şükela:  tümü | bugün
  • sevimli çizgileri, sempatik görünümü ile klasik bir vespa modeli. tabii teknik özelliklerinde çağa uyum sağlamak adına yenilikler göze çarpıyor. örneğin model, elektronik “immbobiliser” sistemine sahip ve bu sayede park ettiğinizde aklınız onda kalmıyor. 1 litre benzinle ortalama 35 kilometre yol alabilirsiniz. hem şehir içinde park, trafik derdi yaşamadan, hem de bir otomobilin yaktığı benzinin sadece onda birini yakarak... her dönem vespa’nın ana unsurlarından biri olan ve tasarımının evrimine en iyi tanıklık eden ön fardan taviz verilmemiş.
  • ikinci elini fellik fellik aradığım tortor.
  • ruyalarıma giren prenses.
  • sıklıkla starting problemi yaşayan alet.google dan arattığınızda da sırf bu model için yaşanmış starting problemleri hakkında sorulara erişebiliyorsunuz. servise gitmenize rağmen çözüm bulunamıyor. 2-3 gün kullanılmadığı zaman motor çalışmıyor. 3-4 kez marş yaptıktan sonra aküyü de bitiriyor. motor soğuk olduğu için kickstart 'da işe yaramıyor.
  • bir depo yakıt ile (8litre civarı) istanbul içinde üzerinde 160kg'luk yolcu ağırlığıyla 190km yol yapabilmektedir.
    (güzergah : büyükçekmece-bakırköy-eminönü-harem-çengelköy-beykoz-anadolu kavağı-fsm köprüsü-maslak-sarıyer-ortaköy-mecidiyeköy-bakırköy-büyükçekmece)
  • şu aralar ikinci elini almış ve istanbul semalarında fink atmaktayım. kendisini 32000 km'de biraz korkarak aldım fakat bu yaşlı karakız tüm korkularımı bir anda keyfe çevirdi, hakikaten sağlam bir alet, belki bana böylesi denk geldi fakat bir hafta yattıktan sonra bile tek marşta hazırım ben dedi, darısı diğer kullanıcıların başına.

p.s. istanbul yollarında bir kural geliştirdik, 80 km kuralı; malum 150cc'ik bir motor olarak yaptığı en yüksek hız 120km, dolayısıyla ortalama seyir hızım genelde 80km, bunun nedeni ise yeri geldiğinde rahat sollama yada bazı durumlarda hızlanmak gerektiğinde zorlanmadan 100 km hıza erişip sonra normal şürüşüme sorunsuz devam edebilmek için. bu kuralı uyguladığımız sürece sıkıntı olmadan her yere gidebiliyorum aynı zamanda da 25tl benzile yaklaşık 200km yol yapabiliyorum.
  • uzun bir aradan sonra kullanacağım ilk motor olacak -umarım her şey yolunda gider de bir aksilik çıkmaz- ''bir günde kaç km yol yapabilirim ? '' sorusunun yanıtını arayacağım bu sevimli makinayla.yollarda arayacağım kıpır kıpır .heyecan yaptım daha şimdiden. normalde vespa'yı da hiç sevmem .çok soft gelir tasarımı, çizgileri..daha maskülen tasarımları severim motorda fakat ; insanda motor olmayınca nasıl da kıymete biniyor o gözüme çok ahım şahım görünmeyen vespa bile.
  • bu güzelliği kullanmaya hazırım. beyaz sedef renk ile sütlü kahve deri takımı çok tatlı bir şey. bebek mavisi ayrı bir tat. bu model de kırmızısı nadir bulunuyor. gönlümde de yatan renk kırmızı. tabi hayatımda kırmızı renk ile bir ilgim yok ama vespaya çok yakışıyor. neyse bu arkadaşı alabilmek için önce kameramı yenilemem gerekiyor. sonra yeni bir imac sonra vespa. o zaman gelince de eminim başka bir şey çıkar. kurtulamayacak mıyım ben bu iett'den :/
  • 6000 liraya dusuk kmli ikinci elini buldugum guzellik. otomatik vites olmasi en guzel yani.

her parcasini farkli renk yaparak, rengarenk boyamayi dusunuyorum.
  • 2001 model bir tanesine sahip olduğum canım motorum. kendisi ilk motorum olduğu için de ayrı bir yere sahiptir. ilk gördüğümde motordan çıkan sesi duyduğumda vurulmuştum. motora yeni başlayanlar ve klasik sevenler için şahane bir başlangıç motoru. asla yolda bırakmaz, uzun yola bile gidilir.