• başıma bir şey gelmeyecekse çok beğendiğim bir reklam olmuş. fikri geliştirenleri tebrik etmek lazım. bundan önce hemen hemen bütün ev aleti üreticileri gibi tam tersi yönde reklam yapmış olsalar da bu sefer turnayı gözünden vurmuşlar. çünkü kadınlığın anneliğe, anneliğinse ev işlerine indirgenmesi , kadınların istihdama katılımının ciddi boyutlara ulaştığı günümüzde bile oldukça yaygın bir davranış. ve bu davranışın bir yansıması olarak da her yıl, bu tip ürünler üreten firmalar da bu düşünceyi kullanarak pekiştiriyorlar, yeniden üretiyorlar. bir markanın, bu konunun farkına varıp, bunun tam tersi yönde bir reklam çekmesi, kendini bu şekilde konumlandırmasıysa her şeye rağmen oldukça güzel. tabii umarım sadece reklamda kalmamıştır ve bugün gerçekten küçük ev aleti satmamışlardır.
  • çok iyi ve başarılı bir reklam.

blab reklam ajansının yapımı. yönetmeni ise emre akay. tebrik ediyorum ajansı.

binlerce abuk subuk reklamların arasında başarılı olanların çıkması güzel.
  • her anneler gününde yapılan, yapılacak olan abartma sanatına artı 1 örnek.

o değil de gerçekten 'anne' olan biri sırf anne olduğu /veya annesi olduğu için bunu dibine kadar kökleyip bu şansa sahip olmayanların 1 gün bile olsa (tabiki değil ama böyle günler için diyorum) içlerinin yanmasına aldırmadan hala bunu ilan etmeye devam mı eder yoksa annesi ölen, çocuğu ölen, kaybolan, anne olmak isteyip olamayan, olmak istemeyen, annesiyle çeşitli nedenlerden dolayı görüşemeyen insanların yerine bi koyup kendini hiç değilse 'napıyorum ya ben' falan mı der? sizce hangisi?

bugün artık insanlar sosyal medyada en çok kim annesini seviyor çocukluğuyla yapmadık saçmalık bırakmıycak. bir kalp yapmaya çalışırken diğer binlercesinin gününü mahvediyor olduğunu hiç düşünmeden.

yoksa vestel semaver satmış, arçelik süpürge satmış, onlar detaya girer. gidin ne alırsanız alın, gözümüz yok, hatta annene alıyorsan zaten ekstra puan. ama abartmadan, diğer insanların da mağduriyetlerinin üstüne basmadan, kısaca 'insan' gibi.
  • annenin burada "semaveri naapıyım? bana mı, kendinize mi hediye aldın? çay yapmak sadece benim işim mi?"demesini beklerdim.. başarılı filan da değil, anneler günü de tüketimi pompalamak için üretilmiş geyiklerden başka bir geyik.. annene birşey alsana salak oğlan.. sanki mutfak sadece annenin? bilakis ev içi görülmeyen emek, anneler köledir.. evdekielerin ücretsiz beslemesi.. bari gözümüze gözümüze yapmayın.. pırlanta isteyen de yok ama giysi, vs ihtiyaçlarımıza yönelik bişiler alın ya da alınmasını pompalayında az biraz faydanız olsun..
hesabın var mı? giriş yap