şükela:  tümü | bugün
  • prof. murat şaroğlu'nun kliniği. zannediyorum ki türkiyede evcil hayvanların göz hastalıkları üzerine uzmanlaşmış tek klinik burası. sokakta kör diye baktığımız çoğu hayvanın aslında ufacık operasyonlarla gözlerinin kurtarılabileceğini sayesinde öğrendik. bir facebook sayfası da var

https://www.facebook.com/vetgoz?fref=ts
  • gerçekten müthiş bir klinikmiş.
    köpeğim göz kapağından ameliyat olduktan kısa bir süre sonra korneasında ülser oluştu. oldukça fazla acı çekiyordu, gözünü açamıyor, keyfi hiç yok vs. ameliyatı yapan veteriner ile biraz zaman kaybettikten sonra baktım olacak gibi değil. internetten bu göz merkezine ulaştım.
    moralim dibe vurmuş bir şekilde gittim. kesin gözünü alacaklar, kör olacak vs. diye düşünerek.

murat bey lokal anestezik ile birkaç saniye süren bir operasyon gerçekleştirdi. ardından kontakt lens takıp iki ilaç vererek yolladı bizi. o işlem sonunda bile köpek gözünü açabilmeye başladı. bir hafta sonra ülser tamamen iyileşti.

41 yaşında profesör unvanı almış. bu bile işini sevdiğini, çalışkan olduğunu gösterir zaten. oldukça nazik, sevimli bir insan. bir daha işimiz düşmez umarım o ayrı ama köpeği, kedisi olan herkes bilsin istedim. benim gibi ortalarda sürünmeyin.
  • hep yazayım diyordum da yazamamıştım.

bundan 9-10 ay öncesinde herhalde kedilerimizden birini gözüne darbe almış bulduk, nasıl oldu bilmiyoruz, çok da önemi yok. veterinere götürdük, yırtık var dedi önce pomad kullanmamız lazım, sonrasında da damla'ya geçeceğiz, damlaya erken geçemeyiz yırtığı büyütür dedi.

sanırım 1 ay kadar tedaviye devam ettik düzenli, veterinerimize de çok güvendiğimiz için vet murat'a gitmekte biraz geciktik sanıyorum ki zaten vet murat'a da kendisi yönlendirdi.

bu klinik çok kalabalık, sanıyorum göz konusunda uzmanlaşan pek veteriner yok, şaroğlu nam da salmış olmalı, geleni gideni eksik olmuyor. ama hakkını da veriyor ki gerçekten çok iyi ilgileniyor ve işini çok iyi bildiğini anlıyorsunuz.

ücretleri biraz yüksek ama sağlık bu, göz de hassas, öyle bir noktaya geliyorsunuz ki böbreğinizi satsanız satıp ameliyatı yaptıracaksınız. biz de göze lazer operasyonu geçirdik. kediciğin gözünde bakınca daha geçmez diyeceğiniz bir tabaka vardı. vallahi geçti. tedavi uzun sürüyor, ameliyattan sonra da sanırım 3 kere de kontrole gittik, her seferinde son derece ilgili bir profesyoneli karşınızda bulmak insanın içini rahatlatıyor.

sokak kedileri için de indirim yapacak kadar iyi yürekli insanlar bunlar. herkesin verebileceği paralar değil, belki indirimli hali bile çok yüksek gelecek ama kendi gözünüze birşey olsa diye bir düşünüp, yemekse yemekten, keyifse keyfiten vazgeçmeye değer.
  • kopek goz muayene ucreti 300 tl olan klinik, yutkundum.
    kamuran pamuk ile umarim sorunumuz cozulur. onlarin disinda, goz uzerine uzman veteriner hekim bilgisi olanlar bana yazarsa cok memnun olurum.