şükela:  tümü | bugün soru sor
 • toplam çalışan sayısı 5451 olan şirket nasıl sadece manisa'da 100.000 kişiye ekmek sağlar lan, nasıl bir götten sallamadır bu, kaynak direkt bir tarafların, aç vestel yatırımcı raporlarına bak kaç kişi çalışıyormuş ülke çapında gör. manisanın nüfusu zaten 350.000, biraz akıl, biraz izan lan.

  fason montaj yapan fabrikanın boykot edilmesi ülkeye zarar falan vermez. her şeyi ithal et, burada birleştir, 2 liraya mal ettiğini 10 liraya satabilmek için kanun çıkart tüm halk elektronik ürünleri pahalı almak zorunda kalsın, sırf bunların satışı artsın diye tüm ülkeye sokuyorlar da ülkeye zarar gelmiyor, bana sokmanı istemiyorum diyince mi ülkeye zarar geliyor?

  halk olarak kendini sikmeye çalışanları dışlamaya dışlamaya bu hale geldin zaten. sınırının ötesinde 2 lira olan şeyi ülkende 10 liraya alıyorsun lan, sonra da sana her adımda 8 lira sokan adamı savunuyorsun, onu da yalanlarla yapıyorsun.

  edit: boykot sebebinin malın kalitesiz olması zanneden okuması sorunlu arkadaşlar için özet geçeyim, boykotun sebebi vestel mallarının kötü olması değil, bundan sonra alacağın her elektronik ürünü daha pahalıya almana sebep olmalarıdır. elektronik hangi ürünü alırsan al, artık vestel yüzünden daha fazla para ödeyeceksin.

  vestel kendi arge'si ile sıfırdan ürün üretip satan bir firma olsaydı böyle bir gözetim getirebilirdi, ancak vestel montajcı bir firma olarak bu gözetimi sadece kendi kar marjını arttırmak için getirdi. yani 2 liraya mal ettiği ürünü 7 liraya satmak vestel'i kesmediği için, o ürünü 10 liraya satabilmek için, tüm ülke artık elektronik ürünlere daha fazla para ödemeden sahip olamayacak.

  ülke çapında 5000 personeli olan şirket 350.000 nüfuslu, toplam sanayide çalışan personel sayısı 27.000 olan yerde 100.000 kişiye ekmek falan sağlayamaz, biraz aklınızı kullanın ya. tüm sanayi personeli vestel ve yan ürünleri için çalışıyor olabilir mi, sadece maden sanayisinde çalışan 1000 kişi var, daha bir sürü benzer sanayi işletmeleri var, o mantıkla ben dünya çapında 400-500 milyon kişiye falan ekmek sağlıyorum.
 • zam isteğinden çok önce kendi kendime başlattığım kampanya. çin'den getirilip manisa'da birleştirilmiş ürün alacağıma direk kore'den getirilmiş ürünü alıyorum, en azından şirket kurumsal oluyor, telefonla aradığımda muhatabım oluyor,(bkz: samsung) servisleri şark kurnazı olmuyor.

  edit: amasya değil, manisa'da birleştiriliyor. yine de alma aldırma.
 • (bkz: geldi yine vestel hissedarı)

  bu durumların (#53030641) hiç biri son kullanıcı olarak beni, bizi, hiç birimizi ilgilendirmez. eğer kampanya yapıyorsak bunu ülkeye zarar olsun, ihracatımız azalsın, ithalata özellikle bağımlı kalalım diye mi yapıyoruz? tabii ki hayır. vestel'in izlediği yol bize battığı için yapıyoruz. kısaca bizim kampanyamız vestel'in başarısız politikasının bir yansımasıdır.

  ayrıca işsizliğin azaltılması ve ihracatın artırılması benim değil devletin görevidir, yıllardır hükumetinden dolayı beceremiyorsa yine beni ilgilendirmez çünkü ben oyumu bu işi becerebilecek partiye vererek üzerime düşeni yaptım.

  desteklenmesi gereken kampanyadır.
 • dış ticaret ürünlerine zam talep edeceğine kendi ürünlerinde multi indirimleri empoze etmeye çalışsa daha başarılı olacak olan şirkete karşı açılmış manifesto.

  tv'de lg, samsung, sony. telefonda iphone, yüksek donanımlı android cihazlar kalitesine gelebilmeniz için evvela yukarıdaki önerimi dikkate alın derim.

  seninle aynı özelliklere sahip olan lg tv 3.999 iken bu rakam sende 5.499. bilin yani bunları.
 • zorlu'nun zoruna gidecek olan kampanyadir.
 • zaten alan niye vestel alıyor anlayabilmiş değilim,teknosa bir bunlar iki, bunların yetkili servisinin eline düşene kadar yabancı gizli servislerin eline düşün. en azından elektronikten anlayan biri çıkar.
 • zorlu holding'e ait ne kadar marka varsa içine dahil ederek arttirdigim boykottur.

  markalar:
  vestel,
  zorlu enerji,
  zorlu gayrimenkul,
  linens,
  taç,
  korteks,
  zorlu air

  bir yazar arkadaş hatırlatti sağolsun zorlu center da var tabi. onu da listeye ekleyelim.