• vestelin belki de çıkardığı en güzel ürün. 5 saniyede müthiş smoothie ve kefir shake yapıyorum. ( bunların türkçe karşılığına türk dil kurumu bir şaapsın ) bıçakları çok kuvvetli ve buzları kum gibi yapıyor. benim gibi bu aralar diyet ve sporla cozuttuysanız ürünün kendi taşıma kapları çok pratik evde yap karıştır, dışarda al dolaştır.
  • biraz savurganımdır ve gerekli gereksiz bir sürü eşya satın alırım.
    ama aldığım için asla ve asla pişmanlık duymayacağım yegane küçük ev aleti bu ürün:

https://www.vestel.com.tr/…-go-serisi-yesil-blender

smoothie, milkshake gibi (özellikle buzlu) içecekleri evde yapmayı tercih ediyorum, ama klasik blenderlar buzu parçalamıyor, smoothie makineleriyse hiç ama hiç pratik değil. temizlemesi ayrı dert, söküp takması ayrı dert.

mix go öyle güzel ki, içeceği doğruca ürünle birlikte gelen kapaklı şişesinin içinde hazırlıyor. 5 saniyede içeceğiniz hazır ve daha güzeli onu içine koyacak şişe vs aramadan, kapağını takıp gidiyorsunuz.
    (ürünle birlikte biri 300 ml, diğer 600 ml olarak iki kapaklı şişe geliyor.)

çok şık, şirin, pratik. alın, aldırın...

not: hep reklam gibi entry girmek istemişimdir, bu ürüne kısmetmiş.
  • buz kırması, 300 ve 600 mllik şişeleri olması kullılabilirliğini kolaylaştırıyor. sağlıklı olmak ve spor yapanlar için ideal bir ürün.
  • keşke vestel ürünü olmasaydı da ben de alabilseydim dediğim ürün. (bkz: vestel'in ithal telefonlar için vergi talep etmesi)
  • aylardir adam akıllı buz kırabilen sebzeleri su gibi hale getirebilecek blender arayışındaydım, (bkz: blendtec) adli markayi gördüm gerçekten işinde çok başarılısı hatta en iyisi diyebilirim. sonra (bkz: starbucks)'ta (bkz: vitamix) adlı makineyi keşfettim araştırdım oda (bkz: blendtec) kadar başarılı hatta bazı yönleri daha iyi diyebilirim, ama maalesef bu (bkz: blendtec)'den daha pahalı. son olarak (bkz: nutribullet)'ı keşfettim fiyatı çok daha uygun (yurt dışı sitelerde 300$ civarında) fakat buz kırmasını beğenmedim. hal böyle olunca vazgeçtim. araştırma yaptığım zamanda (bkz: vestel)'in ürünü daha piyasada değildi (yada benim haberim yoktu).

geçen ay (bkz: istinye park)'ta dolaşırken (bkz: istinye pazarı)nın girişinde (bkz: vestel) mağazasının önünden geçerken vitrinde gördüm adını not aldım (bkz: vestel mix & go) fiyatı 150 tl yazıyordu.

eve gelince araştırdım cidden (bkz: nutribullet)'dan daha iyi buz kırıyor. biraz internette fiyatlara baktım bazı alış veriş sitelerinde 69 tl ye satıldığını gördüm. cihaz ilk piyasaya sunulduğunda herkes alsın diye 69tl ye satılmış. almaya karar verdim fakat 69tl ye satan yerlerin stoklarinda yoktu. 150 tl de vermek istemedim (makineye güvenmedim).

şans eseri (bkz: n11.com)'da 79 tl ye gördüm sipariş verdim.

ürünü alalı 2 hafta oldu (bkz: smoothie) manyağı oldum. karışımı iyi ayarlayabilirseniz harika (bkz: milkshake) yapabiliyor bu makina. ilk zamanlar biraz acemisiydim buzları fazla kristalleştiriyordum yada az kırıyordum, makinenin ne kadar buzu kaç saniyede kırdığına alışınca çok güzel karışımlar elde edebiliyorsunuz.

bazı sabahları mix yapıp yanıma alıyorum. 2 tane kabı var ve başlıkları outdoor için tasarlanmış.

zaten adı da üstünde mix & go

vallahi (bkz: vestel)'i tebrik ettim.

edit : şimdi okuyunca viral gibi hissettim entry'mi.(nerede böyle yeni yetme yazara reklam verecek firma)

2. edit : daha önceleri (bkz: vestel)'den nefret ederdim. (bu nefretimi evimize zoraki giren beyaş eşyaları ile yendim)
  • tam 1 sene önce hizlial sitesinden 59.99 tl'ye almıştım. kesinlikle tavsiye ederim harika bir cihaz. çok güzel ve pratik şekilde muzlu süt, ayran ve nescafe ice yapıyor.

tek hayal kırıklığım çilekli süt oldu. gerçi aletin hiç bir kabahati yok, ya çilekler iyi değildi ya çileğini az koydum ya da şekeri...

kahvaltı için süt, yulaf ve bal karışımını da en kısa sürede bir kahvaltı da deneyeceğim, belki muz da ilave ederek.
  • spor ile ilgilenip kendinize kolay tüketilebilir kalori - protein bombaları yapmak istiyorsanız olmazsa olmaz bir cihaz bu.
    hayatımda vestel ürünü öveceğimi hiç düşünmezdim ama övüyorum işte.
    ha bundan başka ürünü girer mi evime, sanmam ama bu alet fiyat performansta bir zirve varsa onun tepesinde oturuyor.

her gün sabah ve akşama doğru olmak üzere lor-muz-fıstık ezmesi karışımımı içiyorum. sabahkini evde içip çıkıyorum, akşama doğru olanını da zaten outdoor matara tarzında olan kabında iş yerine götürüyorum. karışımları yapmak çok çok kolay oluyor.

geçen günlerde bunu biraz zorladım sanırım, çalışmamaya başladı.
    servise verdim ve gidiş geliş süreleri dahil 10-12 gün kadar beklemek zorunda kaldım. bu süre zarfında bunun yerine mutfak robotu kullanmak cehennem azabı gibiydi.

servis konusu için de (bkz: #64609134)
  • vestel firmasının üretmiş olduğu, özellikle evde smootie ve benzeri meyve extrelerini karıştırıp imeyi sevenlere ya da milli içeceğimiz ayran yapmak içinde kullanılan mutfak aparatıdır.

hani olm diyenlere link

nasıl kullanılıyor olm diyenlere video

aklımda beliren ise
  • güzel ürün, yeşil renginden alarak ülke ekonomisine katkıda bulundum
  • oldukça pratik bir ürün, şu ana kadar iki şey denedim. muzlu süt ve buzlu kahve.

muzlu sütte bir sıkıntı yok fakat buzlu kahvedeki buz kısmı biraz can sıktı.

buzu tam olarak parçalayamıyor. belki ben kaba fazla buz koymuş olabilirim. 7 kalıp buz koydum. daha iyi bir performans bekliyordum. açıkçası buz kırıcı özelliği almamda öncelikti.

bu özelliği için alacak olanların bilgisine.
hesabın var mı? giriş yap