel 2 şeyden biri.

diğeri için (bkz: çikolatalı yer fıstıklı pasta)
  • ağlarken yenmesi gereken yiyecek. yedikten sonra da ağlamaya devam ediyorsun ama bu sefer zevkten ağlatıyor seni şapşik. ya bu nasıl bir şey içime mi soksam bunu falan diyorsun.

ama asla bitiremedim ben bunu, çok ağır bir muffin. ama yine de üstündeki ponçik ponçik kıtırları ve içindeki ekşi tadı ile, her seferinde kendimden geçiyorum.

bana kadıköyü hatırlatıyor, ilk kez orada yemiştim. gecenin 12sinde white chocolate mocha ile tüketmiştim bunu sahilde.

baya intihara kalkışmışım şimdi düşününce. hiç de sevmem normalde vayt çaklıtı niye öyle bişi yaptıysam bilemedim.

ölmek istedim zaar!