şükela:  tümü | bugün
 • vestel'in android işletim sistemli akıllı telefonu. manisa tesislerinde yapılmış

  http://youtu.be/ijdqqb3ddhc

  http://blog.hepiyi.com/…estel-venus-akilli-telefon/

  en çok dikkatimi çeken v şeklindeki orta tuş oldu, ama gördüğümle final aynı mı bilemiyorum biraz sürpriz havasındalar. inşallah güzel bir şey olmuştur da en azından çakma çin işi iphoneların filan yerini alsın, hatta mümkünse fazlası olsun diye umuyorum. vatana millete hayırlı uğurlu olsun şimdiden...

  edit: v şeklini orta tuş yapmamışlar, telefonun arkasına koymuşlar.

  büdüt: fiyatı ucuz olur o yüzden çin işilerin yerini alır diye umut etmiştim olmamış. ucuza almak isteyenler etrafında bir zorlu çalışanı bulup düzgün fiyatlara alabilirler.

  developerlar için: biz geliştirme yapacağız, ama kabloyu takıyoruz bağlantı yok ne yapsak ki diyenler şuraya bakabilir.
 • türk mühendisler yaptı tamam, manisada üretildi eyvallah gurur kaynağı da fakat bari hiç yoktan bi italyana tasarlataydınız bu ne amk? dediğim telefon.
 • üzerine cep telefonu yazılmaz ise kendisini harici sabit disk olarak satın alabilecek çok sayıda insan olacaktır.
 • vestel'in bütün ürünlerinde olduğu gibi asla hediye falan olarak almayacağım telefon. vestel kadar kalitesiz bir elektronik-beyaz eşya markası ben görmedim.
 • vestel'in atladigi en onemli nokta icin;

  (bkz: buyuk dusunmek)

  sadece ben telefon ureteyim dusuncesi yeterli degil tek basina.
 • bakınız, bundan hepi topu 10 sene önce koreliler kamyonları aglatıcak derecede gürültülü binek araç motoru yapıp , bunu da arabaya koyup satıyolardı. şimdi, hyosung dahil olmak üzere( ki motosiklet olur kendisi) bircok marka ile pazarın ortasını kapmıştır. bi yerden başlıcan arkadaş . feedback ler doğrultusunda ilerliceksin. ama daha işin başında " bu olmamış yea" diyen umursamaz sikikler olduğu sürece biz de muasır medeniyetler seviyesine siktim sene gelemeyiz.
 • ifa öncesi berlin'de yapılan lansmanı az önce tamamlanan türkiye'de üretilecek telefon serisi. özellikleri ve fiyatı rakipleriyle benzerlikler taşısa da vestel'in branding açısından gördüğüm en başarılı ürünü olduğunu söyleyebilirim. ürün tasarımları geçen sene ortaya çıkan prototiplere göre çok daha iyi olmuş, ayrıca cenk erdoğan gibi bir sanatçıyla çalışarak müziğin pazarlamadaki etkisine hiç beklemediğim bir profesyonellikte yaklaşmışlar.

  detayların çoğu websitesinde bulunuyor, turkcell vodafone avea ve kendi mağazalarında 22 eylül'den itibaren satışa çıkacakmış. fiyatlar da şöyle
  5" : 649 tl
  5.5" 899 tl
 • daha piyasaya çıkmadı bile. ama ben uzak duracağım, mümkün mertebe çevremden de uzak tutacağım.

  niye mi?

  (bkz: vestel)
 • vestel'in akıllı telefonu.

  türkiye, cep telefonu ithalatına 2013 yılında 2.7 milyar dolar harcamış. kişi başı yaklaşık 36 dolar / 78 tl ediyor. (bkz: cep telefonu ithalatına 2.7 milyar dolar ödedik)

  türkiye'nin cari açığı açısından bu tablonun vahameti ortadayken, yerli imkanlar kullanılarak üretildiği söylenen bu telefona yöneltilen "takoz gibi işte, ram'i olmamış, o v harfi iğrenç, ığğhhh" türü eleştiriler doğrusu bana sitede oturup basketbol seven kıvırcık ergen irisi hezeyanı gibi geliyor.

  ihtiyacı olan, işi gereği kullanan, hatta oyun müptelası olan tabii ki alsın note 4'ünü, iphone 6'sını, tepe tepe de kullansın. ama berikiler biraz soluklansın hele.

  gidip görmedim, söylenenler, yazılanlar herhalde doğrudur, vestel'in iş ahlakı sorunludur, çalışanlarına karşı acımasızdır, satış sonrası hizmetleri problemlidir vs. vs.

  ama ben her yıl elimizden kayıp giden yaklaşık 3 milyar doların hatırına vestel'e en azından bu konuda bir şans tanınması gerektiğini düşünüyorum.
 • 2014 yılında telefon yapıyorsun ve 1gb bellek ile yapıyorsun.

  (bkz: allah akıl fikir versin)