• ithal telefonlara ilave vergi talebi yerine, yerli telefon üretiminde vergi indirimi, satışında vergi indirimi, vs gibi bir talep olsa daha az irite edici olurdu. rakip ürünlerin fiyatının arttırılmasını talep eden bir firma, rakip ürünü kullanmak isteyen kullanıcıları çekemez. geri teper..ama daha ucuza satmanın yolunu bulursa, sırf ucuzluğundan alacakları çekebilir..
    veya devlet kurumlarında falan yöneticilere telefon alınıyorsa, yerli mecburiyeti getirmek de bir çözüm. ya da bunun gibi şeyler..
    yerli üretim desteklensin..ama yöntem bu değil.
  • 'yerli tilifon uretiyiler, hadi gonusuverin gari' diyen tekno milliyetcilere kapak olan haber.

canimizi alin da kurtulun, sikeyim verginizi amina kodumun kan emicileri.
  • mantıklı bir harekettir de, gelen vergiler ak-saray gibi ucubelere harcandığından destek veremediğimdir.
  • bir kılıfına uydurup yapılacaktır. tek parti dönemine de ithal ikamesi yakışırdı zaten. dönüp dolaşıp en başa geliyoruz inşallah.
  • (bkz: narh)
  • (bkz: yerli)
    (bkz: city)
  • sanki kendi ürettikleri telefonlar %100 türk malı dedirten durum
  • yerli üretimi koruma maksatlı vergilendirme yeni bir şey değil ama bunu hak edecek bir durum var mı bilemiyorum şu an. haklı olabilirler. bir bakmak lazım.

not: ulan herkes ne zaman kullandı da dandik diyor telefona. dumanla haberleşme tercih ediyor filan. nesinden rahatsız oluyorsunuz yerli bir markanın. nedir bu alerji!
  • nasıl bir yavşakbu vestel anlamadım ki ? sanki iphone , htc ,sony markalarının çıkardığı telefonlarla kapışabilen bir telefon çıkardı da biz almadık. kim alır lan o kıytırık venusleri.vestel için hüsranla sonuçlanmış olaydır
hesabın var mı? giriş yap