şükela:  tümü | bugün soru sor
  • vespa'nın son yıllarda ürettiği en iyi tasarıma sahip modeli.
    çelik ve alüminyumdan üretilen gövdesi aerodinamik olarak tasarlanmış.
    125cc, tek silindir 4 zamanlı motor 3 subaba sahip.
    hastasıyım.

http://www.vespa946.com/
  • ben pek beğenmedim sanırım tasarımını. belki de göz aşinalığı olmadığı için. aynı şekilde lx 150 ve et 4'ü de beğenmemiştim. px200 çok güzel geliyordu bana. şimdi lx 150 daha hoş geliyor. bilemiyorum, çok güzel tasarımlar yapıyor ve değişiklikten çekinmiyorlar her 5 -10 senede bir. ama bence en radikal tasarım bu 946 modeli.
  • bir vespacı dostumun italya'da fuarda bizzat incelediği tasarım harikası motor. 125 cc 4 zamanlı bir motor 7,5 kw yani yaklaşık 10 hp gücünde. sadece 10.000 adet üretileceği için fiyat biraz fahiş. net bir açıklanma yapılmamış ama türkiye pazarına 10.000 euro civarı bir fiyatla giriş yapacakmış. bu motor için şimdiden klasik oldu diyebiliriz.

sıcak fotoğraflar için tıklayınız
  • şubat ya da mart ayında italya'da satışa çıkması bekleniyor.muhtemelen bir kaç ay sonra gelir türkiye'ye.hakkında çıkan sınırlı üretim iddialarının asılsız olmasını diliyor kendisini dört gözle bekliyoruz efenim.
  • vespa 946'ya yakından bakmak isteyenler koray caner 'in blogundaki bu çekimi inceleyebilirler. a perfect couple
  • adeta bir arı...
    vızıldayan ve ordan oraya giderken milletin başını döndüren, gözlerini alamadığı bir araç.
    125cc ama abs, asr, alüminyum gövde, led farlar gibi detaylarla sukuterden öte...
    tr'de 25bin liraya satıyorlar ama bence parası olan için alınıp her türlü ortamda dikkati üstüne çekebilecek bir motosiklet...
  • bugün montpellier sokaklarında canlı görüp o ne lan demekten kendimi alamadığım cihaz. vespanın böyle modeli varmış da biz mi bilmiyor muşuz diye eve gelip direk baktım. canlı gözle görmüş bir insan olarak da yorum yapmam gerekirse fotoğraflarda göründüğünden daha da çarpıcı bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebilirim. çok dikkat çekici ve futuristik bir tasarıma sahip. daha önce hiç bir scooterın beni böyle heyecanlandırdığını hatırlamıyorum. özellikle kuyruk ve sele tasarımı daha önce görülmemiş cinsten diyebilirim. bir gören bir daha dönüp bakar bu motora. daha önce kullandığım tek vespa et4 bana oldukça keyif vermişti muhtemelen bunu sürmek insanın suratına silinmesi zor bir sırıtma yerleştirir.
  • alma hayalini kurunca bile uykularımı kaçıran, kalp atışlarımı hızlandıran tasarım harikası italyan oyuncağı. bir scooter ancak bu kadar cool olabilir. her çizgisinde armani emporio imzası taşıyan bu güzellik, motorsiklet dünyasının vosvosu olarak gösteriliyor. o paraya öküz alınır diyen öküzlere inat çok yakında benimsin bebeğim
  • sınırlı sayıda üretilen red modeli bu sene fuara gelecekmiş. motosiklet kullanıcıları farklı tarzlara ilgi duyabilir ama hemen hemen tüm motorcular bu motora hasta olacaktır.

resmen kozmetik ürünü...
  • hali hazırda 13500 euro, bugünün kuru ile tamı tamına 62 bin 971 liradır.

125 cc'lik bir motor için iyi para.