• esasen bir televizyon ureticisi olan, 1995 den beri cirosunu 20 katina cikarmis bir oem turk girisimi. farkli markalar altina 105 ulkede mallari satiliyo. turkiye pazarina da veezy markasiyla bilgisayar toparliyo.
  • vest elektronik...vestel usa diye bir yan kurulusu var...silikon vadisindeler...gercek anlamda internet teknolojilerine yatirim yapıyorlar..ama hem oem calisip hem de avrupada en cok vestel televizyon satılıyor diyolar..yine de manisa daki fabrikalari etkileyici..
  • replay yapan tv çıkaran firma
  • ilk zamanlar asil nadirin elinde bir üç kağıt şirketi iken şu an ahmet nazif zorlu ile toparlanmaya çalışan şirket
  • 16:9 ozel sinemaskop tv yaptik diye kabaran ama icine uc kuru$luk ntsc decoder chipi koymayi unutan zihniyet.
  • yarim metre capinda kazan koyduklari cama$ir makinesi arizalandiginda, getiren sayin ya$li teyzeye 'teyze sen bunu dolduruyosun galiba, sadece yarisi hizasina kadar cama$ir olcak bunun icinde, eger tamamini doldurursan yanar bu alet' gibi densiz bi laf eden, etmesiyle tv almak icin girdigim dukkandan** ko$ar adim kacmami saglayan okuzu bunyesinde barindiran firma.
  • zx serisi replay tvleri ile canlı yayını kaydetmek, yavaşlatarak izlemek gibi özellikleri bulunan tvler üretebilen bir firma.
  • manisaspor a sponsor olmuş firma.3.ligden düşmek üzere iken aldıkları takımı müthiş para gücüyle getirdikleri kaliteli hoca ve futbolcular ile ilk sezon 2.lig b grubuna bu sezon ise 2.lig a grubuna taşıdılar.önümüzdeki sezon vestel manisaspor u 1.ligede görmek pek şaşırtıcı olmayacaktır.cem uzan ın istanbulspor ile yaptığı reklamın bir benzeri bu takım hevesi büyük ihtimal ile sanırım.
  • rusya'da 2003 mart'ta tamamlanmasi beklenen bir fabrika kurmaya baslayan sirket
  • avrupanın en büyük ikinci televizyon üreticisi olan vestel adlı firma, aslında tipik bir $ark zihniyetine sahiptir. bilgisayar üretiyoruz diye pazarladıklarını yazıcıoglu i$hanından cok daha ucuza toplayabilirsiniz. biz teknoloji üretiyoruz diye bi de replay tv safsatası vardır ki, sormayın gitsin. bizim bu tv üreticisi süper firma aslında tv lerin tüpleri hariç her parçacıgını çin den getirtirler fakat tüpler fransa dan. avrupa birligi tv lerin sadece tüplerine baktıgı için bu akıllı $irket her hangi bir anti-damping uygulamasına maruz kalmaz. bu sayede avrupanın en cok satan firması "pilipis" ile arasında 50bin lik bir fark vardır. ayrıca bir cok dogu avrupa ülkesinden sırf vestelle rekabet edemedigi için sony nin el çektigi iddaları vardır. dogrudur; ancak crt monitör üretmeyi bırakan sony isi becermedigi icin mi yoksa gelecege donuk planlar ve kar-zarar iliskisi icin mi bırakmıstı? bütün bunlardan sonra insanın aklına "madem bu firma bu kadar ucuza avrupada satıp geni$ pazar payı elde ediyor, niye türkiyede böle pahalı?" sorusu gelebilir. eee, hemen ardından mavi jeans in ürünlerini 5milyona maledip, levisle aynı fiyata sattıgını dü$ünürseniz cevabı kolaca bulabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap