şükela:  tümü | bugün
  • 10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama'da hayatını kaybetmiş 9 yaşında yavru.
  • küçücük bedenlerde ayrıca çok çirkin duruyor böylesi ölüm. siyasetiniz batsın dedirten çocuk.
  • 10 ekim 2015 ankara barış mitingindeki patlamada kaybedilen en küçük can.

http://instela.com/m/veysel-atilgan--i661430

öğretmeninin feryadını okuyun:
    http://www.facebook.com/…php?fbid=10153579705131544

"ankara'daki hain saldırıda öğrencimi kaybettim. acım sonsuz.
    sevgili öğrencim muhammed veysel atılgan, küçücük bedeninde taşıdığın kocaman yüreğinle barış dediğin için babanla el ele katillerin hedefi oldun. başkentin göbeğinde faşist saldırıya maruz kaldın. arkadaşlarınla daha dün mendil kapmaca oynarkenki coşkun gözlerimin önünden gitmiyor. şimdi söyle güzel gözlü güzel yürekli çocuğum nasıl anlatayım arkadaşlarına barış sözcüğünün anlamını? ben bu dersi seni anmadan nasıl veririm? seni, barış sözünü kullanmadan anlatırsam eksik olur, barış dersem peki arkadaşların sormaz mı 'barış ölüme eş mi öğretmenim?' diye. küçücük bedenin ağzı salyalı katillerin hangi egolarını tatmin etti acaba? güzel gözlü, güzel yürekli oğlum sana söz oturmaktan hoşlandığın o cam kenarındaki yerin hep senin olacak. barışın güvercini sensin artık benim için"
  • 10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama katliamında, pisi pisine hayatını kaybedenler arasında küçücük bedeniyle yer alan ve öğretmeni sabahat yıldırım tarafından bir mektupla uğurlanan masum melek. allah annesine dayanma gücü versin. kabus.

--- spoiler ---

ankara'daki hain saldırıda öğrencimi kaybettim. acım sonsuz.

sevgili öğrencim muhammed veysel atılgan, küçücük bedeninde taşıdığın kocaman yüreğinle barış dediğin için babanla el ele katillerin hedefi oldun. başkentin göbeğinde faşist saldırıya maruz kaldın. arkadaşlarınla daha dün mendil kapmaca oynarken ki coşkun gözlerimin önünden gitmiyor. şimdi söyle güzel gözlü, güzel yürekli çocuğum nasıl anlatayım arkadaşlarına barış sözcüğünün anlamını? ben bu dersi seni anmadan nasıl veririm? seni, barış sözünü kullanmadan anlatırsam eksik olur, barış dersem peki arkadaşların sormaz mı ''barış ölüme eş mi öğretmenim?'' diye. küçücük bedenin ağzı salyalı katillerin hangi egolarını tatmin etti acaba?

güzel gözlü, güzel yürekli oğlum sana söz oturmaktan hoşlandığın o cam kenarındaki yerin hep senin olacak. barışın güvercini sensin artık benim için...''
    --- spoiler ---
  • demiryolu çalışanı emekçi babası onu korumak için italya'ya gönderemediğinden, ankara'daki katliamda ölen güzel gözlü çocuk..
  • ankara'da yitip giden 9 yaşındaki kardeşimiz. bugün cenazesi kaldırılmış ve öğretmeni aşağıdaki konuşmayı yapmış. gözlerim dolu dolu oldu. allah rahmet eylesin...

--- spoiler ---

"sözlerime nasıl başlayacağımı bilmiyorum. şu ana kadar yaptığım en zor konuşma. ankara'nın göbeğinde barış talebiyle toplanan insanlara yapılan hain saldırının acısı dalga dalga ülkemizin her bir yanına yayılırken çok üzgünüm ki okulumuzu da esir aldı. her birimizde tarifi mümkün olmayan travmalar yaratan hain saldırıda kaybettiğimiz küçük yavrumuz muhammet veysel atılgan'a seslenmek istiyorum. mutlaka bir yerlerden bizi izliyordur. sevgili yavrum, barış şenlik diye çıktığın evinden parçalanmış bedeninle döndün. acımız tarifsiz ve büyük. o gülen yeşil güzel gözlerin artık dersleri izleyemeyecek, okuyamayacak, yazamayacak.

arkadaşlarınla ben seni asla unutmayacağız. sizlerin büyüdüğünü görmek gelecekte bu ülkenin çarkını döndüren ama adalete barışa insanlığa güzel günlere döndüren kişiler olmanızı istediğimi sen de biliyordun. ancak sen barış diyerek bunu dokuz yaşında yaptın. bize verdiğin dersi aldık çocuğum. yolun açık ışığın bol olsun. seni hiç unutmayacağız."
    --- spoiler ---

haber
  • ah güzel çocuk! ah be çocuk! diyerek ne çok ölümün ardından bakar olduk.

filistinli çocuklara üzülürdük, bombalar patlıyor oyun oynadıkları sokaklarda diye... bu yıl kaç çocuk bombayla, kurşunla öldü güzel memleketimde? daha ne kadar ocağa ateş düşer? daha kaç gülüş solar? daha kaç çocuk büyüyemeden kalacak hafızamızda?
  • bak çocuk.
    sen daha o kadar küçük bi çocuk, o kadar küçük bi bebeksin ki. o kadar küçüksün ki.
    kimsenin bana senin gibi baktığını hatırlamıyorum. suratına bakmak istiyorum saatlerce ama bakamıyorum, korkuyorum.
    duvarımdaki berkin'in yanı değildi fotoğrafının yeri.
    senin yerin toprağın altı değildi. o lanet olasıca toprağın altı değildi senin yerin.
    toprak olsa olsa oyun arkadaşın olurdu belki pikniklerde.
    oynayamadığın oyunlar, okuyamadığın kitaplar, gidemediğin şehirler, gerçekleştiremediğin hayaller...

er ya da geç sorulacak hepsinin hesabı.
  • barış mitingine yapılan bombalı saldırının en küçük kurbanı.9 yaşındaydı be 9.ne çok hayalleri ne çok oynayacak oyunları vardı..
  • yaşıtları daha güzel günler görebilsin diye yitip giden çocuk.