şükela:  tümü | bugün
 • neden hala adına sözlükte başlık açılmadığına şaşırdığım ankara üniversitesi hukuk fakültesi'nde eğitim veren akademisyen. profesör ünvanı olmakla birlikte yazdığı medeni hukuk alanında önemli çalışmaları bulunmaktadır. tahkimi de iyi bilir, şimdi de arabuluculuk konusuna yoğunlaşmıştır. naif bir insan, mütevazı de.

  bonus: duble paça pantolon giyer.
 • kendisi çok pis sorar. sever sayarız kendisini de, hocam ayıp ediyorsunuz.
  bunların yanında kendisinin akademik yaşamına değinmeye ihtiyaç duymuyorum. (bkz: hasan seçkin ozanoğlu) ile efsane bir voltran oluştururlar. ben azıcık daha bilinmeyen kısımlarına değineceğim.
  önceki entry'de dostumuzun belirttiği gibi, kıyafet seçiminde farklı tercihleri vardır. gözünüzde canlanan prof. imajının aksine, daha çok bir öğrenci işleri memuru havasında, sanki elinde ince belli çayı hiç bitmeyen, sabahın köründe güvercinleri besleyen, ankara ayazında '' bi kar yağsa da hava kırılsa '' diyecek bir tiptir. tiplemedir hatta, ben hala kendisinin gerçek bir karakter olduğunu düşünmüyorum. bence bastırılmış kişiliğimin bir dışa yansıması. adeta modaya, estetiğe bir başkaldırı. şiveli konuşan bir prof. olur mu ya? ama oluyor, çok da güzel oluyor. adam işinde başarılı.
  fetişisti olduğu bir kitap var, fikret eren hocanın borçlar kitabı. o kitaba kutsal kitap muamelesi yapar, yaptırır. yapmayanı üzer, siz de yapın.
  hoş bir müzik kültürü var kendisinin, tam bir dünya vatandaşıdır. nereye koysanız yaşar, öyle yüksek uyumlu bir canlıdır.
  her gün 5.5 saat uyur..
  bir de dans mevzusu var, kendisi çok iyi dans eder, hukukla. bizlerin de hukukla dans etmemizi ister.kıvrak olacaksın birader, kıvıracaksın yani.
  öyle işte, yarın da borçlar sınavım var zaten..
 • hesap makinesi gibi profesördür. zira aklı hala 1970'lerin dünyasında ve sığdır. hukuk bilgisi açısından türkiye'nin sayılı hocalarındandır öyle ki tüm doktrini ezbere bilir.
 • hukuk bilgisi sanıldığı gibi engin deryalar değildir. hatta kürsüdeki üstatlarından ahmet kılıçoğlu ve hasan seçkin ozanoğlu kadar dolu bir hoca da değildir. eşya hukuku dersi verirken sınıfın yüzde 90ını bırakmasıyla övünen, ankara hukuk'ta en zor ders olan borçlar geneli hasan hocayla beraber verirken de fikret eren'in kitabının ötesini bilmediğini anladığımız hocadır