şükela:  tümü | bugün
  • veteriner hekimler odasının da iş birliğiyle insanları sömüren durumdur.

gerek sokak hayvanları gerek kendi hayvanlarım için veterinerler ile çok içli dışlı oluyorum. sırf fiyatı vicdanen düşük tuttuğu için uyarı alan veterinerim oldu. yine aynı kişi meslektaşları tarafından sözlü lince uğradı. bunu yapan veterinerler ise sırf parası için kısırlaştırdığı kediyi gözetimini yapmayıp eve gönderdiği için ölmesine sebep olan kişi.

isim ve yer bilgisi yazmicam sormayın ama bu ve bunun gibi olaylar sürekli karşımıza çıkıyor. hayvan sever sayfalarına bir göz atın tedavi masraflarının ne kadar uçuk olduğunu göreceksiniz. merak edenler için de bir kaç fiyat listesi paylaşıyorum

liste 1

buyrun bu da istanbul veteriner odasının belirlediği alt sınırlar. liste 2
  • bu nedir? kanada da mi yasiyoruz? kimse kedi kopek almasin mi sokaktan, bakmasin mi? hastaligini tedavi ettirmesin mi? sokakta mi biraksin yarali yarali tedavi masrafi odememek icin? madem veterinerler kazanamiyor, kontenjani sinirla veterinerlik icin mesela?

insanlar delirmis, fiyati dusuk tuttugu icin rakip veteriner tarafindan sikayet edilen veterineri de ben gordum. bazi aptal hayvanseverler de butun veterinerler kazansin, neden fiyati dusuk tutuyor diyorlardi. her hayvana kendi cocugu gibi baktigi icin muayenehanesi karinca yuvasi gibi oldugundan ve paraya ihtiyaci kalmadigindan fiyati dusuk tutuyor olabilir mi? kadin tam anlamiyla robin hood'du. cins hayvan satin alan, sus icin yaninda gezdiren zenginlere hic indirim yapmaz, o paralarla sokaktan gelen yaralilara bakardi. kizimi sokaktan aldigim icin kisirlastirmasi 70 tl tuttu, nerede 500 tl. cocuk uyandirildiktan 3 saat sonra top oyamaya calisiyordu izin vermedik, kesisi 1,5 cm civariydi, ne kustu ne agladi. simdi ben bu veterinere gitmeyeyim de 2 asiya 80 tl alan kasaba mi gideyim?