şükela:  tümü | bugün
  • istanbul/kadıköy'de bulunan bir hayvan diş kliniği.

kedim için hasbelkader ilk aradığımda dışarıdaydım ve otobüs bekliyor olduğumdan alelacele bir konuşma gerçekleşti, otobüs erken gelmiş olunca da lafı toparlayamadan telefonu kapatmak zorunda kalmıştım. kendisi o telefon konuşmasında o kadar ilgili ve hassas bir yaklaşım gösterdi ki, güven duygusu aşılamış ve beni bu yönde ikna etmişti.

fakat haftalar sonrasında ikinci kez aradığımda kedimi diş sıkıntısı için getirmek istediğimi ve muayene ücreti konusunda bir incelik yapılıp yapılamayacağını sorduğumda, "maalesef" dendi. beni cevabın olumsuz olmasından ziyade ilk konuştuğum zamandaki kişinin enerjisi ile ikinci kez konuştuğum zamandaki kişinin enerjisinin birbirine zıt ve tezat oluşunu görmek hüzünlü bir şekilde etkiledi.

kedim fip hastası ve dişlerinde aylardır bulunuyor olan sıkıntı da bu hastalığa bağlı olabilirdi de, olmayabilirdi de. bu konu hakkında işinin ehli denebilecek bir yere onu götürebilmeyi ben de isterdim.

aylardır çalışmıyorum, şu an işsizim ve iş arıyorum ve normal şartlar altında bir diş için muayene ücretinin 200 lira olması zaten abesle iştigaldir. ki göz kliniği olan murat şaroğlu'nun bile göz için muayene ücreti '150 lira' gibi de bir şeydi. diğer normal kliniklerin de muayene ücreti stabil ve yüksek kalsın isteyenler için 100 tl iken, 100 tl'nin altında ve hatta daha da altındaki olan yerler zaten direkt hayvan sever kliniklerdir.

hani direkt 100 liraya indirmesini bekledim, 150 yapacak olması bile iyi niyettir. fakat telefonu açtığı andaki tavrı, telefonu kapatmasına kadar aynıydı, telefonu o şekilde açan ve konuşmasını düzgünce devam ettiremeyen birinden olumlu bir enerji ve tepkiye dönük bir tepki zaten beklenemezdi. yani bu gibi vakalarda beklenemez.

kadıköy'de bir dış parazitin ücretine 70 lira veren hera veteriner kliniği gibi, kadıköy'ün ekmeğini yemeye gelmiş dişçimizdir.

(bkz: dr. efe onur)
  • bağdat caddesinde zoom veteriner kliniği var; derya hanım sahibi, açılalı birkaç yıl oldu. artık derya hanım dışında kimseye kedimi emanet edemem. (tavsiyedir.)