• vespanın en güzel modeli.
  • geçen yaz sıfır modelini sarın alarak 500 km kullandığım ve çok keyif aldığım motosiklet. kısaca bu 500 km'de bana neler hissettirdiğini, artılarını ve eksilerini kısaca söylemek isterim.

artılar: tek kişiyken kullanımı çok kolay kendinizi resmen cambaz gibi hissediyorsunuz, manevrası gayet iyi, abs'li frenleri iyi tutuyor, motor kuvveti 150 cc ama 90 kg ağırlığında olan beni her yokuştan mis gibi çıkarttı.
    eksiler: küçük jantlı olduğu için disk kilidini ve zincirini janttan geçirmek çok zor, kapalı kasklar bagaja sığmıyor, bozuk yollarda jant küçük olduğu için sarsıntı çok oluyor, otobana veya e-5'e çıkılacak bir motosiklet değil, artçıyla manevra yapmak biraz zor, (boyum 1.90) artçının ayakları da dur kalk sırasında sürekli bacağa çarpıyor.

eksi yönleri ağır basıyor gibi gözükse de tekrar satın almak istediğim, üzerinde çok keyif aldığım cici motosiklet.
    not: kadınlar için kullanması zor olabilir, çünkü ağır bir motosiklet. orta ayak üstüne alırken ciddi kuvvet gerektiriyor. kadınlar gts modellerini değil de primavera modellerini tercih edebilirler.
  • abs’li modelinin fren ve amortisör konforu mükemmeldir. istanbul gibi bol çukurlu, parke taşlı, göçüklü ve kasisli yollarda sürmesi çok keyiflidir.

rodaj tamamlandıktan ve 2000 km üzerine geldikten sonra vespa’nızın performansı hissedilir biçimde artacaktır.

son üretim yılı olan 2018 modellerinin düşük km’li 2. el fiyatları 2020 mayısında 38-40 bin tl civarlarındayken, 2021 mayısında 60-63 bin tl aralığında el yakmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap