şükela:  tümü | bugün soru sor
  • telefon.

piyasa değeri 700-800 arasında değişen, %100 türk olmasa da rahatlıkla türk malı diyebileceğiniz bir telefon.

telefonun kamerası biraz geç odaklanıyor ve telefonun galerisi yok. galeriyi play store'dan indirerek bu sorunu çözebilirsiniz. bellek 16 gb diyor ama o kadar değil, hafıza kartı ile desteklenebilir. başka bir sorunu da yok zaten.

ıphone telefonlarına 3500-4000 tl vermektense vestel venus'ü tercih etmek akıllıca.

(bkz: türk malı)
    (bkz: milli)
    (bkz: telefon)
    (bkz: fiyat performans ürünü)
  • türk malı ile uzaktan yakından alakası yoktur!!. ayrıca klasik olacak ama diğer vestel telefonlar gibi "çöptür".

bir kaç lira daha fazla verip, xiaomi redmi pro veya general mobile gm5 almak daha mantıklıdır.

ve evet, sırf şu rezalet için bile (bkz: vestel'in ithal telefonlar için vergi talep etmesi) 50 tl olsa bile, asla almayacağım, tavsiye etmeyeceğim alettir!!.
  • samsung'a güney kore malı denilen yerde türk malı denilebilecek telefondur.

anahtar kelimeleri veriyorum,
    corning gorilla glass, qualcomm snapdragon, android, arm the mali
  • 1. işlemci mediatek mt6753 tavyan malı
    2. bataryası çin malı
    3. yarı iletken malzemeleri ve depolama birimi ithal
    4. kamera ithal
    5.işletim sistemi android google

cihazın muhtemelen tasarı mı ve montajı yerli malı

bu cihazı tasarlayan mühendis bile kesin apple kullanıyordur. buna para vereceğine git xiaomi cep telefonu al
  • 400 dolara aldığım sony 4 yıl gitti. bunu 200 dolara aldım. bakalım kaç yıl gidecek?
  • düşük çözünürlükte ikonlara sahip telefon.
  • şaşırtıcı derecede hızlı çalışan telefon.
  • aldığım günün üzerinden 4 ay geçti ve hala iyi durumda.
  • valla sırf ismi vestel diye ölümüne kötülenip yerden yere vurulsa da şu ana kadar kullandığım telefonlar içinde f/p yönünden ilk sırada yer alacak cihazdır. şimdi içinizde ''vay fakir'' diyen dangozlar olabilir. evet fakirim ama zengin olsam bile soğukta çalışmayan bir telefona binlerce lira sayacak kadar aklıevvel değilim.
  • 6 aydır kullandığım telefon. şimdilik gayet memnunum. 2-3 kere sert zemine düşmesine rağmen hasar almadı. hız konusunda da herhangi bir şikayetim yok. tek eksik yanı bazı önemli uygulamalar yüklü olmadan geliyor. kendiniz yüklemek zorundasınız ki bu da çok büyük bir sorun değil aslında.